«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Emeklinin Artısı Konut Kredisi Özellikleri

Emeklinin Artısı Konut Kredisi Özellikleri

Emeklinin Artısı Konut Kredisi Özellikleri

Emeklinin artısı konut kredisi hemen her emekli birey tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kredi sayesinde konut almak isteyen bireyler beklentilerini tam anlamıyla karşılayan konut kredisine erişebilirler. Ziraat Bankası konut kredisi paketleri arasında yer alan bu kredi olanağı, sadece emeklilere özel olarak sunulmaktadır. Bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin. Muhakkak emekli konumunda olmaları gerekir. Emekli olmayan kişilerin bu şartlar altında sunulan konut kredisi olanağından faydalanması mümkün değildir. Emekli bireyler, özellikle maaş bankası olarak Ziraat Bankasını tercih etmeleri durumunda daha seri işlemler yapabilir, en önemlisi de diğer kredi olanaklarından yararlanabilirler.

Emeklinin Artısı Konut Kredisi Özellikleri ve Faiz Oranları

Emeklinin artısı konut kredisi paketi bünyesinde sunulan kredinin genel olarak özellikleri şu şekildedir:

 • Kredi minimum tutarı 5.000 TL olarak lanse edilmektedir.
 • Kredi maksimum tutarı 500.000 TL olarak bilinmektedir.
 • Kredi bünyesinde 120 aya kadar vade olanağı bulunmaktadır.
 • Krediyi çeken kişilere %1,38 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır
 • Binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Emeklinin Artısı Nereden Yapılır?

Emeklinin artısı konut kredisi başvurusu için emekli bireylerin en yakın Ziraat şubesine gitmeleri gerekmektedir. En yakın Ziraat Şubesine gitmeden evvel, maaşınızı Ziraat bankasına taşımaya hazır hale getirmelisiniz. Maaşını Ziraat’ten alan emeklilere konut kredisi kampanyası sunulmaktadır. Diğer bankalar için geçerli değildir.

Konut kredisi almak isteyenlerin ilk olarak maaş sorununu ortadan kaldırması gerekir. Bunu yapabilmek için de maaş aldığınız bankayla aranızda hiçbir sorunun olmaması gerektiği bilgisini verelim. Maaşınızı taşımak istiyorsanız:

 • Maaş aldığınız bankada aktif kredi borcunuz olmamalıdır.
 • Maaş aldığınız bankada aktif kredi kartı borcunuz olmamalıdır.
 • Maaş aldığınız bankayla aranızda hiçbir maddi borçluluk olmamalıdır.
 • Herhangi bir kredi veya kredi kartı için emekli maaşını taahhütlü olarak taşıma sözü vermemiş olmanız gerekmektedir.
 • Bu gibi bir durumda emekli maaşı taahhüttü bozulursa, bu durumda ilgili faiz indirimi de yok olacaktır.

Yukarıdaki şartlara göre başvuru yapmanız durumunda talebiniz kabul edilecektir. Bu başvuruyu yapmaya giderken, ilgili kişinin sadece kimliğini yanına alması yeterlidir. Ayrıca kredi notu düşük olan emeklilere konut kredisi kampanyası onay vermemektedir. Bu nedenle, geçmişte birçok kez kredi kartı ve kredi borcu nedeniyle sorun yaşayan kişilerin bu tarz kampanyalara başvurmaları, olumsuz sonuç almalarına neden olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Maaşını Ziraat’ten Alanlara Özel Çalışanın Artısı İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde Kredi notuna göre değişen faiz oranı, Maaş alanlara özel ihtiyaç kredisi ve Ziraat Bankasından maaş alanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *