Ana sayfa / YATIRIM / En Fazla Faiz Veren Bankalar Hangileri?

En Fazla Faiz Veren Bankalar Hangileri?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Türk Lirası ile yatırım yapmak isteyen bireylerin tercih ettiği faiz işlemleri, farklı bankalar tarafından yapılmaktadır. Ayrıca yüksek faizli işlemler maddi giderlerin artmasına neden olurken, bireylerin kredi kullanmasını da etkilemektedir. Herhangi bir yatırım yapmak amacı ile borçlanmak isteyenler ise faiz oranlarının düşmesini beklemektedir. Bunun yanında tasarruf yapmak isteyenlerde birikimlerine karşılık olarak en fazla faiz veren bankalar listelerini incelemekte ve araştırma yapmaktadır. 2018 yılının mevduata en fazla faiz veren bankalar ‘ın oranları piyasaya koşullarına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca bir takım nedenler dolayısı ile anlık olarak faiz oranlarını değiştirme hakkına sahip olan bankalar, farklı çalışmalar da yapmaktadır.

FibaBanka

2018 yılının Nisan ayı itibariyle piyasa şartlarına göre en fazla faiz veren banka listesinde bulunan kurumlardan biri olan Fibabanka, Kiraz Hesap adıyla hoş geldin faizi sunmaktadır. Türk Lirasına karşılık yüzde 14.50 oranında faiz veren söz konusu banka, 90 günlük süre içerisinde bu oranı uygulamaktadır. İstenilen sürenin dolması ile birlikte bu oran yüzde 12’ye düşürülmektedir. Ayrıca Amerikan doları ile yatırım yapmak isteyen bireyler için uygulanan hoş geldin faiz oranı ise yüzde 4’tür. Yine 32 gün boyunca bu oran uygulanmaktadır. İstenilen sürenin dolması ile birlikte Amerikan doları yüzde 2,35’ten işlem görmektedir.

ING Bank

2018 yılı mevduat faizi en yüksek olan bankalardan biri olan ING Bank, hoş geldin faizinin mucitlerinden biridir. Turuncu hesap adı altında başlatılan kampanya ile müşterilerine yüzde 14 oranında faiz uygulayan ING Bank’ta 12 ay boyunca Turuncu Hesap açan bireyler kazanç sağlamaktadır. Ayrıca ING Bank’ta net faiz kazancınız 1000 Türk Lirasının üstündedir.

Enpara

2018 yılının mevduatına göre en fazla faiz veren banka listesinin 3. sırasında bulunan enpara, ülkemizin dijital bankacılık alanında gelişmesini sağlayan kurumlardan biridir. 100.000 Türk Lirası karşılığında, 31 gün için geçerli olan yüzde 13 faiz oranı ile müşterilerinin kazanç elde etmesini sağlamak için çalışmaktadır. Bu değer baz alınırsa aylık kazancınız 1.036 Türk Lirasıdır. Ayrıca yatırımları internet üzerinden yapmak ve takibini bu kanal ile sürdürmek isteyen bireyler içinde en cazip kurumlardan biridir. Enpara müşterilerine farklı fırsatlar da sunarak kazanç yelpazesini genişletmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Bono Nedir? Bono Çeşitleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Banka Bonoları, Finansman Bonosu ve Hazine Bonosu hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

En Risksiz Yatırım Araçları

İçindekiler1 En Risksiz Yatırım Araçları1.1 1. FAİZ1.2 2. BONO – TAHVİL1.3 3. TEMETTÜ [Toplam:1   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir