«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Ve Kredi Kartı Borcu Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Ve Kredi Kartı Borcu Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Ve Kredi Kartı Borcu Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bankalardan hizmet almak isteyen ancak kredi notunun düşük olması nedeniyle hizmet alamayanlar için bazı alternatifler bulunmaktadır. Bu anlamda borç kapatma kredisi veren bankalar üzerinden işlem yapılabilmektedir. Kullanılan finansman ürünlerden doğan borçların tek bir kredi altında yapılandırılmasına yönelik olarak sunulan bu hizmetlerde eşit taksit ödemeleri söz konusudur. Ayrıca bu krediler borç kapatma kredisi olarak adlandırılmaktadır.

Borç kapatma kredisi sunan bankalar 36 aylık vadelerle hizmet vermektedir. Bu bankalardan olan Şekerbank, sigorta tahsis ücreti de talep ederek 100 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Aynı şekilde Burgan bank da borç kapatma kredisi veren bankalar arasındadır. Denizbank’tan borç kapatma kredisi alarak da var olan borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bu banka 65 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunabilmektedir. QNB Finansbank, borç kapatma kredisi veren bir diğer bankadır. Bu bankadan 50 bin TL’ye kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Son olarak Halkbank üzerinden bu hizmeti almak isteyenler, 50 bin TL’ye kadar kredi alabilmektedir.

Sıraladığımız bu bankaların tamamında vade sayısı 36 aydır. Tahsis ücreti ise Halkbank’ta bulunmamakla beraber diğer bankalarda binde 5 oranındadır. Kampanyalarla ilgili detaylı bilgileri bankalara başvurarak öğrenebilirsiniz.

Veren Bankalar

Bazı bankalar kredi kartın özel olarak borç kapatma kredisi vermektedir. Vakıfbank kredi kartı borç transfer kredisi almak isteyen tüketiciler 20 bin TL’ye kadar 18 ay vadede hizmet alabilir. Bu bankada sigorta tahsis ücreti alınmakla beraber tahsis ücreti bulunmamaktadır. Akbank’tan özel kredi kartı borç kapatma kredisi almak isteyen tüketiciler, 20 bin TL’ye kadar 12 ay vadede hizmet alabilmektedir. Bu bankada tahsis ücreti ve sigorta tahsis ücreti alınmamaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası da kredi kartları borçlanmaları için hizmet sunan bankalar arasındadır. TEB kredi kartı borç transferi ile birlikte 10 bin TL’ye kadar 9 ay vadede hizmet alınabilmektedir. Tıpkı Akbank’ta olduğu gibi bu bankada da herhangi bir tahsis ücreti talep edilmemektedir.

Genel olarak borç kapatma kredisi veren bankalar en düşük faiz oranı olan %2,60 üzerinden hizmet vermektedir. Kredinin maliyet oranı ise aylık %3,15’e kadar çıkabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir? başlıklı makalemizde Asgari Ücretlinin Kredi Limiti ve En Çok Çekilebilecek Kredi Miktarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *