«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. En Büyük İndirim Market Hangisi?

En Büyük İndirim Market Hangisi?

En Büyük İndirim Market Hangisi?

İndirim Market ‘ler, Türkiye’de 1990 yılından sonra kurulup büyümeye başladı. Sektörde; A101, BİM, ŞOK, Hakmar, Migros gibi büyük firmalar rekabet ediyor. Her biri ayrı kategorilere liderlik ediyor. A101 şube sayısı ile BİM cirosu ile ŞOK ise tanınmış marka ürünleriyle başı çekiyor.

En Büyük İndirim Market Hangisi?
İndirim Market Kıyasıya Rekabet

En Çok Kazanan İndirim Market Hangisi?

BİM, yaklaşık 6 bin mağazasıyla indirim marketlerin ilklerinden biri. Yılın ilk altı ayında yurt içi ve yurt dışında bulunan toplam 6 bin 500 mağazasıyla, 11,9 milyar TL ciro yaptı. Bu rakamın yıl sonuna kadar 23 milyar TL’yi geçmesi bekleniyor. BİM İndirim Market ‘lerinde 37 bin çalışan istihdam ediliyor. Bu rakamın yıl sonuna kadar 40 bini geçmesi bekleniyor. Yıl sonuna kadar yatırımları hızlandırarak sektördeki lider durumunu sağlama almaya devam ediyor. Bu yıl 635 mağaza açmayı hedefliyor. Bu mağazaların, 525’i Türkiye’de, 60’ı Fat’ta ve 50’si Mısır’da açılmış olacak. BİM yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da varlığını sürdürüyor. Mısır’da 2013, Fas’ta 2009’dan beri hizmet veriyor. Mısır’da 262 ve Fas’ta 375 mağazası bulunan BİM’in, her iki ülkede yılda 100 mağaza açmayı hedefliyor. Yurt dışı yatırımları İran’da da devam edecek. Ortaklık çalışmaları istenilen şekilde sonuçlanırsa bu ülkede 1000 mağaza açmak istiyor.

En Çok Şubeye Sahip İndirim Market Hangisi?

A101, 7 bin mağazayla Türkiye’nin en çok şubeye sahip indirim marketi oldu. Şube olarak lider olmasına karşın cirosu o kadar yüksek değil. 2016 yılını 11 milyar TL ciro ile kapatırken 2017 sonunda 13 milyar TL ciroyu aşması bekleniyor. 2018’e 7 bin 200 mağaza ile girmeyi hedefleyen A101’in, 37 bin çalışanı var. A101, engelli ve kadın istihdamına büyük önem veriyor. Bu sebepten çalışanlarının yüzde 44’ünü kadınlar oluşturuyor. 2015 ve 2016 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ’ndan; en çok istihdam sağlayan, en çok kadın istihdamı sağlayan ve en çok engelli istihdamı sağlayan şirket ödüllerini alarak, istihdam şampiyonu oldu. İndirim marketler içerisinde müşterisine en yakın mağazayla en ucuz ürünü sunmayı hedef edinmiş A101, bu hedeflerin en fazla ciroyu elde etmekten daha önemli olduğunu vurguluyor. A101 yurtdışı yatırımlar içinde uygun fırsat arıyor. Bu sayede daha fazla başarı elde etmeyi umuyor.

En Büyük İndirim Market Hangisi?
İndirim Market Cepte Şok Uygulaması

En İyi Markalar ŞOK’ta!

Yıldız Holding firması olan ŞOK, şube sayısında ve ciroda üçüncü sırada. İndirim marketler içerisinde başı çektiği kategori ise markalı ürünler sunmak. Piyasada tanınmış; Piyale, Mintax, Mis, Lion ve Deren gibi bilinen markaları sadece ŞOK’ta var. ŞOK İndirim Market ‘ler, Türkiye’nin 76 vilayetinde 4 bin 990 mağazayla hizmet veriyor. 2017 yıl sonuna kadar 5 bin 200 mağazayla açmayı hedefliyor. ŞOK Marketi 23 bin çalışana istihdam sağlıyor. 2017 yılında 4 bin istihdam yaratırken, 2018’de 4 bin istihdam daha yaratmayı hedefliyor.

ŞOK İndirim Market ‘in CEPTE ŞOK adında yeni bir hizmeti var. Cep telefonuna uygulamayı indirip ya da masaüstü bilgisayarınızla web sayfasına giderek bu hizmetten faydalanabilirsiniz. A101 ve BİM İndirim Market ‘lerde olmayan bu hizmetle, internet üzerinden alışverişinizi yapıp ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz. En yakın ŞOK İndirim Market ‘i seçerek sıra beklemeden poşetlerinizi alabiliyorsunuz.

- Bir önceki yazımız olan E-Haciz Uygulaması Nedir? başlıklı makalemizde E-Haciz Nasıl Kaldırılır ve ehaciz takibi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *