«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Pek çok banka, insanlara çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kredi imkanları sunmaktadır. Kredi çekmek de artık neredeyse insanlar için büyük bir bağlayıcılığı olan bir durum haline gelmiştir. Nakit miktarının acil olarak gerektiği durumlarda yetmediği ya da uzun vadede o kadar nakde bir anda sahip olamayacağınız durumlarda bankaların verdiği ve çeşitli faiz oranları içeren krediler adeta kurtarıcı olmaktadır. Günümüzde bankalar pek çok değişik kredi vermektedir. Bireysel kredi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ya da çiftçi kredisi vb. pek çok kredi çeşidi ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bankalarda bekliyor. Denizbank da yoğun bir şekilde kredi veren kuruluşların başında geliyor. Teknolojinin nimetlerini son damlasına kadar kullanan Denizbank, müşterilerine evlerinden çıkmadan Denizbank kredi hesaplama yöntemini sunuyor.

Denizbank Kredi Hesaplama Nereden Yapılır?

Kredi çekmeden önce bankaya gidip konuşmak gerekir. Ne kadar kredi alınabiliyor ne kadar geri ödenecek, faiz ve yıllık masraf oranları nedir vs. Ancak günümüzde teknoloji sayesinde artık bunları yapmak zorunda değilsiniz. Evinizden çıkmadan gayet kolay ve hızlı bir şekilde tek tıkla bütün bu bilgilere anında ulaşabilirsiniz. www.denizbank.com adresine girdikten sonra ‘Krediler’ kısmına tıklayarak hangi krediye başvuru yapacaksınız Denizbank kredi hesaplamasını gayet kolay ve güncel bir şekilde yapabilirsiniz. Diyelim ki 10.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsunuz. 12 aylık vadeler de böldürmek istiyorsunuz. Bu durumda, bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit miktarı 988,85 TL olacaktır. İhtiyaç kredinizin faiz oranı ise yüzde 2,28 olarak belirlenecektir. Bankaya 12 aylık toplam sürede ödeyeceğiniz total para ise 11.866,28 TL olacaktır.

Denizbank Kredi Hesaplama Konut Kredisi İçin De Geçerli

Denizbank kredi hesaplama yalnızca konut ya da ihtiyaç kredisi için değil diğer bütün krediler için de yapılabilir. Diyelim ki konut kredisi çekmeye karar verdiniz ve totalde 150000 liralık bir kredi çekmeyi planlıyorsunuz. Yine www.denizbank.com adresinden ‘krediler’ kısmına tıklayarak bunu kolaylıkla öğrenebiliniz. 150000 TL’lik kredinizi 36 ay vadeyle ödemeye karar verirseniz bankaya her ay ödeyeceğiniz taksit miktarı 5.413,83 TL olacaktır. Toplamda bankaya geri ödeyeceğiniz miktar ise yüzde 1,49’luk bir faiz oranıyla 195000 liraya yakın bir miktar olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan CEPTETEB Nedir? CEPTETEB'in Avantajları Neler? başlıklı makalemizde CEPTETEB daha düşük faiz, CEPTETEB uygulaması ve TEB müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *