«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Neden Çıkar?

Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Neden Çıkar?

Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Neden Çıkar?

Bankanın Provizyon Vermesi Ne Anlama Gelir?

Bankanız provizyon vermedi hatası genellikle E-Ticaret temelli siteler bünyesinde çıkmaktadır. Zula gibi oyunların satın alma işlemlerinde de provizyon hatası sorunları ortaya çıkmaktadır. Kısacası herhangi bir internet sitesinden yapılan satın alım işlemlerinde, bankanız provizyon hatası vermedi sorunu yaşanabilir. Bankanın provizyon vermemesi demek, banka tarafından yapılan işleme onay verilmediği anlamına gelmektedir. Provizyon satıcının, “Banka yetkilisi, ben bu ürünü bu karttan alacağım ücretle satıyorum.” deyip, bankanın da “evet satıcı, o kartta herhangi kısıt ya da sorun yok satabilirsin” anlamına gelmektedir. Tabi burada tiyatro gibi anlattığımız bu eylem günümüzde internet üzerinde ki algoritma dizinleri ile teknolojik ortamda tamamlanır. Bankanız provizyon vermedi hatası neden olur? sorusuna daha yakından bakalım.

“Bankanız Provizyon Vermedi Hatası” Nedenleri Nelerdir?

Bankanız provizyon vermedi hatası hakkında birkaç engel gündeme gelmektedir. Eğer aşağıdaki unsurların tamamını uyguladıysanız, sitenin güvenilir ve orijinal bir E-Ticaret sitesi olduğundan emin olun ve bankanıza ulaşın. İşte provizyon vermeyen banka hatası nedenleri:

  • Kart bilgilerinin yanlış girilmesi.
  • Kart son kullanma tarihinin geçmesi.
  • Kart CVV kodunun silinmesi nedeniyle yanlış okunması.
  • Kart için E-Ticaret işlemlerine karşın “işlem kısıtı” bulunması.
  • Kartın yeterli bakiyeye sahip olmaması veya limitinin dolu olması.
  • Sitenin farklı bir kur biriminden alışveriş yapmayı zorunlu kılması.
  • Site bünyesinde anlık bir sorun yaşanması.

Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Çözümü

 sorusuna yeterli cevapları verdik. Sonrasında bu sorunu nasıl çözeceğiniz konusuna gelelim. Bu noktada, ilk olarak alacağınız ürünün fiyatını ve kartınızda yer alan harcama hakkını kontrol edin. Sonrasında kart bilgilerinizi kesinlikle doğru girdiğinizden emin olarak işlemi tekrarlayın. Sonrasında kart işlem kısıtlarını bankanızı arayarak kontrol edin. E-Ticaret işlem kısıtı varsa kaldırın. Sonrasında, kartınızın son kullanma tarihini kontrol edin. Genellikle sorununuzun kaynağı bu saydıklarımızdır. Eğer tamamı doğruysa hemen bankanıza ulaşın. Bankanıza durumu anlatarak işlemin neden sekteye uğradığı bilgisini alın. hatası, genellikle yoğun E-Ticaret siteleri bünyesinde görülmektedir. Yerel ve küçük çaplı internet sitelerinde böyle bir hata görülmez.

- Bir önceki yazımız olan Aidatı Olmayan Kredi Kartları Hangi Bankalardan Alınır? başlıklı makalemizde aidatsız kredi kartları, Akbank Aidatsız Kredi Kartı ve İş Bankası aidatsız kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *