Ana sayfa / KREDİLER / Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi Veren Banka Ziraat Bankası!

Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi Veren Banka Ziraat Bankası!

Başvuru sayısı fazla olana kredi çıkar mı? sorusunu kendinize soruyorsanız, bizler sizler için birkaç bankayı detaylı bir şekilde araştırdık. Kredi başvuru sayısı ile birçok konu her ne kadar alakasız gibi görünse bile, derinden bağlantıları bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, daha önce de ele aldığımız gibi kredi notunu etkileyen faktörler arasında kredi başvuru sayısı da yer alıyor. Kredi başvurunuz fazlaysa ve bu başvuruların genelinde ret alıyorsanız, bu durumda birçok banka sizlere kredi vermeyecektir. Kredi başvurularından devamlı ret almak sizlerin ekonomik itibar seviyesini düşürecektir. Ekonomik itibar seviyenizi etkileyen bir diğer unsur ise kredi notunuzdur. Devamlı kredi başvurularından ret alan birinin kredi notu zaten düşük olacaktır. Bu nedenle bazı bankaları tercih etmeniz gerekir. Elbette ki bu kamu ağırlıklı bankalarında kendi içlerinde şartları bulunmaktadır. Bizler başvuru sayısı fazla olsa bile, en rahat şekilde kredi sağlayan bankayı sizler için bulduk. Karşınızda Ziraat Bankası!

İçindekiler

Ziraat Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi Veriyor!

Ziraat kredi şartları arasında belli başlı maddeler barındırmaktadır. Bu maddelere uygun olmanız durumunda herhangi bir sorun çıkmadan kolayca kredi alabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından kişinin ekonomik durumu hakkında dikkate alınan ilk süre zarfı 6 aydır. Yani son 6 ay içerisinde yaşadığınız ekonomik ve politik sorunlar sizlerin durumunu, Ziraat Bankası yetkililerine net bir şekilde açıklar durumdadır. Ziraat bankası başvuru sayısı fazla olana krediverir ancak aşağıdaki genel şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Şartları

  • Son 6 ay içerisinde sigorta ödemelerinizde sorun olmaması gerekmektedir. İş değişimi olsa bile boş geçen sigortasız gün sayınız sıfırsa banka kabul edecektir.
  • Bankadan veya bir diğer ekonomik destek fonundan aldığınız kredi, kredi kartı veya ek hesap gibi borç temelli ürünlerde gecikme veya aksama yaşadıysanız bu durumda banka size kredi vermemek için elinden geleni yapacaktır. Bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • İkamet adresinizin son 6 ay içerisinde tehlikeye düşürecek kadar fazla kez değişmiş olması sadece Ziraat Bankasını değil, hemen her kredi verme aşamasında olan bankayı olumsuz etkiler.

- Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Sıfır Taşıt Kredisi Bize Ne Sunuyor? başlıklı makalemizde Yapı Kredi araba kredisi ve Yapı Kredi sıfır araba kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi neden onaylanmaz

Kredi Neden Onaylanmaz? Kredi Onaylanmama Sebebi Nedir?

Bankalardan kredi almak için başvuru yapan tüketiciler çoğu zaman Kredi Neden Onaylanmaz? sorusunu gündeme getirmektedir. Aslında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir