«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019!

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019!

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019!

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019!

!

Genellikle bütün bankaların emekliye özel kredi uygulaması var. Bunların bazıları çok uygun faiz şartlarında veya faizsiz de olabiliyor. Bu yazımızda emekliye faizsiz kredi nasıl verilir bu konuyu ele alacağız.
Ülkemizde kredi almak makul durumlarda kişilerin oldukça yararına faydalar sağlamaktadır. Bu nedenle kredi almak düşünülen ilk seçenekler arasına girmektedir. Emeklilere yakın zamanda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği 1000₺ ikramiye ödemeleri yapıldı.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019!

Ziraat bankası şubesinden ve diğer bankalardan emekli ikramiyeleri alınabilir. Bir diğer haber ise faizsiz kredi almak. Başta PTT olmak üzere kamu bankaları olan Ziraat Bankası,VakıfBank, BAĞ-KUR veya Sosyal Sigortalar Kurumu ile emekli sandığından ve malûlen emekli olanlar emekli müşteriler için düzenlenmiş olduğu kampanyalar ile emeklilere özel faizsiz kredi imkanı sunmaya devam edecektir.
Fakat görüldüğü üzere bankalar emekliye faizsiz kredi vermesi durumunda limitleri düşük tutuyor. Bu miktarı düşük tutmalarının sebebi ise emeklilerin maaşlarını bir bankadan başka bir bankaya istedikleri zaman taşıyabilme hakkı olması. Bu nedenle bankalar kredi vermeleri durumunda maaşlarını başka bankaya taşımaları gibi durumlarda sorunlar yaşamamak için sınırlı limitte faizsiz kredi verebiliyor. Keza bankalar bu faizsiz kredileri sunarken aynı zamanda kredi imkanını değerlendiren emeklilere bankadan maaşlarını bir veya iki yıl almamaları gibi şartlar koyabiliyor. Çünkü her ne kadar alınan emekli maaşı kendi bünyesinden almasından ortaya çıkan bir kar söz konusu olsa da aynı zamanda emeklilere sunduğu faizsiz kredi imkanının da bir maliyeti olduğundan dolayı bunun da bir maliyeti oluyor. Bu sebeple maliyeti en azından belirli bir süre içinde emekli maaşı ödemesi dolayısıyla elde ettiği kar ile karşılaması gerekiyor.
Emekliye esasen uygun şartlarda kolayca kredi veya faizsiz kredi verebiliyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019! v

Bunun için tabiki en önemli gerekçe maaşın ilgili bankaya taşınması. Emekli kişi başta bir dilekçe ile kredi istenilen bankaya maaşını taşımalı. Bundan sonra yararlanılmak istenilen krediye başvurulabilir. Daha sonra bankanın istenilen süre içerisinde maaşın bir başka bankaya taşınmaması durumunda kredi sahibi bu krediyi faizsiz ödeyebiliyor. Genelde bu kredi tutarları aslında 1000-1200₺ gibi sembolik rakamlar olabilir fakat emekli kişinin belkide o anlık nakit ihtiyacını karşılayacak miktarlar olabilir. Bankalar bu şekilde örneğin aylık 100₺ ödemek şartıyla 1200₺ faizsiz kredi gibi kampanyalar yaparak emeklileri cezbeden kolaylıklar sağlayabiliyor.
Emekliler bu gibi durumlarda maaşlarını taşıyacakları bankanın şartlarına, aylık ödenmesi gereken miktarlara, verilen kredi miktarına kredi almak şartına konulan koşullara dikkat etmeli ve gözden hiç bir şartı kaçırmamalıdır.

Örneğin hemen hemen çoğu banka bu gibi durumlarda belirli bir süre maaşın başka bankaya   taşınmama şartını ortaya koyarken bazı bankalar bu şart yerine belirli ceza vaizi vb. şartlar koyabiliyor. Diğer bir dikkat edilmesi gereken husus ise emeklinin mevcut bankada sağladığı avantajları yeni taşıyacağı bankaya geçtiğinde sunulan avantajlar ile karşılaştırması. Zira bazı bankalar emekli maaşının taşınmasıyla beraber birden fazla otomatik ödeme talimatı verme veya bankanın kredi kartını kullanma koşulunu sunuyor. Dolayısıyla bu sebeple emekli kişinin faizsiz alacağı kredinin almadan önce kurallarını, gerekçelerini oldukça dikkatli ve atlamadan araştırması gerekiyor. Eğer sunulan şartlar gözden kaçar, yerine getirilmez ise faizsiz olan krediniz faizli krediye dönüşebilir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019!
Emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileri?

 • VakıfBank
 • TEB
 •  Garanti
 •  DenizBank
 •  HalkBank
 •  İş Bankası
 •  QNB Finansbank

Bu bankaların belirli dönemlerde kampanyalar yaparak emekliye faizsiz kredi imkanı sunduğunu söyleyebiliriz.

 

- Bir önceki yazımız olan Sicili Bozuk Kişilere Kredi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde kredi veren bankalar 2019 ve sicili bozuk kişilere hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *