«
  1. Ana sayfa
  2. Devlet Destekleri
  3. EMEKLİYE 600TL PROMOSYON MÜJDESİ!

EMEKLİYE 600TL PROMOSYON MÜJDESİ!

EMEKLİYE 600TL PROMOSYON MÜJDESİ!

Bankaların emekli müşteri yarışı sürüyor. Kimi banka emekli promosyonunu 600₺ ye çıkartırken kimisi hem emekliye hem de onu bankaya kazandırana ödeme yapıyor. Promosyondan yemi emeklilerde yararlanırken, vaatleri cazip bulan bankasını değiştirebiliyor. Vatandaşımız ise emekliye promosyon tutarı nedir? Hangi banka emekliye ne kadar promosyon veriyor? ve benzeri soruları ilgi ile takip ediyor.

Türkiye’de birçok banka 13 milyona yakın emekliye promosyon imkanı sağlıyor. Hem emekli hemde bankanın kazançlı çıktığı bu promosyonlar ile müşteri rekabetine giren bankalar da tutarı 600₺’ ye kadar çıkarıyor. Örneğin 3 yıllık dönem için maaşa göre 300,375,400 lira olarak belirlenen promosyon tutarını 600₺ ye çıkarırken, bazıları da ücretsiz işlemler,faturalarda indirim gibi ek fırsatlar sunuyor. Ayrıca emekli müşteri getirenlere bankaya kazandırdığı her emekli için 100₺ veren bankalar da var. Böylece emekli 450, yakını 100₺ promosyon alabiliyor. Halen promosyon almamış olan emekliler, bankasını seçip “3 yıl sizden maaş alacağım” taahhüdünü vererek ödemesine sahip oluyor. Taahhütte bulunup promosyonu almış olan emeklilerin de isterlerse ortaya çıkan daha cazip teklifleri değerlendirme imkanı oluyor. Bunun için emekli vatandaşımızın yapması gereken promosyon ödemesini aldığı bankaya kalan sürenin parasını iade etmek. Örnek olarak; emekli 1.5 yıl önce taahhüt verdiği bankadan 450 tl promosyon almışsa, 225 tl sini iade ederek başka bankaya geçebiliyor.

Seçim imkanı

Promosyonlardan yeni emekliler de yararlanabiliyor. Emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapanlar, kuruma banka seçimini de bildirebiliyor. Emeklilik işlemlerini başlatan kişi, yazılı beyanda bulunarak aylığının yatmasını istediği bankayı seçme hakkına sahip. Banka da “3 yıl boyunca maaşımı sizden alacağım” taahhüdünü alır almaz promosyon ödemesini yapıyor. Emeklilik işlemini başlatan kişi banka seçimi yapmamış ise, ilk maaşı Ziraat Bankası şubelerine yatırılıyor.

EMEKLİYE 600TL PROMOSYON MÜJDESİ!
emekliye 600 TL promosyon

Hangi bankalar bu imkanı sağlıyor?

◦ AKBANK
◦ DENİZBANK
◦ FiBABANKA
◦ GARANTİ
◦ İŞ BANKASI
◦ İNG
◦ ŞEKERBANK
◦ TEB

AKBANK:
450 TL’ ye varan promosyon veriliyor. Tüm bankaların ATM’lerinden ayda 2 kez ücretsiz para çekme, bedava havale ve EFT, bireysel kredilere özel faiz oranı gibi imkanlar sunuyor.

DENİZBANK:
450 TL’ ye varan promosyon ödüyor. Bankaya emekli maaşı müşterisi kazandıranlara da her emekli için 100 TL veriyor. Marka işbirlikleriyle indirimli alışveriş imkanı sunuluyor. Kredilere özel faiz, Bonus kartı ile otomatik ödeme talimatı verenlere 3 ay doğalgaz faturasında yüzde 10 indirim gibi uygulamaları da bulunuyor.

FİBABANKA:
Maaşa göre 330,415,500 lira promosyon veriyor. Tüm ATM’lerden ücretsiz maaş çekme, kredilerde ve mevduatta özel faiz imkanı sunuyor. Hesap işletim ücreti almıyor.

GARANTİ:
Maaşını bankaya taşıyanlara 450 TL’ ye varan promosyona ek, 150 TL bonus fırsatı sunuyor. Paramatiklerde özel menü ile maaşları tek tuşla kuruşu kuruşuna çekme imkanı, kredilerde indirimli faiz oranı sağlıyor.

ING:
Emekliye 450 TL’ ye varan promosyon, emekli yakınını bankaya getirene 100 TL nakit veriyor. Hesap işletim ücreti almıyor, özel faizli kredi, telefon bankacılığından direk özel müşteri temsilcilerine bağlanma, ücretsiz tıbbi danışmanlık ve ambulans gibi imkanlar sunuyor.

İŞ BANKASI:
Emekliye 450 TL ‘ ye varan promosyon verenlerden bir diğeri. Kredi kartları için yıllık ücret almıyor. Vadeli mevduata ve kredilere özel faiz, ücretsiz EFT ve havale imkanı sunuyor.

ŞEKERBANK:
Emekliye 450 TL promosyon veriyor. 2 otomatik ödeme talimatı verenlere de 150 TL daha promosyon hediye ediyor. Ücretsiz EFT ve havale, hesap işletim ücreti muafiyeti, şubede işlem önceliği, eve teslim maaş hizmeti gibi imkanlar sunuyor.

TEB:
450 TL’ ye varan promosyon veriyor. Emekli yakınını yönlendirenler 100 TL nakit alıyor. Özel faizli kredi imkanı sunuyor.

- Bir önceki yazımız olan Kadınlara Teşvik Kredisi! başlıklı makalemizde kadınlara iş projesi örnekleri ve kadınlara teşvik kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Murat

    Çok iyi bir haber. Uzun zamandır emekliler için böyle bir şey gerekiyordu. Biraz gec kalındı ama sonunda faydasını göreceğiz.