Ana sayfa / BANKACILIK / Bonus Kredi Kartı Limit Aşım Faizi Ne Kadar? Limiti Aşma Cezası Nedir?

Bonus Kredi Kartı Limit Aşım Faizi Ne Kadar? Limiti Aşma Cezası Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bonus kredi kartı limit aşım faizi hemen her kredi kartında olduğu gibi uygulama altındadır. Bu gibi limitin üstüne çıkan durumlarda, bankanın yasalar çerçevesinde cezai işlem uygulama hakkı bulunmaktadır. Bonus kredi kartı kullananlar için limitin üstüne çıkan harcamaların yapılması durumunda aylık faiz uygulaması yapılmaktadır. Aylık olarak uygulanan bu faizin itirazı veya geri iadesi mümkün değildir. Bonus kredi kartı limit aşımı sonrasında tarafınıza bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Bu mesaj içerisinde kart limiti ve harcama detayları yer almaktadır. Burada kredi kartı yasal limitlerini kolayca görebilirsiniz. Bu gibi ekstra odaklı harcamalar bankaların en çok kazanç sağladığı alanlardır. Gerek yasalar, gerekse de BDDK tarafından işleme konulan uygulamalar bu noktada bankalara hak vermektedir. Bonus kredi kartı limiti aşma cezası tamamen yasal bir uygulamadır. Bu uygulama sizlerin ekstresinde yer alacaktır. Bu sayede ekstradan ne kadar ücret ödediğimizi kolayca görebilirsiniz.

Bonus Kredi Kartı Limit Aşım Faizi

Bonus kredi kartı limitini aştım diyenler için banka tarafından %2,02 faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu faiz aylık bazda taraflara yansıtılmaktadır. Bu faizin uygulanması için, bir aylık dönem içerisinde yapılan toplam harcamaların kredi kartı limiti aşması gerekmektedir. Bu durum haricinde bir sonraki ekstre dönemine devreden harcamalar için ceza uygulanmamaktadır.

Limiti Aşılan Kredi Kartı Ekstresi Ertelenebiliyor!

Limiti aşılan kredi kartı için Bonus tarafından 1,2 ve 3 aya kadar erteleme olanağı sunulmaktadır. Bu sayede bu ekstrenin daha kolay şartlar altında ödenmesi sağlanmaktadır. 444 0 333 numaralı telefonu arayarak Bonus müşteri hizmetleri hattına erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede sizlere destek verilecektir. Kredi kartı limiti aşım sınırı olarak da bazı unsurlar yer almaktadır. Bu aşımlar kişinin zor durumda kalmaması için tanınmaktadır. Bazı durumlarda bu gibi limit aşımlarının yapılması mümkün olmayacaktır.

Bir yıl içerisinde, kişinin 2 kez kredi kartı limiti aşma hakkı bulunmaktadır. Bu aşımlar maksimum kredi kartı limitinin %20’sine kadar olabilir. Bankalar ekonomik sebepler nedeniyle faiz artışı kararı alabilirler. Eğer kredi kartınızın ekstresi üzerinde yaptığınız fazladan borçlanmayı, tamamen kapatırsanız bu faiz artışından etkilenmeden standart cezai uygulamaya maruz kalmaya hak kazanabilirsiniz. Bu durum için 60 günlük sınır bulunmaktadır. 60 günü aşan ödemelerde yeni artan gecikme faizi uygulaması yapılmaktadır. Bu artışlar sizlere telefon, mesaj ve mail yoluyla bildirilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir