Ana sayfa / KREDİLER / Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Emekliye Faizsiz Kredi Şartları

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Emekliye Faizsiz Kredi Şartları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hayatının büyük bir kısmını çalışarak geçiren ve geri kalan ömrümde de rahat bir hayat sürmek isteyen emekliler, bir ülkenin en çok değer verdiği insan grubunun başında gelmektedir. Bu sebeple her ülkede olduğu gibi ülkemizde de emeklilere yönelik olarak çeşitli kredi ve finansal işlemler sağlanmakta, üstelik bu işlemler çalışan kesime oranla daha uygun fırsatlarla emeklilere sunulmaktadır. Son zamanlarda ise emeklilerin yüzünü güldüren bir diğer yasa düzenlemesi emekliye faizsiz kredi oldu. Bu düzenleme sayesinde emekliler gelirlerinin neredeyse 10 katına kadar faizsiz bir şekilde kredi çekme imkanına sahip oldu. Bu krediden faydalanmak için elbette emeklilerin bazı koşulları da sağlaması gerekiyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Alabilme Koşulları

Eğer siz de emekliyseniz ve emekliye faizsiz kredi uygulamasından faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki 3 şartı sağlıyor olmanız yeterli olacaktır;

  • Emekli maaşınızın yüzde 70’lik bir oranının çekeceğiniz kredinin aylık taksitlerini aşmaması gerekiyor
  • Yine maaşınıza bağlı olarak herhangi başka bir bankadan kredi çekmemiş olmanız lazım
  • Son olarak da yaş durumunuzun kredi çekeceğiniz bankanın belirlediği yaşın üzerinde olmaması gerek ki yapılan düzenlemeyle çoğu banka için krediden faydalanabilmek için en üst yaş 75 olarak belirlenmiştir.

Bu koşulları sağladığınız takdir de emekliye faizsiz kredi imkanlarından rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar tarafından belli aralıkla emekliler için çeşitli kampanyalar düzenlenmektedir. Son dönemde oldukça revaçta olan bir diğer düzenleme ise emekliye faizsiz kredidir. Pek çok banka bu işlemi sağlamakla birlikte emeklilerin sıklıkta tercih ettiği bankaların başın Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası, INGBank, Yapı Kredi Bankası ve TEB geliyor.

Emekliye faizsiz kredi uygulamasıyla birlikte maaşınızın 3 katından 10 katına kadar bir kredi çekebilmeniz yasalar ve bankalar tarafından sağlanmış durumda. Bu kredi işlemleri ise yalnızca tek adımda halledilebiliyor. Öncelikle bu hizmeti sağlayan bir bankanın herhangi bir şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmekte. Kredi çıktıktan sonra ise ödemeler 12, 24 ya da 36 aylık vadelere bölünerek emekli maaşınızdan kesiliyor. Aynı şekilde bunun için, emekli maaşınızı da kredi çekeceğiniz bankadan almanız gerekiyor.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Cep Telefonu Kredisi Nasıl alınır? başlıklı makalemizde cep telefonu kredi başvurusu, Denizbank cep telefonu kredi başvuru ve Denizbank şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

İçindekiler1 Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri1.1 Kredi Kartını Nakde Çevirme 20191.2 Kredi Kartını Nakde Çeviren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir