Ana sayfa / KREDİLER / Enerji Yalıtımlı Ev Kredisi Ne Kadar? Enerji Yalıtımlı Ev Kredisi Avantajları!

Enerji Yalıtımlı Ev Kredisi Ne Kadar? Enerji Yalıtımlı Ev Kredisi Avantajları!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Enerji yalıtımlı ev kredisi için büyük olanaklar sunulmaktadır. Devlet, kaliteli ve güncel yapılanma planlarına uygun hareket edebilmek için konut kredilerinde daima düzenleme yapmaktadır. İnsanlar ev alabilmek için istisna göstermeksiniz, konut kredilerine yönelmektedir. Konut kredilerinin bu denli yüksek seviyelere erişmesi, müteahhitleri de bir noktada etkisi altına aldı. Konut kredisi evin yüzde seksenine kadar lanse edilmektedir. Konut kredilerinin bu kapsama oranı enerji yalıtımlı olarak bilinen evlerde yüzde doksan seviyesine çıkarıldı. Müteahhit daha uygun koşullarda kredi sunan bir evi satarken daha rahat edeceğinden, gelecekte yapılan evlerin hemen hepsinde enerji yalıtımı bulunacağı neticesine varan BDDK yetkilileri, oldukça başarılı bir adım attılar. Bundan sonra enerji yalıtımı A sınıf olan ve bunu belgeleyen evler için ev tutarının yüzde doksanına kadar kredi olanağı sunulacaktır. Bu oran son yapılan güncelleme ile gündeme gelen bu uygulamadır. Bu uygulamadan faydalanmak istiyorsanız satın alacağınız evin enerji yalıtımlı olmasına dikkat etmeniz sizlerin faydasına olacaktır. Bu noktada da sizlere fayda sağlayan unsurlar sunacağız.

%90 Oranında Enerji yalıtımlı Ev Kredisi Veren Bankalar, Evin Neresine Bakar?

Ev kredisi yüzde seksen oranında krediye uygun olarak görülmektedir. Bu kredinin geriye kalanının kişi tarafından ödeneceği gerçeğinin ortaya çıkacağını ortaya çıkmaktadır. Ancak enerji yalıtımlı ev kredisi yüzdesi tamamen değişkenlik göstermektedir. Kredi tutarı, enerji yalıtımı sahibi olan evler için yüzde doksana kadar çıkmaktadır. Bu sayede kişinin ödemesi gereken kredi peşinatı da azalacaktır. Konut kredisi yüzde kaç? sorusuna yüzde doksan demek için evin yalıtımlı olması gerekmektedir. Bu da belgeli olarak müteahhit tarafından size sunulabilir. Bu nedenle ev alırken evi yapan kişiden bu bilgiyi almayı unutmayınız. Isı başta olmak üzere enerji kaybının önlenmesine yönelik olarak yürütülen bu projede, belge ve resmi kanıt şarttır. Müteahhit var deyip geçiştirebilir, bu zaten kredi sürecinde ortaya çıkacaktır. Tedbirli olmak şart.

Konut Kredisi Yüzde Seksenden, Yüzde Doksana Kadar Verilecek! Peki Hangi Bankalar Veriyor?

Konut kredisi yüzde seksen oranında lanse edilirken, son dönemlerde yapılan düzenlemeyle birlikte A sınıfı enerji yalıtımı sertifikası olan evlerde bu oran yüzde doksana kadar çıkıyor. Bu kredi BDDK tarafından duyurulan bir değişiklik ile birlikte gündeme geldi. 10 maddelik değişim neticesinde böylesi bir karara imza atıldı. Bu krediler uygun şartları taşıyan her konut için hemen her bankadan sunulacaktır. Enerji yalıtımlı ev için kredi reklamları sanıyoruz ki çok yakında bankalar tarafından başlatılacaktır. Bu süreçte doğru evi ve ev satıcısını bulmak sizlerin en büyük amacı olmalıdır. Ev alırken sadece rengine bakmaktan ziyade, resmi süreçleri de iyi takip etmeniz sizlere gelecekte yaşanan sorunlar için önlem alma fırsatı sunacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Cep Telefonu Kredisi Nasıl alınır? başlıklı makalemizde cep telefonu kredi başvurusu, Denizbank cep telefonu kredi başvuru ve Denizbank şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

İçindekiler1 Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri1.1 Kredi Kartını Nakde Çevirme 20191.2 Kredi Kartını Nakde Çeviren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir