«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Denizbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

Denizbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

Denizbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

İkinci el ya da sıfır kilometre araç satın almak isteyen kişiler farklı bankaların faiz oranlarını araştırmakta; fakat faiz oranlarını yeterli görmemektedir. Düşük faiz oranları ile kredi çekmek isteyen kişiler ise soluğu Denizbank’ta almaktadır. Denizbank uygun vadeleri ve faiz oranları ile müşteri memnun etmekte, kişilere hayallerindeki araçları satın alabilmeleri için de olanak sağlamaktadır. Müşteriler Denizbank aracılığı ile yapmış oldukları kredi başvurularına en geç 1 iş günü sonrasında cevap alabilmektedir. Aynı zamanda kapsamında 3 aya varan taksit erteleme imkanları da müşterilere sunulmaktadır. Müşteriler, Denizbank aracılığı ile taşıt kredisi başvurusu yapabilmek için herhangi bir Denizbank şubelerine uğrayabilmektedir. Kimlik fotokopileri ile bizzat yapılan başvurular olumlu sonuçlandırıldığı takdirde, müşteriler kredilerini nakit olarak ya da banka havalesi aracılığı ile kullanabilmektedir.

ve Vade Seçenekleri

Denizbank taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirecek olan müşteriler, 48 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabilmektedir. 25.000 TL gibi bir taşıt kredisi çekmek isteyen müşteriler, yüzde 1.79 faiz oranından faydalanabilmektedir. Müşterilerden tahsil edilen toplam ücret 1301.25 TL iken; kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının yüzde 0.5 oranındadır. Kredi başvurusu gerçekleştiren müşterilere banka yetkilileri tarafından en geç 1 iş günü sonrasında cevap verilmektedir. Kredinin onaylanması için ise müşterilerin banka geçmişleri büyük önem arz etmektedir. Banka ile geçmişte herhangi bir sorun yaşayan kişiler kredinin onaylanması sürecinde de belli olumsuzluklar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle kişilerin mali durumları ile ilgili detaylı inceleme gerçekleştirildikten sonra, başvuru gerçekleştirmeleri önemle tavsiye edilmektedir.

İçin Gerekli Evraklar

Denizbank taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler, kimlikleri ile herhangi bir DenizBank şubesinde başvuru gerçekleştirebilmektedir. Kimliğinin yanı sıra müşterilerden aylık gelirlerini kanıtlayabilmeleri için maaş bordrosu ve sigorta dökümü talep edilmektedir. Müşteriler bu belgeleri banka yetkililerine teslim ettikten sonra, kredi başvuru süreci başlamakta ve değerlendirme sonrasında kredinin olumlu ya da olumsuz sonuçlandığına dair detaylı bilgi müşterilere iletilmektedir. Günümüzde banka kredilerinin onaylanıp onaylanmadığı Merkez Bankası’na bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kişilerin banka geçmişleri, kredinin onay durumunu doğrudan etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *