«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Eğitim Masrafları İçin Nasıl Kredi Alınır?

Eğitim Masrafları İçin Nasıl Kredi Alınır?

Eğitim Masrafları İçin Nasıl Kredi Alınır?

Hem lise hem de üniversite eğitimleri, sadece öğrenciler için değil, aileler için de oldukça zorlu geçmektedir. Eğitimin en iyi şekilde alınması ve sonrasında da doğrudan iş hayatına atılabilmek adına, öğrencilerin çalışmalarına yoğunlaşması, ailelerin de öğrencilerine bu süreçte destek olması gerekmektedir. Ancak, olunacak olan desteğin büyük bir kısmı maddi açıdan olacağından dolayı, bazen ailelerinde ailelerin de zorlandığı bilinmektedir. Bu süreçlerde, gereken maddi desteğin bankalardan temin edilmesi artık son derece kolaydır. Eğer bankalardan kredi alabilmeniz için bir mani bulunmuyorsa yani; kredi notunuz ve banka siciliniz kredi alabilmeniz için uygun seviyelerdeyse, eğitim kredisi başvurusu yapabilir ve çocuğunuzun ya da kendinizin eğitim masrafları için gereken maddiyatı anında temin edebilirsiniz.


Eğitim kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler, özel eğitim kredisi paketlerinin yanı sıra, bankaların ihtiyaç kredilerinden de faydalanması mümkündür. Ancak, eğitim için özel olarak hazırlanan kredi paketlerinin faiz oranlarının, vade sürelerinin ve ödeme olanaklarının çok daha iyi olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı, başvurunuzu aceleye getirmek yerine, eğitim kredisi veren bankaları araştırdıktan sonra, bu bankalar üzerinden yapmalısınız. Şuan eğitim kredisi destek paketi bulunan bankalara baktığımız zaman, şu sıralamayı yapabiliriz.

  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Türkiye İş Bankası

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalara yapılacak olan başvurularda ise dikkat edilmesi gereken bir takım durumlar vardır. İlk olarak, başvuru yapacak olan kişinin düzenli bir gelirinin olması gerekmektedir. Bu da öğrencilerin değil, ailelerinin kredi başvurusu yapması anlamına gelmektedir. Eğer hem öğrencilik durumu hem de aktif çalışma hayatında bulunuyorsanız, sizler de kendi adınıza kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bazı bankalar, kredi başvurusu sırasında, yapılacak olan masrafların resmi belgesini istemektedir. Yani, alacağınız kredi ile üniversiteye ödeme yapacaksanız ya da bunun gibi resmi bir şekilde ödeme yapacaksanız, ödeme yapılacak olan kurumdan belge almalı başvuru sırasında da bu belgeyi yanınızda bulundurmalısınız.

Son olarak da, yapılacak olan başvurularda, kredi başvurusunda gereken şartlar için aynı uygulamaların olduğunu ve her eğitim kredisi başvurusu için bankaların olumlu geri dönüşte bulunmayacağının bilinmesi gerekmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Bir Aylık Geciken Borçtan Avukatlık Olunur mu? başlıklı makalemizde Borç Ödemesi Gecikirse Hukuki Süreç Ne Zaman Başlar?, Borcun avukatlık Olması Nasıl Sonuçlanır? ve Borcunu Geciktirene Banka Hatırlatma Yapar mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *