«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engelliler için sunulan hizmetler son dönemlerde devletimiz tarafından çoğaltılmış bulunmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın daha rahat bir hayat sürdürebilmeleri için çalışmalar yapan hükümet, bankaların da kredi vererek yardımcı olmalarını sağlamıştır. Kamu ve katılım bankalarının engelliler için kredi verdiğini bilmekteyiz. Yalnız Bu kredilerden ve yardımlardan yararlanmak istiyorsanız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.

Engelli maaşıyla kredi alınabilecek bankalar için seçenekler, üç aylık olarak ödenen engelli maaşının aylığa çevrilmesi ile çoğaldı. Bankaların kredi vermek için telef ettikleri şartların başında gelen aylık düzenli sabit gelir şartı, engelli maaşının aylığa çevrilmesi ile birlikte kamu ve özel bankalardan engelli maaşı alan vatandaşlarımızın kredi alabilmesi kolaylaştı. İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi ihtiyaçlarında tüm engelli bireylerimizin yanında olan bankalar, engelli maaşı ile başvuru yapan vatandaşlarımıza son derece kolaylık sağlayarak hayallerini yerine getirmesine yardımcı oluyor.
Engelli maaşını ile kredi çekilebilir mi? Sorusunun cevabını bu makalemizde sizlere sunmuş olacağız.

ENGELLİ MAAŞINA KREDİ ALMA ŞARTLARI

Genel olarak bakıldığında tüm kredilerde olduğu gibi bu kredi çeşidinde de normal siciliniz olması gerekiyor. Sicili tamamen bozuk olan kişilerin kredi kullanabilme imkanı düşük olacağı için yüksek bir kredi notu ile hemen bu kredi türüne başvurabilirsiniz. Bankalar bu kredi için sizden ek belgeler de talep edebilir. Engelli raporunuzun haricinde ikametgah gibi resmi evraklar da kredi başvurusunda sizden talep edilebilir. Banka kampanyaları arasından da size en uygun gelen faiz oranını bularak, daha önce çalıştığınız ve ödemelerini düzenli olarak yaptığınız bankaları tercih etmeniz engelli maaşına kredi onaylanmasında büyük katkıda bulunacaktır.

Bir çok banka engelli vatandaşlarımıza özel kampanyalar düzenleyerek engelli bireylerimizin kredi çekmesi konusunda oldukça fazla kolaylık sağlamakta. Engelli maaşına kredi çekebilmek için ise engelli raporunuz ile bankalara müracaat ederek işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz.

◦ Ziraat Bankası
◦ Yapı ve Kredi Bankası
◦ Garanti Bankası
◦ İş Bankası
◦ Halkbank
◦ Vakıfbank
◦ Akbank
◦ PTT
◦ Koç Finans
◦ Denizbank
◦ Şekerbank
◦ TEB
◦ QNB Finansbank
◦ Aktif Bank
◦ Alternatifbank
◦ Odeabank
◦ HSBC
◦ ICBCT
◦ ING Bank
◦ Ziraat Katılım
◦ Vakıf Katılım
◦ Kuveyt Türk
◦ Albaraka Türk
◦ Türkiye Finans

Kamu, özel Ve katılım bankaları aracılığıyla, engelli maaşı sahibi tüm vatandaşlarımız aylık ödeyebilecekleri taksit tutarının hesaplanması ardından kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir.
Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar engelli aylığı vatandaşlarımıza kredi imkanı sunsa da bazı banka ve finans kuruluşları doğrudan engelli vatandaşlarımıza hitap eden kredi ürünleri ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Bu bankalar engelsiz bankacılık hizmeti gereği engelli vatandaşlarımıza kredi şartlarında olduğu gibi Bankacılık hizmetlerinde de oldukça kolaylık sağlayarak büyük bir duyarlılık göstermektedir.

 

ZİRAAT BANKASI’ndan 2019 ENGELLİ KREDİSİ NASIL KULLANILIR?

Kamu bankalarının öncüsü olan Ziraat Bankası, çiftçilerden girişimcilere kadar geniş bir müşteri portföyüne hitap eden kredi seçeneklerine engelli vatandaşlarımızı da ekleyerek tüm Türkiye’nin bankası olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu anlayış ile hazırladığı Ziraat’ten Engelleri Kaldıran Paket kampanyası ile cazip şartlarda engelli vatandaşlarımıza kredi seçenekleri sunmaktadır. Ziraat Bankası engelli kredisi 2019 kampanyasından yararlanabilmek için internet bankacılığına sahip olmak ve en az 2 adet otomatik ödeme talimatına sahip olmak yeterlidir. Şartlar yerine getirildiğinde;

◦ Uygun faiz oranında ve masrafsız 60 aya varan vadelerde kredi kullanımı.
◦ Bankacılık işlemlerinde özel indirimlerden yararlanmak.
◦ Müşterisinin kendisi ile birlikte eşinin ve 18 yaşını doldurmuş çocuklarını da içine alan Bireysel Emeklilik Planı.
◦ Ziraat Sigorta kapsamında risklerin uygun fiyatlarla güvence altına alınması.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

PTT’den 2019 ENGELLİ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Engelli maaşı alan vatandaşlarımız geçmişte olduğu gibi PTT engelli kredisi 2019 kampanyasından yararlanabilmektedir. PTT kısmi olarak bankacılık hizmetlerini yerine getirse de müşterilerine sunduğu kredileri farklı bankalar ile yaptığı anlaşmalar ile dolaylı olarak sunmaktadır. Bu nedenle PTT’ye kredi başvurusu gerçekleştirilecek olan engelli aylığı alan vatandaşlarımızın;
◦ Kredi notu,
◦ Kredi sicili,
◦ Mevcut borç durumu,
◦ Kredi hesaplaması
Gibi istihbarat çalışmaları PTT tarafından değil PTT anlaşmalı bankalar tarafından yapılacaktır. PTT’nin engelli maaşına verdiği krediden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız nüfus cüzdanı ile birlikte E-Devlet’ten alacakları alınan yardımı gösterir belge ile PTT şubelerine başvuruda bulunabileceklerdir.

KOÇFİNANS’tan 2019 ENGELLİLER KREDİSİ NASIL ALINIR?

Benimsediği engelsiz finans hizmeti anlayışı ile engelli maaşı alan vatandaşlarımız Koç Finans’tan kredilerine sunulan ayrıcalıklarla kredi kullanabilmektedirler. Koç Finans Engelleri Kredisi’nden yararlanmak isteyen engelli maaşı sahibi vatandaşımız;
◦ Koçfinans anlaşmalı satış mağazalarına
◦ Koçfinans Müşteri İletişim Merkezi’ne
◦ Koçfinans web sitesine
Başvuruda bulunabilirler. Başvuru esnasında dileyen başvuru sahipleri için Koçfinans, Braille alfabesiyle hazırlanmış sözleşme metni sunarak tüm engelleri ortadan kaldırmaktadır.Yapılan başvurular 10 dakikalık değerlendirme sonucu uygun bulunması halinde gerekli tüm evraklar başvuru sahibinin talep ettiği herhangi bir yere getirilerek engeller tamamen ortadan kalkmaktadır.

AKTİFBANK’tan 2019 ENGELLİ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Engellere özel kredi başvuru seçeneğe ile kolay kredi sunan bankalar arasında Aktif Bank yer alır. Aktif Bank engelli kredisi engelli maaşı almaya hak kazanmış vatandaşlarımız için Aktif Bank şubelerine gelme zorunluluğu olmadan kredi başvurusunda bulunabilme fırsatı sunmaktadır. N Kolay Kredi adıyla duyurduğu kampanyasıyla Aktif Bank, engelli maaşı alan müşterilerinin bankaya gelme zorunluluğunu ortadan kaldırarak kampanya adıyla hazırladığı web sitesi üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Başvuru sonrası başvuru sahibinin talep ettiği yere görüşme ve kredi evraklarını imzalatmak için gelen Aktif Bank temsilcileri ile gerçekleştirilen başvuru sonrası talep edilen kredi tutarı başvuru sahibinin hesabına aktarılmaktadır. 30.000 TL’ye kadar kredi tutarında başvuru gerçekleştirebilen engelleri maaşı hak sahipleri, kullandıkları N Kolay Kredi’yi 36 ay vade seçenekleriyle taksitlendirebilmektedirler.

2022 engelli maaşı, engel durumunun %40 ve daha üstü engel durumlarında bağlanan maaştır. Bunu kanıtlamak için hastaneden alınan engellilik oranı adı altında rapor almanız gerekmektedir. 2022 engelli raporu almanız için 16 yaşından büyük olmanız gerekir. Ayrıca engelli maaşı almak için aynı zamanda bir kişi başına denk gelen asgari tutar ücretin 3’de 1’i olması gerekir.

Engelli için taşıt kredisi verebilen bazı bankalar vardır. Bu bankalar özellikle kamu bankaları olan Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbanktır. Bankalara geliriniz yettiği düzeyde taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalardan kredi almadan önce mutlaka karşılaştırma yapınız. Size en uygun bankayı bulduktan sonra kredi işlemlerinizi tamamlayın. Eğer engelli maaşı dışında başka bir geliriniz var ise bunları da muhakkak bankalara belirtmeniz gerekir. Sadece engelli maaşı sizin alacağınız taşıt kredisini karşılamayabilir.

- Bir önceki yazımız olan HELAL KREDİ VEREN BANKALAR 2019 başlıklı makalemizde HELAL KREDİ VEREN BANKALAR ve Helal Kredi Veren Bankalar Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Kenan

    Kardeşim için aldım. Bu konuda yapıkredi bankası çok ilgili. Cok iyi yardımcı oluyorlar. Yapikredi tavsiye ederim.