«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Eşimin Kredi Notu Düşük, Kredi Çekebilir Miyim?

Eşimin Kredi Notu Düşük, Kredi Çekebilir Miyim?

Eşimin Kredi Notu Düşük, Kredi Çekebilir Miyim?

Eşinin Kredi Notu Düşük Olanın

Eşimin kredi notu düşük, kredi çekmemizi engeller mi? sorusunu soran büyük bir kitle bulunuyor. Belli bir zaman diliminde peş peşe yapılmış ekonomik hatalar sonrasında, insanlara belli başlı kredi notu cezaları veriliyor. Bankalarda bu cezalardan dolayı ortaya çıkan düşük kredi notlarını gördükleri sürece o kişilere kredi vermekten dolayı kaygı duyuyorlar. Evli olan birisi kredi çekmeye gittiğinde, kişinin maaşı değil hanenin geliri baz alınmaktadır. Bu nedenle kredi çekerken eşin ve kişinin maaşları toplanarak ona göre taksit hesabı yapılır. Hal böyle olunca, kişi başvuru yaptığı eşinin kredi notu düşükse banka krediyi ret cevabı ile vermeyebilir. Eşimin kredi notu düşükken kredi çekmek bu kadar zor mudur diyenler için bazı durumlarda zorlu bir sürecin sizleri karşılayacağı bilgisini verelim. Ancak yasal takip sınırına kadar gelmeyen kişilerde, kredi notunun düşük olması diğer eşin kredi çekmesine engel değildir.

Eşimin Kredi Notu Düşük Nasıl Kredi Çekebilirim?

Eşinin kredi notu düşük olana kredi veren bankalar genellikle ilk aşamada işlem yakınlığına bakarlar. Eğer batkınlık dönemi olarak adlandırılan ve kredi notunun düşmesine neden olan eylemler son 1 sene içerisinde meydana gelmişte bu durumda eşinizin kredi notundan dolayı krediye elveda demeniz gerekir. Ancak biraz daha mazide kaldıysa ve evin geliri normalin biraz üstündeyse 20.000 TL bandına kadar olan makul ödeme planlı krediler size uygun görülebilir. Bankalara güven vermek istiyorsanız en önemli unsur kredi notunu verimli kullanmaktır. Bu da ancak ve ancak düzenli borç takibi ve tam zamanında tam ödeme ile olabilmektedir.

Eşim Yasal Takipte Bana Kredi Verirler Mi?

veren bankalar diye bir başlangıç yapmak isterdik ancak eşiniz yasal takip sürecinde ise kredi çekmeniz bir hayli zor olacaktır. Hane içerisinde ki gelirin başka bankalar tarafından yasal takip yoluyla alınılmaya çalışılması ve geçmişte yapılan ekonomik eylemlerin başarısız sonuçlanması bankaya kredi vermemesi konusunda ciddi sebepler sunacaktır. Bu nedenle eşi takipte olanların, kredi çekmesi pek olası ihtimaller arasında görülmez.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank İhtiyaç Kredisi İle Anında Tüketici Kredisi Kullanın! başlıklı makalemizde Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ve Denizbank ihtiyaç kredisi özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *