«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. Card Finans Ek Hesap Nedir? Avantajları Nelerdir?

Card Finans Ek Hesap Nedir? Avantajları Nelerdir?

Card Finans Ek Hesap Nedir? Avantajları Nelerdir?

QNB Finansbank’ın hem kredi kartı hem de hesap açtıran müşterileri için hazırlamış olduğu Card Finans özellikli kartlarda, bilinmesi gereken çok özel hizmetler bulunmaktadır. Özellikle maaşını QNB Finansbank’tan alan ya da vadesiz bir hesap sahibi olan kişilerin, ilk olarak uygulamasını dikkate almaları gerekmektedir. Card Finans ek hesap hizmeti, aslında kredili mevduat hesaplarından farksız bir hizmettir. Diğer bankaların sunduğu kredili mevduat hesaplarından ayrıldığı tek nokta ise, Finansbank tarafından sunulan banka kartının, taksitli alışveriş yapılmasını sağladığıdır.

Kredi kartı kullanmıyor olsanız bile, Card Finans ek hesap hizmeti üzerinden alışverişinizi yapabilecek, yaptığınız alışverişlerden her zamanki gibi puan kazanacak hem de harcamalarınızı taksitli bir şekilde yapabileceksiniz.

Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank, geliştirdiği ek hesap sayesinde, bireysel ve ticari müşterilerinin nakit ihtiyaçlarında anında destek alabilmelerini amaçlamaktadır. Çünkü, adınıza kayıtlı bir ek hesap olduğunda, vadesiz hesabınızda para olmasa bile isterseniz kartınız ile harcama yapabiliyor isterseniz de QNB Finansbank ATM’lerinden anında çekim yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, kredi ihtiyaçlarınız için başvuru yaptığınızda, 15 bin TL’ye kadar anında onaylı hizmet alabiliyor, bunun için şubeye gidip belge sunmanıza da gerek kalmıyor. Onaylanan kredinizi ister alışverişlerde isterseniz de ATM noktalarından çekerek kullanabiliyorsunuz.

Ek hesap hizmetlerinden başvuru yapmak isteyen bireylerin aşağıda belirteceğimiz yöntemleri uygulaması gerekmektedir.

 • Başvuru için QNB Finansbank şubesine, ATM noktalarına, çağrı merkezi, mobil uygulama ya da bireysel internet bankacılığı hesabınızı kullanabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığından yapılacak başvurularda, şubeye gidilmesine gerek kalmadan, hesap açılışı sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.
 • İnternet bankacılığından yapacağınız başvurularda Hesap menüsüne, ardından da Hesap Aç kategorisine giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Mobil uygulamadan yapılacak başvurularda, Krediler ve Ek Hesap Menüsü’ne ardından da Ek Hesap Aç kategorisine giriş yaparak, başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Görüldüğü gibi Card Finans ek hesap hizmetinden faydalanmak son derece kolaydır. Kredili ürünler arasında yer aldığından dolayı, büyük avantajları olan ek hesaptan her kişi faydalanamayacaktır. Bunun için şartların tamamlanması gerekmektedir.

Card Finans Ek Hesap Nedir? Avantajları Nelerdir?
Card Finans ek hesap

Kimler Ek Hesap Açtırabilir?

QNB Finansbank, ek hesap açtırmak isteyen müşterilerinde, aşağıdaki koşulları aramaktadır.

 • Kredi notları ve banka geçmişi sorgulamasının temiz çıkması gerekmektedir. Kredi notu için en az 1200 değere ulaşılmış, banka sicilinde de geçerli olan bir cezanın olmaması, gecikmeye düşmüş borcun olmaması gerekmektedir.
 • Kişilerin adına kayıtlı tüm kredi kartları, ek kartlar ya da kredilerde, toplam borç miktarı göz önünde bulundurulacak, gelir durumuna göre de değerlendirme yapılacaktır.
 • Yeni işe girilmiş ise, kişilerin en az 3 aylık çalışan olması gerekmektedir.
 • Ek hesap açılabilmesi için kişilerin Card Finans Nakit kart kullanıyor olması gerekmektedir. Eğer Card Finans Nakit hesapları yoksa, önce hesap açılışı için başvuru yapılacak, ardından da ek hesap için gereken işlemler yapılacaktır.

Yukarıdaki kriterleri taşıyan kişiler, kolaylıkla ek hesap açılışı yapabilecektir. Şartlara baktığımız zaman, kredi başvurusunda aranan kriterlerin aynen geçerli olduğunu görmekteyiz. Bunun nedeni, başvuru sonrasında kişilerin hem nakit akışı hem de kredi hizmetlerinden faydalanabiliyor olmasıdır.

Card Finans Ek Hesap Avantajları Nelerdir?

Card Finans ek hesap kullanıcılarına banka tarafından sunulan ayrıcalıklar şu şekildedir.

 • Ek hesap için belirlenen limiti, ister nakit çekimlerinde isterseniz de alışverişlerde kullanabilirsiniz.
 • Talimatlı bir ek hesap açılışı yapıldığında, adınıza kayıtlı olan ya da olmayan tüm faturalarınızı otomatik ödeme talimatı ile güvence altına alabilir, faturalarınızı günü geçmeden anında ödemiş olabilirsiniz.
 • Banka şubeleri, ATM noktaları, çağrı merkezi ya da dijital bankacılık kanallarını kullanarak yapacağınız başvurularda, anında ihtiyaç kredisi kullanabileceksiniz.
 • Limit dahilinde yaptığınız alışverişlerde POS cihazlarında taksitli alışveriş imkanlarından faydalanabileceksiniz.
 • Tek çekim alışverişleriniz için mobil uygulama ve internet bankacılığı hesabınızdan, 24 aya kadar anında taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • Taksitli alışverişler için banka tarafından size ekstra bir limit belirlenmeyecek, sadece kendi limitiniz dahilinde işlem yapabileceksiniz.
 • Taksitli işlemler için en az 200 TL, en fazla da 10 bin TL’lik alışveriş yapılması gerekmektedir.
 • Taksitli alışverişlerde harcama tutarı ne olursa olsun, 2 ile 24 ay arasında taksit seçeneğinden faydalanılacaktır.
 • Hesap kesim tarihi geldiğinde, kişiler ek bir işlem yapmaya gerek kalmadan, sadece ek hesap tanımlı olan vadesiz hesaplarına para yatırmalıdırlar. Sistem tarafından borç miktarı buradan tahsil edilecektir.

- Bir önceki yazımız olan PTT Kart Nedir ? Nasıl Kullanılır ?" href="https://www.ekodurum.com/ptt-kart-nedir-nasil-kullanilir/">

PTT Kart Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

başlıklı makalemizde Posta Çeki Hesabı, ptt bonus ve Ptt kart Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *