«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? EFT Saatleri Ne Zaman?

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? EFT Saatleri Ne Zaman?

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? EFT Saatleri Ne Zaman?

sorusuna cevap verebilmek için bankaların saatlerini de incelememiz gerekmektedir. Bankaların saatleri genellikle aynı olmakla birlikte bazı bankalar bu zaman dilimini kendilerine göre belirlemektedirler. Bu zaman dilimi için ortalama bir zaman aralığı verecek olursak bankaların saatleri 09.00 ile 17.00 arasındadır. saatleri Havale saatleri gibi esnek değildir. Bankalar Havale işlemi için genellikle 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca resmi tatillerde bile Havale işlemi gerçekleştirilebilir.

EFT işlemi ise sadece mesai saatleri içeresinde gerçekleştirilebilir. Hafta sonu ya da resmi tatillerde EFT işlemi gerçekleştirmeniz pek mümkün olmamaktadır. Eft Ne Zaman Hesaba Geçer sorusu ile alakalı bir diğer husus ise iki para aktarımı gerçekleştirilecek iki bankanın da EFT saatinde olmasıdır. Eğer gönderdiğiniz bankanın EFT saati ancak parayı alacak olan bankanın EFT saati değilse EFT hesaba geçmez. Göndermiş olduğunuz bankanın EFT saati geldiğinde hesaba geçer.

EFT Hesaba Geçme Süresi

EFT ile para göndermenin normal zamanı aralarında para transferi işlemi yapılacak olan iki bankanın da olduğu zamandır. Her iki bankadan içerisinde ise EFT ile para gönderme işlemi yaklaşık olarak 5 dakika içerisinde tamamlanır ve para gönderilen kişinin hesabına gönderilen para geçecektir. EFT işlemi 2 farklı banka arasında gerçekleştiği için bazen yoğunluklar ve teknik aksaklıklar nedeniyle EFT işlemi yarım saat kadar sürebilmektedir yani para gönderdiğinizde hemen karşı tarafın hesabına geçmemiş olabilir. Bu konuda hemen endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü yarım saatten daha fazla sürmesi de mümkündür. Hafta sonu ya da resmi tatillerde EFT yaparsanız işlem ilk resmi iş günü içerisinde bulunan EFT saatlerinde gerçekleşecektir.  Bankalar bazı resmi tatillerde yarım gün olarak çalışmaktadırlar. Eğer yarım gün çalışılan bir iş günü içerisinde saat 11 den önce EFT yapılmış ise herhangi bir aksaklık olmadığı sürece karşı tarafın hesabına geçer ancak ondan sonra yapılmış ise işlem bir sonraki resmi iş gününe kalacaktır. EFT ile işlem yapacağınız zaman bankaların EFT saatlerini inceleyin ve daha sonra işleminizi gerçekleştirin.

 

- Bir önceki yazımız olan Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Bonus Kart Başvuru Kriteleri, Bonus Kredi Kartı Başvurusu İçin Ne Yapmalı? ve Bonus özellikli kredi kartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *