«
  1. Ana sayfa
  2. Borsa
  3. En Çok Kazandıran Hisse Senetleri 2019

En Çok Kazandıran Hisse Senetleri 2019

En Çok Kazandıran Hisse Senetleri 2019

Hisse senetlerin alımlarında 2019’ın en ucuz hisseleri, en çok kazandıran hisseler ve halka arz edilen hisseleri gibi pek çok değerlendirme sunuluyor. Hemen her yatırım ve menkul şirketleri, borsaya dair, hisse senetlerine dair önerilerde ve piyasa analizlerine dair öngörülerde bulunuyor.

Bu ekonomi piyasalarını okuma geleneği sadece Türkiye’de değil yurt dışı finansal piyasa kuruluşları tarafından da aynı şekillerde yapılıyor. Ancak gerçek şu ki; piyasa tahminleri özellikle son 10 yılda, tahmin edildiği gibi sonuçlanmadı. Ancak yıllık verilen ve piyasa değerlendirmelerinde elde edilen sonuçlar üzerinden, yatırım yapılması önerilen şirketler, hisse senetleri sunulabiliyor.

Ekonomiyle alakalı veya borsaya ilgi duyan, farklı çaplarda yatırımlar yapan her insan, doğru hamleler ile kazanmıştır. Dolayısıyla piyasa analizlerinden önce kendi değerlendirmelerinizi yapmalı, kendi stratejilerinizi belirlemelisiniz. Borsada kazanmanız için piyasa veri ve ritimlerini iyi okumalısınız.

Şimdi; 2019 yılında en çok kazandıran ve kazandırması planlanan hisse senetlerinden bahsedebilirsiniz. Ekonomi piyasalarında yapılan istatistikler, analiz ve verilerle önerilen hisse senetleri şu şekildedir;

  • Sabancı Holding

Orta vadede kazandırması önerilen hisse senetleri arasında yer alıyor. Büyüme seviyeleri, halka arz işlevleri, iştirakler, potansiyel işlem hacimleri gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak, 2019 yılında kazandırması tahmin edilen hisse senetleri olarak öneriliyor.

  • MAVİ Giyim

Büyüme verileri, satış gelirleri ve net kar opsiyonlarına bağlı olarak Mavi hisselerinin, ideal oranlarda kazandıracağı tahmin ediliyor. Şirketin, güçlü nakit akışı ve yurtdışı büyüme vadesi gibi değerleri baz alınarak, yatırımcılarına kazandıracağı tahmin ediliyor.

  • OTOKAR

Yurt içi ve yurt dışı büyüme hacimleri, zırhlı araç ve otobüs satışları gibi pek çok şirket sözleşmesi, Otokar’ın hisse senetlerinde yatırım avantajı sunuyor. Ekonomik verilere ve piyasa tahminlerine göre Otokar hisse senetleri, 2019 yılında yatırımcısına kazandıracak hisseler arasında yer alıyor.

  • En Çok Kazandıran 2019 Hisseleri

Tekfen Holding, Türk Telekom ve Vakıfbank hisseleri, 2019 yılının arasında yer alıyor. Oyak Yatırım, İş Yatırım, Garanti Yatırım ve ziraat Yatırım yine önerilen hisse senetleri arasında yer alıyor. Haftalık yatırım unsurları ve günlük yatırım değerleri incelenerek, en uygun hisse senetleriyle en yüksek kazanımlar elde edilebilir.

Pramit menkul, Şeker Yatırım, Tacirler Yatırım hisseleri, 2019 yılında önerilenler arasında yer alıyor. 2019’un en ucuz hisse senetleri ve halka arz edilen hisse senetleri listelerinden küçük yatırımcılar veya büyük yatırımcılar için çok sayıda seçenek bulunuyor. Ancak yatırımlardan önce son 10 yıllık kazandıran hisse senetleri, şirket hacimleri, alım- satım fiyatları gibi pek çok veri değerlendirilmelidir.

  • Hisse Senetlerinde Özel Öneriler

Çemtaş, piyasa değerini 630 milyon TL’ye çıkaran ve güçlü yapışıla hisse senetlerinde büyük kazanımlar sunan öneri şirketlerden biridir. %50’lik artış karı ile son 3 yılda en çok kazandıranlar arasında yer alıyor.

2018 yılındaki potansiyeliyle değer gören Çemtaş’ın yanı sıra Hektaş’ta en çok kazandıran hisse senetleri arasında yer alıyor. 2017 ve 208 yıllarında elde ettiği satış hacmiyle, 2019 yılının en çok işlem gören hisse senetleri arasında favoriler arasında gösteriliyor.

Özel öneriler listesinde ayrıca Gentaş ve Ege Endüstri bulunuyor. Son 2 yılın bilançoları ile satış büyümesi elde eden Gentaş, fiyat aralıklarında güçlü sunumlar yapan şirketler arasında yer alıyor.

Ege Endüstri ise bir önceki yol ortalama yüzde 50 oranındaki kar oranıyla, 2019 yılı içinde de kazandıran hisse senetleri arasında değerlendiriliyor.

Özel öneri hisse senetleri arasında TAV, yatırımlarda yüksek kazanç olasılığı sağlayan ve doğru değerlendirmeler ile kar elde etmeyi sunan hisseler arasındadır. Son bir yıllık verileri neticesinde, şirket net karının %72 dolaylarında artmış olması sağlam ve gelişim gösteren şirket yapısını gösteriyor. Halka açık kısımda %75 seviyelerinde yabancı yatırımcıların ilgisini göre TAV hisseleri, 2019 yılının en çok kazandıranlarından biridir.

Hisse senetlerinde değer görenlerden biri de Enerjisa olarak öneriliyor. 2019 yılında alış- satış fiyatlarında makul oranlar ile farklı vadelerde kazandıran, güvenli yatırım hisseleri arasında değerlendiriliyor. Enerjisa büyümesi ve piyasa gelişimleri doğrultusunda, en ucuz hisseler ve en çok kazandıran hisseler analiz edilerek, yapılacak olan yatırımların hacimlerine göre veriler elde edilmeli ve makul hisseler alınmalıdır.

 

- Bir önceki yazımız olan 2019 Yılında En Çok Artan Hisse Senetleri başlıklı makalemizde albaraka türk hisse senedi, hisse senetleri ve İz Hayvancılık Tarım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *