«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

Borç yapılandırma kredisi aynı zamanda borç kapatmak kredisi olarak adlandırılır. Bu nedenle Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar daima araştırma konusu olmuştur. Öncelikle borcunuzun tamamını kapatmak istediğinizde tek bir bankadan kredi çekebilir ve bu sayede yine tek bir bankaya borçlu olabilirsiniz. Şimdi bu bankalarla ilgili genel bilgileri sizlerle sunmaya başlıyoruz.

Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi için Burgan Bank, Şeker Bank, Finansbank, Denizbank ve Halkbank gibi bankalara başvuru yapabilirsiniz. Bu bankalar genelde 36 ay vade ile kredi sunmakla beraber sigorta tahsis ücreti talep etmektedir. 100 bin TL’ye kadar alabileceğiniz Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar sayesinde borçlarınızı artık tek bir bankaya ödeyebilirsiniz.

Şekerbank, 100 bin TL’ye kadar borç kapatma kredisi vermektedir. Vade sayısı ise 36 aydır. Burgan Bank da 100 bin TL’ye kadar borç yapılandırma kredisi sunmaktadır. Yine Şekerbank gibi 36 ay vadede borçları tahsil etmektedir. Denizbank ise 65 bin TL değerinde borç kapatma kredisi sunmaktadır. QNB Finansbank ve Halkbank ise 50 bin TL’ye kadar borç yapılandırma kredisi vermektedir. En detaylı bilgileri bu bankalara başvurarak alabileceğinizi unutmayın.

Kredilerin yanı sıra kredi kartı borçları için de özel borç kapatma kredileri sunulmaktadır. Bu anlamda Vakıfbank ve Akbank 20 bin TL’ye kadar, TEB ise 10 bin TL’ye kadar farklı vade oranlarıyla borç yapılandırma kredisi vermektedir. TEB vade oranı 9 ay, Akbank 12 ay ve Vakıfbank’ın ise 18 ay olarak belirlenmiştir. Yine de güncellenen oran ve miktarları bankaları arayarak öğrenebilirsiniz.

Borç kapatma kredisinin bazı şartları da bulunmaktadır. Bu anlamda herhangi bir yasal ya da idari takibin olmaması önemlidir. Buna ek olarak kredi talebinin 36 ayı geçmemesi ve talep edilen taksitlerin de aylık gelirin %50’sini geçmemesi gerekmektedir. Tüketiciler Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar hakkında araştırma yaparken mutlaka yasal takip sürecinde olmaması gerektiğini bilmelidir. Çünkü çoğu tüketici sadece yasal takipteyken bu kredilere başvurarak tüm borcunu kapatmak isteyebilir. O halde dikkat etmeniz gerekenler ve başvuru yapacağınız bankalar bu şekildedir.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Sicilimi Nasıl Temizlerim? Kredi Sicili Nedir? başlıklı makalemizde Kredi Notu ve kredi sicili hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *