«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? Faiz Miktarı Ne Kadar?

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? Faiz Miktarı Ne Kadar?

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? Faiz Miktarı Ne Kadar?

Birikim yapmak, insanların zor zamanlarında kullanmak için kenara para koyma ihtiyacının sonucunda doğmuştur. Eskiden yastık altı, kavanoz içi gibi yerlerde biriktirilen paralar modern yaşamla birlikte bankaların tekeline verilmiştir. Yani günümüzde artık birikim yapmak bankaya para yatırmakla aynı anlama tekabül ediyor. Hal böyle olunca da insanların paralarını daha güvenli yerlerde saklama ihtiyacının farkına varan bankalar çeşitli ‘vadeli mevduat hesapları’ oluşturma çabası içine girdi. Vadeli mevduat hesabı kısaca; belirlenmiş bir süre boyunca paranızın bankada kalacağına ve o paraya dokunmayacağınıza dair bankaya söz verirseniz, banka da bunun karşılılığında sizin paranızla çeşitli yatırımlar yapar ve bunun karşılığında da ana paranıza belli oranda bir faiz getirisi katar. Dolayısıyla, en yüksek faiz veren banka bu durumda makbul olan banka olmaktadır.

Banka Hangisi?

Genel olarak bakıldığında vadeli mevduat hesapları söz konusu olduğunda en ’tır. Kuruluşu çok da eski olmayan bu banka, zaman içinde insanların güvenini kazanmış ve özellikle kredilerde sağladığı düşük faiz oranları ve vadeli hesaplarda sapladığı yüksek faiz oranlarıyla da insanları kendisine çekmeyi başarmıştır. Güncel verilere göre şu an en yüksek faiz veren banka olan ING Bank’ın vadeli mevduat hesaplarında uyguladığı faiz oranı yüzde 19’dur. Ki bu en yakın rakibine attığı yüzde 1’lik bir fark manasına geliyor. ING Bank’ta Turuncu Hesap açtırmanızın ardından siz de paranızın değer kazanmasını isteyenlerdenseniz bunun kolaylıkla olduğuna şahit olacaksınız.

En İyisi En Yüksek Faiz Veren Banka

ING Bank’tan sonra Türkiye’de vadeli mevduat hesaplarına yönelik olarak en yüksek faiz veren bankanın Finansbank Enpara olduğunu görürüz. Bu bankanın sunduğu faiz oranı ise aşağı yukarı yüzde 18 bandında gidip geliyor. Finansbank da tıpkı ING Bank gibi yüksek faizli hesaplarla işlemler yapıyor. Eğer siz de yüklü miktarda bir nakde sahipseniz ve o parayı harcamayı düşünmüyorsanız, paranızın durduğu yerden değer kazanması için en yüksek faiz veren bankayı seçebilirsiniz. Bu durumda, paranızın miktarıyla doğru orantılı olarak faizin paranıza kazandırdığı ek değer de git gide artacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *