Ana sayfa / BANKACILIK / Eski Ziraat Maaş Kartları Kapatıldı Mı?

Eski Ziraat Maaş Kartları Kapatıldı Mı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Combo’dan Önceki Maaş Kartları Ne Oldu?

Eski Ziraat maaş kartları kapatıldı mı? sorusunu soran binlerce emekli ve memur konumunda yer alan Ziraat Bankası müşterisi yer alıyor. Bu soruya cevap vermek üzere sizler için bir araştırma yaptık. Son kullanma tarihlerinin topluca yaklaşması üzerine, Ziraat Bankası memur ve emekli personelde bulunan kartları yenileme kararı aldı. Yeni maaş kartı Bankkart Combo hemen herkes tarafından kolayca kullanılırken, önceden bu yana kullanılan maaş kartlarının akıbeti merak ediliyor. Banka tarafından verilen bilgiye göre, bu kartlar son kullanma tarihleri geçene kadar kullanılmaya devam edilecek. Yani şu an itibariyle eski kartlarını atmayan emekliler, hem Bankkar Combo ile hem de eski maaş kartlarıyla Ziraat Bankasında bulunan ilgili vadesiz hesaba ulaşabilir durumdalar. Ziraat Bankası müşterileri için Bu durum elbette büyük kolaylık sağlıyor.

Eski Ziraat Maaş Kartı Nasıl İptal Edilir? Maaş Kartı Kapattırma!

Ziraat bankası maaş kartı kapattırma işlemi için yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Eğer yeni ve iki kart seçme özelliği barındıran Bankkart Combo kartınız elinize geldiyse, diğer kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Ancak şehir dışına çıkan çocuğunuzun cebine koymak için bu kartlar büyük fırsatlar sağlamaktadır. Bu nedenle dikkatli olmak gerekir. Eski Ziraat maaş kartları iptal ettirme işlemi için 444 0 000 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Orada kimlik numaranızı ve ilgili şifrelerinizi girerek kartlar menüsünden 6 tuşuna basın. Kartlarınız ile ilgili diğer işlemler adında seslendirilen bu menüde, temsilci ile birebir görüşme fırsatınız var.

Ziraat Eski Maaş Kartı İle Bankkart Combo Aynı Anda Kullanılır Mı?

Ziraat eski maaşı kartıyla Bankkart Combo aynı anda kullanılmaktadır. Neticede sizlerin maaş kartı bir vadesiz TL hesabına bağlıdır. Bu iki kart üzerinden şifreleri ayrıca bilindiği sürece bu hesaba ulaşılabilir. Burada herhangi bir güvenlik sorunu aklınıza gelmesin. Hiçbir sorun çıkmayacaktır. İki kartınız var ve bakiyeleri ortak olacak şekilde düşünün. Yani maaşınızı çekebileceğiniz 2 kartınız oluyor. Eski maaş kartları ne zaman kadar geçerli sorusunun cevabı ise, kartın üzerinde yer alan son kullanma tarihinde gizli. Kartın ön yüzünden bu numaraya ulaşabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Neden Çıkar? başlıklı makalemizde Banka neden provizyon vermez? ve Banka provizyon vermedi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Ziraat Banka Kartı

Bankalar Hesap İşletim Ücreti Alabilir mi?

İçindekiler1 Bankalar Hesap İşletim Ücreti Alabilir mi?1.1 ​​​​​​Hesap İşletim Ücreti Nedir?1.2 Hesap İşletim Ücretinin Alınmadığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir