«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Devlet Kredi Verir Mi? Devlet Kredisi Özellikleri Neler?

Devlet Kredi Verir Mi? Devlet Kredisi Özellikleri Neler?

Devlet Kredi Verir Mi? Devlet Kredisi Özellikleri Neler?

Devlet Kredi Verir Mi? Devlet Kimlere Kredi Verir?

Devlet kredi verir mi? sorusunu meraklıları için cevaplayacağız. Devlet vatandaşlarına karşı birçok sorumluluk barındırmaktadır. Bu sorumluluklar kapsamında vatandaşların ilerlemesi ve büyümesi de yer alır. Bu kapsamda elbette ki devlet tarafından finanse edilen krediler bulunur. Devlet tarafından verilen kredilerin diğer banka kredilerine göre birçok farklı yönü bulunmaktadır. Kredi notu ve diğer unsurların pek de önemsenmediği bu krediler kişinin kendi ihtiyaçları göz ardı edilerek kişinin geliştirdiği projelere destek maksadıyla verilmektedir. kişilerin ihtiyaçların yönelik değildir. Milli ticari potansiyelin ve üretkenlik seviyesinin arttırılması maksadıyla bu tarz krediler vatandaşlara verilir. Bu kredilerin verilmesiyle birlikte mevcut projeler desteklenirken, maddi imkansızlıklar nedeniyle gün yüzüne çıkarılamayan projelerde yine sağlama alınmaktadır. hibe, birebir ödemeli ve diğer farklı şekillerde verilebilir. Bunların tamamı kişilerin devlete sundukları proje ve teminatlar ile alakalıdır.

Devlet Kredisi Özellikleri

Devlet kredisi tamamen kişilerin proje menfaatlerine göre verilir. Bu krediler hibe yani karşılıksız olarak verilebilir. Bu tarz kredilerde KOSGEB üzerinden yapılacak olan hibe kredi başvurusunda güçlü bir projenin arandığı bilgisi verilmektedir. Eğer güçlü ve geri dönüşü muhtemel bir proje sahibiyseniz, bu durumda devlet tarafından finanse edilen kredileri almaya hak kazanabilirsiniz. Devlet kredileri kişinin sunacağı projenin kapsamına göre değişkenlik gösterir. Mevcut bir işiniz varsa bu işi büyütmek için destek arıyorsanız bu durumda iki farklı yol sizin karşınıza çıkmaktadır. Bunlardan biri devlet tarafından finanse edilmeyen ancak desteklenen uygun faizli kredileri tercih etmek olacaktır. Diğer yol ise mevcut işinize farklı bir boyut kazandıracak bir proje üretip devlet yetkililerine sunmaktır. Bu iki yoldan birini kendi tercihlerinize göre seçebilirsiniz.

Devlet Kredisi Almak İçin Nereye Başvurmalı?

KOSGEB tarafından denetlenip kişilere ulaştırılmaktadır. Beyin takımı bu kurum çatısı altında yer alır Bu kurum tarafından uygun görülen kişilere ilgili kredi türünden destek verilmektedir. Bu krediler arasında yer alan ve geri ödemeye tabi olan devlet destekleri aynı banka mantığıyla hareket etmektedir. Yine bu geri ödemeli kredileri de almazsanız sorunlar yaşayabilirsiniz. Hukuki süreç sizin aleyhinize olacak şekilde başlatılıp, paranın tahsili talep edilebilir.

- Bir önceki yazımız olan SMS İle Tarım Kredisi Almak İsteyenler Denizbank'a başlıklı makalemizde Denizbank tarım kredisi ve tarım kredisi faizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *