Ana sayfa / KREDİLER / En Yüksek Ne Kadar Kredi Alınır?

En Yüksek Ne Kadar Kredi Alınır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kredi günümüz insanlarının ihtiyaçlarını daha hızlı ve ekonomik bir şekilde kullanabilmeleri maksadıyla başvurduğu bir ödeme yöntemidir. Ne kadar kredi alabilirim sorusu da bu olanak bünyesinde bankaların müşterileri tarafından bankalara yönlendirilen sorular arasında yer almaktadır. Kredi kullanmak bundan yaklaşık olarak on sene öncesinde oldukça kolay bir işlemdir. İnsanların ödeme güçlerine bakmadan verdikleri krediler sayesinde işletme olarak zarara giriyor olmaları sayesinde devlet bu borçlara yapılandırma koşulları getirerek kredi kullanımı konusunda tüm vatandaşları uyardı. Bu uyarı sonrasında günümüze kadar gelen bu sert uygulama neticesinde insanlar artık kolaylıkla kredi kullanamıyorlar.

MAAŞINIZIN ÜÇTE BİRİNDEN FAZLA, KREDİ ÖDEYEMEZSİNİZ.

Öyle ki diledikleri miktarda ki bir krediye sahip olabilmek içinde oldukça büyük çabalar harcıyorlar. Bir insanın kredi çekebilmesi ve çekilecek olan bu kredinin üst limiti tamamen o insanın ekonomik güncel durumuna ve geçmişine bağlıdır. Bu bağlılığa istinaden bir kişi merkez bankası politikalarına göre aylık maaşının üçte biri oranından fazla kredi taksiti ödeyemez. Bu politika ne yazık ki birçok banka tarafından farklı yollarla es geçirebilmektedir. Özellikle günümüzde sağlanan ek gelir bordoları sayesinde bankalar bu oranın çok daha fazlasında insanlara kredi verebilmektedir. Sizlere maksimum kredi kullanma limitiniz hakkında net bir şey söyleyemeyiz. Çünkü günümüzde kredi sağlayan birçok banka bulunmakta ve bu bankaların tamamının kredi faizi ve koşulları konusunda birçok farklı yazılı kural mevcutta bulunmaktadır. Bunca olanak arasında sizlere sadece çekebileceğiniz kredi miktarını yükseltecek olan unsurlardan bahsedebiliriz. Bu unsurlara dikkat ederek sizler de çekebileceğiniz kredi miktarını oldukça yüksek rakamlara taşıyabilirsiniz.

ne kadar kredi alabilirim
ne kadar kredi alabilirim
  1. Kredi Notunuz

 Kredi notu temel kredi kullanımı konusunda oldukça büyük faydalarda bulunmaktadır. Kredi notunuzun yüksek olması kredi talebinde bulunduğunuz bankanın size ödemelerinizi düzenli yapacağınız konusunda daha çok gücenmesine neden olacaktır. Ne kadar kredi alabilirim sorusunun en can alıcı noktası kredi notunuzdur. Kredi notunuzun yüksek olması alabileceğiniz kredi notunuzun çok daha yüksek olmasına neden olacaktır. Kredi notunuz temel güven politikalarını düzene koymaktadır. Ödemelerinizin daha güvenilir çerçeveler içerisinde olması kredi notunuzun yüksek olup olmamasına bağlıdır.

  1. Aylık Geliriniz

Bir kredi tutarına sahip olarak hak etmeniz tamamen sizlerin aylık gelirine de bağlı olabilir. Kredi notunuz yüksek olsa bile bu not sizlerin aylık gelirine paralel olarak gelişmiştir. Bu gelişmişlik sizlerin aylık gelirinin üzerine çıkan kredi tutarlarında ne yazık ki banka yetkilileri tarafından geçerliliğini yitirecektir. Aylık gelirinizin yüksek olmasını gelir dökümünüzle bankalara kanıtlayarak ödeme gücünüzün daha fazla olduğunu dile getirebilirsiniz. Ödeme gücünüzün yüksek olması durumunda alabileceğiniz kredi miktarı da dolaylı olarak artacaktır.

     3. İpotek Mallarınız

Kredinizin boyutuna ve hükmüne göre temel ipotek mallarınızın kredi tutarınıza yakınlık göstermesi gerekmektedir. Bu yakınlık derecesi ne kadar fazla olur veya bu tutar kredi talebinizin ne kadar fazla üzerine çıkarsa kredi çekme limitiniz o kadar yükselecektir. Kredi çekerken ipotek edeceğiniz malların kredi tutarınızın üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kredi tutarınızın altında kalan ipotek mallar kullanabileceğiniz kredi miktarını büyük oranda düşürecektir.

Ne kadar kredi alabilirim sorusuna karşın sizlere birkaç unsurda kullanabileceğiniz kredi miktarını etkileyen maddeleri sıraladık. Bu maddelerin sizlerin lehine olması durumunda oldukça fazla miktarda krediler kullanabilir. Kredi çekerken fazla tutarlı olmasından ziyade ödeme gücünüze odaklı olarak işlem yapmanızı tavsiye ederiz. Bu bağlamda ilerleyerek daha mantıklı bir ödeme planına sahip olarak üst limitleriniz dahilinde kolay ödeyebileceğiniz bir krediye sahip olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR? başlıklı makalemizde Borç kapatma ve Borç transfer hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

İçindekiler1 Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri1.1 Kredi Kartını Nakde Çevirme 20191.2 Kredi Kartını Nakde Çeviren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir