Ana sayfa / BANKACILIK / Bankaların İnternet Şubeleri Nasıl Kullanılmalı?

Bankaların İnternet Şubeleri Nasıl Kullanılmalı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bankaların İnternet Şubelerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bankaların internet şubeleri günümüz kullanıcıları için büyük önem taşıyor. Gerek hemen her türlü bilgiye ulaşmamıza olanak veriyor olmaları, gerekse de internet üzerinden fatura yatırmak gibi çeşitli unsurlara olanak tanıyor olmaları internet şubeleri bir adım öne çıkarıyor. Bilişim çağında olduğumuz için yediden yetmişe hemen herkes internet şube kullanabilecek durumda. Ancak günümüzün bir farklı boyutu olan bilişim dünyasında da dolandırıcılardan korunmamız gerekiyor. İlk olarak bankanızın internet şubesine odaklı olarak müşteri hizmetlerini arayın. Bankanın internet şubesini kullanmak için şifre alırken, tarafınıza ne gibi iletişim ağları üzerinden bağlantı kurulacağı bilgisine erişin. Bu kanallar haricinde gelen hiçbir bilişim ortamlı dosyaya veya kaynak linke tıklamayın. Yani bankanıza e-posta bilgilendirme talimatı vermediyseniz sözde bankanızdan gelen bir mail içeriğinde yer alan dosyalara tıklamayın. İçerik her neyse bankanın internet şubesi üzerinden kendiniz giriş yaparak kontrol sağlayın.

Bankaların İnternet Şubesinden Çıkış Yapmak!

İnternet şubesinden çıkış yapmak her ne kadar önemsiz olarak görünse de, boşuna alınan bir önlem değildir. Bu noktada kişinin bilinçli olması gerekmektedir. İnternet şubesi çıkış tuşu üzerinden çıkış yapmanız sizlerin kalıcı bir çıkış yapmasına neden olacaktır. Bu doğru olarak nitelendirilen çıkış yöntemi için internet şube ekranının sağ ya da sol üst köşesine bakın. Çıkış yazan tuşa basarak internet şubeden güvenli çıkış yapabilirsiniz. Bankanızın devamlı olarak resmi sitesi üzerinden internet şubeye giriş yapın. Herhangi bir sabit link kullanmayın. Tarayıcı çubuğunda yeşil renkte alan adı yer aldığından emin olun ve giriş bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Bankaların İnternet Şubeleri Ücretli Mi?

Bankaların internet şubeleri ücret karşılığında verilen bir hizmet değildir. Aksine sizlerin banka şubesine gitmek yerine, bu kanal üzerinden işlem yapmanız bankanın müşteri harcamalarından kısmasına olanak tanımaktadır. İnternet şube kullanım ücreti adı altında bir ücret sizden alınamaz. Sadece bazı özel bankacılık hizmetlerinde geçerli olmak üzere, kredi kartlarının kullanım menülerine ek ücret uygulanmaktadır. Bu da sizlere henüz kredi kartı alma aşamasında iken hatırlatılır. Habersiz hiçbir ücret sizden alınamaz.

- Bir önceki yazımız olan Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Neden Çıkar? başlıklı makalemizde Banka neden provizyon vermez? ve Banka provizyon vermedi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir