«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Durumu Kötü Olan Küçük Esnafa Kredi Veren Bankalar

Durumu Kötü Olan Küçük Esnafa Kredi Veren Bankalar

Durumu Kötü Olan Küçük Esnafa Kredi Veren Bankalar

Küçük ve orta işletme sahibi olan küçük esnaflara sunulan kolay kredi imkânı, doğal afet, terör olayları ve benzeri yaşadığı sıkıntılardan ötürü zorluk çeken esnafın rahat bir nefes almasını sağlıyor. Durumu sıkışık olan küçük esnaf vatandaşlara 2017 yılı itibari ile faizsiz kredi imkânı sunulmaktadır. Nerdeyse yok denecek kadar az bir masraflı krediler sayesinde esnaf vatandaşlar, gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Devlet Halk bankası aracılığı ile küçük esnafa destek olmak amacı ile kredi vermektedir. Küçük sayesinde küçük esnaflar, araçtan makineye, hammadden sermayeye kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılama fırsatı bulacaklar.

Küçük Esnafa Kredi Başvurusu

Herhangi bir sıkıntıdan dolayı işletmesi zarar görmüş olan esnaf ve küçük işletmeler için artık kolay kredi veren bankalar bulunmaktadır. 2017 yılı itibari ile KOSGEB işbirliğinde bankalar ile yapılan anlaşma sayesinde durumu sıkışık olan esnaflara faizsiz kredi desteği verilecektir. Esnafların faizsiz kredi desteği için Esnaf kefalet kooperatifine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Geçtiğimiz yılda Esnaf kefalet kooperatifi tarafından verilen kredi desteği için belirlenen kaynak yarım yıla kalmadan bitmişti. Bu yüzden 2017 yılında eksik kalan bütçe hazine tarafından tamamlanmış ve 1,3 milyarlık bir faizsiz kredi desteği esnaf vatandaşlara sunulmuştur.

Durumu Kötü Olan Küçük Esnafa Kredi Veren Bankalar
küçük esnafa kredi

Esnaflar kredi başvurusu yapmak için öncelikli olarak ilk başvurularını ‘Kredi ve Kefalet Kooperatifleri’ne yapmaları gerekmektedir. Daha sonra esnafa kredi imkanı sunmakta olan bankalara başvuruda bulunarak,  kredi imkanından yararlanabilirler.Küçük esnaf ya da büyük esnaf fark etmeksizin kredi veren bankaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bankalar müşteri sayısını arttırmak adına rekabet ortamından dolayı, kredi alma koşullarını çok daha uygun ve kolay hale getirmiştir. Esnafa kredi veren birçok banka mevcuttur. 2017 yılı itibari ile küçük esnafa kredi kolaylığı sağlanarak, büyük destek verilmektedir.

Durumu Sıkışık Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar

KOSGEB iş birliğiyle anlaşmaya varılan ve küçük esnafa kredi veren 9 banka bulunmaktadır. Bunlar Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti bankası, Halk bankası, İş bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıflar Bankası ve Ziraat Bankasıdır.

Vakıfbank halden anlayan kredi ile size en uygun krediyi tercih ederek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.  Vakıfbank halden anlayan kredi kampanyasında mevcut olan mini kredi ile 20 bin Türk Lirası’na kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılamak için 36 aya varan vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Standart kredi imkanı ile de 50 bin Türk Lira’sına kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve yine 36 aya varan vade imkanlarından yararlanabilirsiniz. Krediyi öderken de yine bütçenize en uygun olan ödeme şeklini seçebilirsiniz.  Kredi ödemelerinizi; sabit ya da değişken taksitli yapabileceğiniz gibi 3 ayda bir ödemeli olmak üzere eşit taksitli yapabilir, eğer isterseniz bir yıl içinde 4 taksite kadar ertelemeli ödeme imkanlarında yararlanabilirsiniz.

Küçük Esnafa kredi veren bankalarda biri de Garanti Bankası’dır. Finansal ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kredi imkanları ile 24 aya varan vade fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Yapı kredi bankası ise 36 aya varan vade ve % 1,40 oranındaki faiz oranı ile esnafa kredi imkanı sunmaktadır. Halkbank’da ise % 4 oranında başlayan faiz oranları ile 150 bin Türk Lirası’na kadar imkânları bulunmaktadır. Ayrıca Halkbank’ın esnaf ve sanatkârlara özel kredi paketi de bulunmaktadır. Akbank’ın ise ‘Esnafa altın kredi’imkanı ile Akbank altın hesaba yatırım yapan, esnaf destek paketi bulunmaktadır. Teb’de ise KOSGEB destekli kredilerden gayri nakdi kredilere kadar pek çok krediden yararlanma imkanı mevcuttur.

 

- Bir önceki yazımız olan BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR? başlıklı makalemizde Borç kapatma ve Borç transfer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *