«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. En Para Ücretsiz Para Transferi Hizmeti Kıskanılıyor!

En Para Ücretsiz Para Transferi Hizmeti Kıskanılıyor!

En Para Ücretsiz Para Transferi Hizmeti Kıskanılıyor!

Diğer Bankalar En Para Hakkında Ne Düşünüyor?

En Para ücretsiz para transferi hemen her okurumuz tarafından biliniyor desek abartmış olmayız sanırım. Özellikle elektronik ortamda kısıtlı bankacılık hizmeti sunan En Para, bu sayede oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Bu süreçte yapılması gerekenin farkına varan diğer bankalar ise resmen rekabeti güçlendirmek için günümüzde yeni projelere imza atıyorlar. Başlangıçta Albaraka bankasıyla gündeme gelen ücretsiz işlem kolaylığı, sonrasında birçok farklı bankaya yansıdı. Ücretsiz para transferi konusunda müşterilerin taleplerini karşılayan En Para, şu anda sağladığı bu hizmetin karşısında yalnız değil Garanti Bankası gibi daha birçok banka müşterilerine ücret olmaksızın para gönderme olanağı sunuyor. Hal böyle olunca da bankaların tutumlarına bağlı olarak yeni arayışların ekonomi kulislerinde duyulduğunu dile getirmemiz gerekiyor.

Hesap İşletim Ücreti Zaten Yoktu!

konusunda bankaların belli hakları bulunuyordu. Örnek vermek gerekirse, Ziraat Bankası her EFT işleminden 4 TL komisyon alıyordu. Bu veriler ATM’lerden yapılan işlemlerde daha da artarken, mobil ve internet ortamında daha da uygun oranlarla sağlanabiliyor. Bunun farkındalık noktasına gelmesiyle birlikte, bankalar reklam araçlarıyla ücretsiz işlemleri vurgulamaya başladılar. Reklamlarda “Hesap işletim ücreti yok!” diyerek vurgu yapan bankalar, zaten ücret almadıkları hesapları bu seferde ücretsiz para gönderme hakkıyla donattılar. Bu iki unsur da bankalar için büyük bir reklam olanağı sağladı. Ücretsiz para gönderme En Para tarafından başına geçilmiş bir sektör. Yani büyük bir müşteri çoğunluğu halen En Para üzerinden para transferi yapıyor.

En Parayı Bırakmaya Gerek Var Mı?

tarafından sunulan büyük bir ayrıcalık. Ayrıca En Para ilk kurulduğu günden bu yana kart ve hesap işletim ücreti almayacağını müşteri sözleşmesi çatısı altında garanti ediyor. Bu nedenle En Para müşterilerinin bir başka bankaya geçmesine iyi bir fikir olarak bakmıyoruz. Özellikle mantıklı bir şekilde ilerleyiş sürdürüyor iseniz, bu süreçte banka değişikliği müşteri çevreniz dahil herkes için olumsuz neticeler doğuracaktır. En Para ücretsiz para gönderme konusunda fikir sahibi olarak, ülkemizde yıllardır hizmet veriyor. Yarı yolda bırakmak doğru olmayacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Neden Çıkar? başlıklı makalemizde Banka neden provizyon vermez? ve Banka provizyon vermedi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *