Ana sayfa / BANKACILIK / EnPara Kimin Bankası? EnPara’nın Sahibi Hangi Şirket?

EnPara Kimin Bankası? EnPara’nın Sahibi Hangi Şirket?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

EnPara kimin? sorusu hemen herkes tarafından sorulmaktadır. EnPara kimin bankası sorusunu soranlar için bazı araştırmalar yapıp sizler için bazı veriler topladık. Kredi kartı ve internet bankacılığı temelleri üzerinde kurulu olan bu sistem, hemen herkese özgürce harcama ve para transferi yapma olanağı tanıyor. Özellikle hiçbir komisyon bedeli ödemeden para transferi olanağı taşıyor olması, bu banka yapılanmasının ön plana çıkmasına neden oldu. Yapılan televizyon ve internet odaklı reklamlar sonrasında hemen herkes tarafından tanınmaya başlayan EnPara internet bankacılığı sonrasında hemen herkes tarafından kullanılmaya başladı. 2012 yılında başlatılan bu projenin henüz hiçbir resmi şubesi bulunmuyor. Aksine bu ekonomi yapılanması sadece internet üzerinden hizmet veriyor. Bu mantığı kullanarak ileriye yönelik ücretsiz bankacılık yapmayı hedefleyen EnPara, uzaktan erişim mantığı üzerinden masrafları azaltarak daha minimal bir bankacılık hizmeti sunuyor. Bu daha şimdiden yüz binlerce kişiye ulaştırılmış durumda. EnPara bireysel bir kuruluş değil. Bu kuruluş tamamen bir banka çatısı altında yer alıyor.

EnPara QNB Finansbank Çatısı Altında Yer Alıyor!

2012 Ekim EnPara kuruluş tarihi olarak bilinmektedir. Bu yapılan girişim sonrasında Türkiye’nin ilk dijital bankası da açılmış oldu. Bu banka QNB Finansbank finans kaynakları altında büyümektedir. Bu bankanın tüm yasal hakları ve yasal sorumlulukları QNB Finans yetkisinde yer almaktadır. Kredi kartı, kredi, mevduat, para transferi ve diğer bankacılık işlemleri bu banka bünyesinde yer alıyor. Bankanın bir diğer kuruluş hikayesi ise, başlangıçta resmi sorunlar yaşandığı yönünde. Bu bankanın Türkiye ekonomi kuruluşları arasında bu denli farklı bir adım atması EnPara kuruluşu açısından farklı boyutların gündeme gelmesine neden oldu. Özellikle aldığı veya müşterilerinden almadığı işletim ve aidat ücretleri ile birçok farklı düşünceyi bir araya getiren banka, en ekonomik bankacılık hizmetini verdiğini iddia ediyor.

EnPara Ücretsiz Para Gönderme Hizmeti Sunuluyor!

EnPara ücretsiz para gönderme başta olmak üzere birçok farklı uygun bankacılık hizmeti sunmaktadır. EnPara ayrıca kart aidatı da almamaktadır. Kredi kartı kullanıcıları için kart aidatı büyük bir masraf olarak görülür. Kredi kartı aidatı aylık, yıllık veya birkaç aylık olarak diğer bankaların müşterilerinden tahsil edilmektedir. EnPara kart aidatı almıyor ve bu almadığı ücreti 2 yıl süreyle tarafınıza geri iade ediyor. EnPara konusunda bankanın sizlere sunduğu diğer birkaç ayrıcalık ise şu şekilde:

  • Standart bir TL hesabı açıp, birikim veya ödeme tahsilat işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.
  • Döviz hesabı açabilirsiniz. Burada transfer işlemi de yapabilirsiniz.
  • İhtiyaç kredisi kullanabilir, sonrasında bu kredi taksitlerini istediğiniz gibi ödeyebilirsiniz.
  • Kredi kartı sahibi olabilir, kredi kartından istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz.
  • Fatura ve benzeri ödemelerinizi yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman ücretsiz olarak para gönderme işlemi yapabilirsiniz.
  • Tüm QNB Finansbank ATM’leri üzerinden bankacılık hizmeti alabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir