«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. En Yüksek Kredi Notu ve En Düşük Kredi Notu Kaçtır?

En Yüksek Kredi Notu ve En Düşük Kredi Notu Kaçtır?

En Yüksek Kredi Notu ve En Düşük Kredi Notu Kaçtır?

En Yüksek Kredi Notu İçin Gerekenler

En yüksek kredi notu ile en düşük kredi notu arasında ne gibi farklar olduğunu bu içerik bünyesinde göreceksiniz. Kredi ve kredi kartı başta olmak üzere, 18 yaşını geçmiş birinin tüm ekonomik faaliyetlerini ortaya koyan kredi notu uygulaması belli sayısal sınırları içerisinde bulundurmaktadır. ile en yüksek kredi notu sahiplerinin yapabileceği işlemler farklıdır. Kişinin kredi notunun yüksek olması:

 • Borcuna sadık olduğunu,
 • Düzenli olarak ödeme yaptığını,
 • Geçmişte aldığı kredileri aksatmadan ödediğini ortaya koymaktadır.

Bu da elbette ki bankanın daha güvenilir bir potansiyel sergilemesiyle, kişiye daha iyi hizmet sunmasına neden olacaktır. Kredi notu hakkında bilinmesi gerekenler sitemizde yer alan birçok farklı içerikle anlatılıyor. Bunlara göz atabilirsiniz. Dilerseniz şimdi ana konumuza dönelim.

Kredi Notu En Düşük Kaç Olur? En Az Kredi Notu!

En düşük kredi notu bankaların en sevdiği kullanıcı anlamına gelmiyor. Aslında yüksek kredi notunu seven bankalar, kredi notu en az olanlar için pek de kötü davranışlar sergilemiyor. Kredi notu en az rakamsal olarak 0 olabilmektedir. Bu da şu anlama gelmektedir. :

 • Kişinin daha önce adına hesap açmadığı,
 • Kişinin daha önce adına kredi almadığı,
 • Kişinin daha önce adına kredi kartı almadığı,
 • Kişinin hiç kefil olmadığı,
 • Kişinin devlete borcunun olmadığı,

Kredi notu en az 0 olabilir. Bu nota karşın bankalar genelde nötr yaklaşmaktadır. Yine de tedbiri elden bırakmayan bankalar, kredi notu 0 olana kredi verirken teminat talep etmektedir. Bir de aylık geliri çok fazla aşan krediler bu gibi müşterilere bankalar tarafından sunulmamaktadır.

Kredi Notu En Fazla Kaç Olabilir? En Büyük Kredi Puanı!

 sorusunu soranlar için de cevap verelim. Kredi notu en fazla 1900 olabilmektedir.  sorusunu soranlar için ise elbette var olduğu bilgisini paylaşalım. Bu kişinin hiçbir zaman borçlarını aksatmadığını ve düzenli olarak bankalarla çalıştığı gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. Ülkemizde ortalama kredilere ulaşabilmek için kredi notu 1500 puan ve üzerinde olmalıdır.

- Bir önceki yazımız olan Çek Ödememek Kredi Notu Düşürür Mü? Çek ve Kredi Notu başlıklı makalemizde Çek ödenmeme ihtimali, Çek ve kredi notu ve Kredi notunu düşüren faktörler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *