«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Enpara Avantajları Nelerdir? Enpara ile Şubesiz Bankacılık!

Enpara Avantajları Nelerdir? Enpara ile Şubesiz Bankacılık!

Enpara Avantajları Nelerdir? Enpara ile Şubesiz Bankacılık!

Enpara Avantajları Nelerdir?

Enpara, QNB Finansbank’ın günümüzde sunduğu uygulamalar arasındadır. Dijital bankacılık olarak enpara.com adresi üzerinden geçilen sistemde, tüketicilerin yararına olan pek çok seçenek mevcuttur. Bu anlamda enpara avantajları nelerdir? ile ilgili olarak yazımızın devamında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Enpara avantajları ayrıca tüketicilerin rahatlıkla birikim yapabilmesini sağlayan bazı uygulamaları da beraberinde getirmiştir.

Öncelikle enpara uygulamasında EFT yaparken herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu işlemle beraber yapılacak olan EFT işlemlerinin aynı banka ile gerçekleştirilme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Uygulamanın diğer avantajlarına bakıldığında, kayıt sürecinde banka personellerinin tüketicilerin adresine gelerek form doldurduklarını ve bu anlamda şubeye gitmeye gerek olmadığı bilinmektedir. Müşteri formunun doldurulduktan sonra enpara çağrı merkezinden aranılarak bilgiler teyit edilir ve hizmet işleme alınır.

QNB Finansbank enpara avantajları ile ilgili olarak belki de en önemli süreç, şube masraflarının olmamasıdır. Bu anlamda EFT ile havale işlemlerinde herhangi bir hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Ayrıca bankadan alınacak kredilerde de ek masraflar bulunmamaktadır.

Enpara uygulamasının Encard bankacılık işlemleri de bulunmaktadır. Finansbank ATM’lerinde Encard ile beraber tüm bankacılık işlemleri yapılabildiği gibi enpara hesapları da yönetilebilmektedir. Öte yandan Finansbank ATM’lerinden para çekerken de herhangi bir para kesintisi bulunmamaktadır. Encard ile beraber internet mağazalarından da işlemler yapılabilir.

Enpara uygulaması daha çok şubesiz bankacılık olarak adlandırılsa da sürekli olarak internet erişiminin olması gerekmemektedir. Çağrı merkezini arayarak bankacılık işlemleri anlık olarak yapılabilir. Ayrıca Finansbank şubelerine de giderek hem para çekme hem de para yatırma işlemleri tamamlanabilmektedir. Ek olarak enpara’nın cep şubesine 7/24 ulaşılabilmektedir.

Şubesiz bankacılığın yanı sıra enpara avantajları nelerdir? sorusunun bir diğer yanıtı, birikimler için yüksek faiz seçeneklerinin bulunmasıdır. Uygulamada herhangi bir minimum açılış tutarı sınırı olmamakla beraber TL cinsinden birikim hesabıyla beraber gecelik faiz elde edilebilir. Gecelik faizler, izleyen günün sabahında hesap bakiyesine aktarılmaktadır.

Son olarak acil nakit ihtiyaçlarınız için yine enpara’nın ekpara uygulamasından yararlanabilirsiniz. Hesabınızda para kalmadığı zaman tanımlı olan kredi limitinizi kullanarak nakit çekebilirsiniz. Bu sayede masrafsız ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler de gerekli hizmeti kısa sürede alabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan E Finans Nedir? E Finans Hizmetleri Nelerdir? başlıklı makalemizde eFinans sistemi ve QNB Finansbank Finansal Hizmetler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *