«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

En veren bankalar adı altında siz değerli okurlarımıza sıralı bir liste sunmak isterdik ancak bu ne yazık ki mümkün değil. Kredi kartı günümüz insanının ekonomik konularda eli kolu olmuş durumdadır. Kredi kartına sahip olmak günümüz insanları için artık lüks kavramının ötesinde temel bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Bu ihtiyaca sahip olmak ödemelerde sunulacak olan kolaylıklardan faydalanmanın ilk adımıdır. Aslına bakılırsa bu ödemelerde bizlere yani bankaların müşterilerine sağladıkları bir kolaylık yok. Bu kolaylık banka kasasına taksitli ödeme seçeneğinin üzerine eklenen vade farkıyla kapatılıyor. Yani yine kasa kazanıyor. Ancak bu duruma göre hareket edecek olursak da maalesef borçlanmadan bir şey alınmıyor. Bu borçlanma için de sahip olmak isteyeceğiniz kredi kartlarını en uygun koşullarla alabilmek ve hemen harcamalarınıza başlamak için belli başlı bilgilerinizi kredi kartlarına uygun şekilde tutmanız gerekmektedir. Bu unsurları uygun bir seviyede tuttuğunuzda temel olarak hemen her türlü bankadan kolay bir şekilde kredi alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Kredi kartı alırken alım kolaylığı sağlayacak olan iki temel unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar hakkında tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde içeren alt başlıklarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kredi Notunuz Kredi Kartı Almanızda İlk Unsur

Kredi notu en kolay kredi veren bankalar listemizde bankaların uyguladıkları değerlendirme politikalarında baskı yaptıkları en güçlü unsur. En temel ve can alıcı olan bu unsurdan dolayı sorun yaşamıyorsanız oldukça kolay bir şekilde kredi kartı alabilirsiniz. Aldığınız aylık gelirin miktarından bile daha önemli olan bu kredi notu sayesinde kredi kartınızı kolaylıkla alabilirsiniz. Kredi notu kavramı geçtiğimiz senlerde kişilere bankalar tarafından kredi ve kredi kartı verilmesine ilişkin bir çizelge ve format oluşturulabilmesi maksadıyla gündeme gelmiştir. Bu kavram aracılığıyla tüm bankaların ortak olarak kullandığı Findeks ve tüm bankaların kendilerine öz kredi notu değerlendirme sistemleri kişilerin kredi notlarını belirlemiştir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2017
en kolay kredi kartı veren bankalar

Bankalarda bu belirlenen notlara göre kişinin yapacağı borçlanmalar sonrasında bankaya olan geri dönüşünde gerçek başarıyı yakalamayı başarmıştır. Kısacası sorumluluk bilinci ve ödeme bilinci konusunda kişilerin daha şeffaf olmaları sağlanmıştır. Kredi notunuzu yükseltmek için kredi veya kredi kartı kullanıp düzenli bir şekilde borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması durumunda bankalar üzerinde daha güven dolu bir profil oluşturacağınızda çok daha rahat bir şekilde kredi kartınızın onay almasını sağlayabilirsiniz.

İkinci Önemli Adım Gelir Düzeyiniz

En kolay kredi veren bankalar yazımızda ikinci kısımdayız.Gelir kavramı bankaların kredi kartına onay vermeleri konusunda aradıkları kriterler arasında ilk sırada gelmektedir. Aslında gelir düzeyi kredi kartınızın limitini belirler. Bu aşamada kredi kartınızın talep ettiğiniz limiti önemlidir. Bu orantının maaşınıza ve aylık mantıklı ödeme gücünüze göre kendiniz tarafından hesaplanıp banka yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse aylık 2000 lira geliri olan bir kişinin limiti 5000.000 lira olan bir kredi kartına başvuru yapması akıl ve mantık çerçevesinde mantıksız olarak karşılanacaktır. Bu mantığı kurarken bizlerin önerisi maaşınızın yarısı veya 4/3’ü oranında kredi kartı limitini talep etmenizdir. Kredi kartı limitinizin bu oranlarda talep edilmesi ilk aşamada kredi kartınızın onay olması için yardımcı olacaktır. Ancak bu kartın limitini kullanırken mantıklı bir hareket göstermeniz gerekir. Kredi kartı insanları güzel şeylere sahip ettiği gibi birçok kötü girdaba da sürüklemektedir. Bu nedenle kredi kartı harcamalarınız çerçevesinde oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Kredi kartı sahip olmak üzere yaptığınız başvuruyu bu kriterler çerçevesinde yaparak garanti altına alabilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde bonus kredi kartı ve garanti kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *