«
 1. Ana sayfa
 2. Borsa
 3. Borsada Alınacak Hisseler 2019

Borsada Alınacak Hisseler 2019

Borsada Alınacak Hisseler 2019

Borsada Alınacak Hisseler 2019

Borsaya yeni başlayanlar veya yatırımlarını yüksek kâr ile değerlendirmek isteyenler için borsada alınacak hisseler, ekonomistler tarafından öneriliyor. Analizler ise hem son yıllarda en çok büyüme gösteren şirketler hem de yıllık ortalamada en çok kazandıran hisselerin istatistikleriyle yapılıyor.

2018 yılında en çok kazandıran ve 2019 yılında da kazandırarak devam eden hisse senetleri, Borsa İstanbul’da en çok işlem gören şirketler arasından belirlenmiştir. Yatırım firmaları ve borsa şirketlerinin analizleri doğrultusunda, borsada alınması önerilen hisseler şu şekildedir;

 • Aselsan Kazandırıyor

ASELSAN hisseleri, son 10 yılda borsanın en çok kazandıranları arasında yer alıyor. Yüksek verim ve büyüme potansiyeli ile hem yerli hem yabancı yatırımcıların en çok değerlendirdiği hisseler arasındadır.

Sermaye artırımının yanı sıra güvenli yatırım aracı olarak değerlendiriliyor. Halka arz edilen hisseleri ve çok sayıda yatırımcının yüksek oranda işlemleriyle, hacmini daha da geliştiren Aselsan, 2019 yılında borsanın en popüler hissesidir.

 • THY Kazandırmaya Devam Ediyor

THYAO, Türk Hava Yolları borsanın en çok kazandıran temel ulaşım şirketlerinden biridir. Sektörde en çok kazanç avantajı sağlayan firma olarak, 2019 yılında da getiri ve kar sistemiyle en favori hisseler arasında yer alıyor.

Potansiyellerin iyi analiz edilmesi, pozisyonların iyi okunması ve doğru hamleler ile yatırımcılarına yüksek kazanç sağlayan hisseler arasında öneriliyor.

 • Kardemir Karabük Demir Çelik Hisseleri

KRDMD hisseleri, bir önceki yılda yüksek kar sunan ve yıllık ortalamada son 5-6 yılın en çok kazandıran hisseleri arasında değerlendiriliyor. 2019 yılında sağlam ve güvenilir yatırım araçları olarak değerlendirilen Kardemir Karabük Demir Çelik Hisseleri, yabancı yatırımcılar tarafından da yüksek işlemlerle tercih ediliyor.

 • Koza Anadolu Madencilikte Yüksek Kâr

KOZAA hisseleri, Koza Anadolu Madencilik yatırımlarının popüler olarak tercih edilmesini sağlıyor. 2017 ve 2018’de elde edilen büyüme, yıl boyu yüksek işlem kapasitesi ve kar oranının bir önceki yıllara oranla, yüksek oranlarla elde edilmesi, KOZAA hisselerinin favoriler arasında yer almasına olanak sunuyor.

2019’da borsada en çok kazandıran ve yüksek işlemler sağlayan Koza Anadolu Madencilik hisseleri; kısa- orta ve uzun vadede kazandıran tercih edilen şirketler arasında yer alıyor ve güvenilir liman olarak nitelendiriliyor.

 • Emlak Konut’ta Hisse Kazanımları

EKGYO olarak işlem gören Emlak Konut Gayrimenkul Hisseleri, Borsa İstanbul’un kazandıran yatırım değerleri arasında yer alıyor. Genellikle kısa ve orta vadeli yatırımlar için popüler olarak tercih edilen EKGYO hisseleri, borsada uzman olanlar için öneriliyor. Piyasa ritimlerinin iyi analiz edilerek, doğru hamleler ve yatırım oranlarıyla kazanç sağlayan hisselerden biridir.

 • Borsada Tüpraş Kazanımları

TUPRS hisseleri son yılların istikrarlı kazançlarını sunuyor. TÜPRAŞ Hisseleri, uzun vadede kazanç sağlayan güvenilir yatırım araçları arasındadır. Borsa performans ve pozisyonlarını iyi analiz edenler tarafından favori olarak gösterilen hisseler arasında yer alıyor.

 • Ülker’den Tatlı Kazançlar

ULKER hisseleri son on yılda sistematik kazanımları ve güçlü sermayesi ile yatırımcılarına kazandıran hisseler arasında yer alıyor. Borsa İstanbul’un en çok işlem gören ve 2019’un en çok kazandıranları arasında Ülker Hisseleri yer alıyor.

Şirketin devri veya kısa süreli fark opsiyonları, yatırımların devam edilmesine ve şirket büyümesinin, gelişiminin devam etmesini sağlıyor. Alımda ve satımda kâr sağlayan Ülker hisseleri, trendler arasında.

 • Fly PGS

PGSUS hisse senetleri kanatlandıran oranlarda işlem görüyor. 2018 ve bir önceki yılda da yatırımcılarına kar kazandıran Pegasus, 2019’a kazandıran başlangıçlarla devam ediyor. Özellikle uzun vadeli yatırımlarda önerilen PGSUS hisseleri, şirket kapasitesi ve bünyesine kattığı filo alımlarıyla oldukça popüler yatırımlar arasında değerlendiriliyor.

Yerli yatırımcılar ve yabancı yatırımcılar tarafından değer gören Pegasus, yeni havalimanı sayesinde de şirket gelişimini sağlayan başarılı hisseler arasında yer alıyor.

 • BİM Ekonomisinde Kazandıran Fırsatlar

BIMAS, Bim Birleşik Mağazalar Hisseleri 2019 yılında kazandıran öneri hisseler arasında yer alıyor. Bir önceki yılda yapılan yatırımlar neticesinde, 2019 yılında borsada kazandırması beklenen hisseler arasında değerlendiriliyor.

Ucuz et ihaleleri alan BIM, orta ve uzun vadede kazandırması beklenen hisseler arasında değerlendiriliyor.

Borsa İstanbul’un 2018 ve 2019 yılı işlemleri değerlendirilerek, çeşitli finansal kuruluşlar ve ekonomistlerin, borsa incelemeleriyle elde edilen öneri hisseleri bu şekildedir. 2019 yılında kısa, orta ve uzun vadede kazanç sağlaması beklenen hisseleri, al- sat fiyatlarıyla değerlendirebilirsiniz.

 

 

- Bir önceki yazımız olan 2019 İçin Hisse Senedi Tüyoları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *