Ana sayfa / BANKACILIK / EnPara ATM Para Çekme ve Yatırma Dahil Yapılabilen Tüm İşlemler!

EnPara ATM Para Çekme ve Yatırma Dahil Yapılabilen Tüm İşlemler!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

EnPara ATM Para Yatırma ve Para Çekme!

EnPara ATM para çekme veya yatırma işlemi başta olmak üzere sizlere EnPara ATM işlemleri hakkında bilgi veren bir içerik hazırladık. Bu içerik sayesinde EnPara bünyesinde yer alan hesabınızı ve kullanım haklarınızı temsil eden kartınız üzerinden ATM araçlarını kullanarak nasıl işlem yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. EnPara ATM işlemleri standart bir karttan kesinlikle farklı değildir. Kredi kartıları ve banka kartları için yapılabilecek hemen her işlem burada da yapılabilmektedir. Bilindiği üzere 2012 Ekim ayında kurulan EnPara bankası, Türkiye bünyesinde aktif olarak görev yapan ilk dijital bankadır. Bu nedenle ATM ve benzeri alışık olduğumuz bankacılık hizmetlerinden uzak duruyor gibi gözüken kuruluş, tam aksine hemen her türlü hizmette ileriye yönelik adımlar atarak hizmet sunuyor. EnPara ATM’leri nerede sorusunu soranlar için bu banka bünyesinden alınan tüm kartların ve hizmetlerin QNB Finansbank bünyesinde geçerli olduğunu belirtelim. QNB Finansbank ATM EnPara ile ortaklaşa ile hizmet vermektedir. Ancak çevrenizde bir Finansbank ATM’si yoksa, bu durumda EnPara kredi kartı veya banka kartı ile direkt bir başka ATM’den hizmet alabilirsiniz. Buna ait ücretlendirme detayları aşağıda yer almaktadır.

EnPara ATM Üzerinden Hangi İşlemler Yapılır?

EnPara ATM para yatırma gibi birçok temel işlemi sunmaktadır. Bu platformu kullanarak kolayca hesabınıza para yatırıp çekebilirsiniz. Uzaktan para gönderme işlemi için ATM yerine mobil platformları kullanmanız çok daha faydalı olacaktır. EnPara bünyesinde yapacağınız para gönderme işlemlerinden ekstra ücret alınmamaktadır. Dilerseniz ATM bünyesinde ne gibi işlemler yapabileceğinize maddeler halinde daha yakından bakalım.

  • Hesabınızdan para çekebilirsiniz.
  • Hesabınıza para yatırabilirsiniz.
  • Kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz.
  • Cep Şubeden EnPara karekod ile para çekme işlemi yapabilirsiniz. Kartınızın Encard olması gerekmektedir.

Yukarıda görüldüğü üzere, sanıldığından çok daha sade bir hizmet sunan EnPara hemen her türlü bankacılık hizmetini ATM üzerinden sunmaktadır. EnPara kartsız para çekme sürecinde eğer desteğe ihtiyaç duyarsanız, telefon numarası üzerinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

EnPara ATM Ücretleri ve EnPara ATM Günlük Para Çekme Limiti!

EnPara ücretler ve yaptırımlar kurallarına göre 3. taraf ATM üzerinden hizmet almanız durumunda, diğer bankaya komisyon bedeli ödemeniz gerekmektedir. Bu hemen her banka bünyesinde zorunlu olarak sunulan bir özelliktir. EnPara ücretlendirme detayları incelendiğinde, ücretsiz işlem olanağı sadece QNB Finansbank ATM’leri üzerinden sunulmaktadır. Bu nedenle diğer ATM hizmetlerinden yararlanmak istemeniz durumunda neler ile karşılaşacağınızı sizlere bildirmek istiyoruz. Başka ATM’den para çekme ücreti aşağıda diğer ücret ve kısıtlar ile birlikte belirtilmiştir. İşte ücretlendirme detayları:

  • Yurt içinde bulunan bir başka ATM üzerinden para çekme/yatırma ücreti : 1,04 TL
  • Yurt içinde bulunan bir başka ATM üzerinden bakiye sorgulama ücreti : 0,27 TL
  • Yurt dışında başka ATM üzerinden para çekme ücreti : 3 USD ederince TL
  • Yurt içinde diğer ATM üzerinden nakit avans çekme ücreti : %3 komisyon
  • Yurt dışında bulunan diğer ATM üzeirnden nakit avans ücreti : %3 komisyon
  • Yurt içinde bulunan diğer ATM’ler üzerinden kredi kartı ödemesi yapma ücreti: 0,55 TL 

Encard para çekme limitleri de yine bankanın sunduğu kısıtlamalar arasındadır. Encard sahipleri, EnPara anlaşmalı olan veya olmayan üm ATM’ler üzerinden bir günlük sürede maksimum 7.500 TL para çekme işlemi yapabilir. Karekod ile EnPara kartsız para çekme özelliğinden yararlanmak isteyenler ise bir günde maksimum 1.000 TL para çekme işlemi yapabilir. EnPara para yatırma limiti ise QNB Finansbank ATM’leri üzerinden olmak üzere ve uyumlu olmak şartıyla 19.000 TL olarak belirlenmiştir.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir