«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler ve Güncel Kurumlar

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler ve Güncel Kurumlar

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler ve Güncel Kurumlar

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

Acil nakite ihtiyacınız olduğu anlarda en büyük yardımcılarınız bankalar oluyor ve kredi seçenekleri ile birlikte bu konuda fırsatlar sunduklarını da belirtmek isteriz. Buradaki en önemli detay ise maaşlı bir çalışan olmanız ya da kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Aksi takdirde kredi almanız çok da kolay olmayacak ve birçok banka elindeki kara listeyi ortak kullandığı için geçmişe dair tüm bilgilerinize de kısa sürede ulaşabiliyor. Sigortanızın düzenli yatması da yine en önemli detaylardan bir tanesidir ve bu detay da yine düzenli bir işte çalıştığınıza işarettir.

başlığı altında sizlere alternatif seçenekleri sunmaya çalışacağız. Bu seçenekler sayesinde bankalara ihtiyaç duymadan acil nakit isteklerinize de yanıt alabileceksiniz. Alacağınız kredinin faiz oranı ne yazık ki çok yüksek olacaktır ancak bazı durumlarda bu oranları görmezden gelebiliyoruz ve ihtiyaçlarımız çok daha fazla olabiliyor. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım…

Elden Kredi Veren Yerler

Kredi notunuz düşü ve bankalar size sırt çeviriş durumda ise yapmanız gereken şey elden kredi veren yerler başlığı altındaki adresleri ziyaret etmek olacaktır. Çevrenizdeki esnaflar, kuyumcular ve al sat işi ile uğraşan dükkanlar bu bağlamda tercih edebileceğiniz alternatiflerden bazılarıdır. Senet karşılığı elden kredi alabiliyorsunuz ancak az önce de dile getirdiğimiz gibi geri ödemede karşınıza çıkan faiz oranları gerçekten çok yüksek. Kredi alternatifini bir elektronik cihaz alıp daha uygun fiyata satarak da değerlendirebilirsiniz ve bu bir nebze de olsa nakit transferi olarak karşınıza çıkıyor. İkinci el alım satım dükkanları bu tür bir hizmet sunuyor ve size sattıkları ürünü daha ucuza satın alarak nakit ihtiyacınıza yanıt veriyorlar.

Kredi alacağınız kişi ya da kurumun güvenilirliği konusunda da detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü tefeci adını verdiğimiz kimseler bu piyasada kol geziyor ve ne yazık ki can sıkıcı durumlar da karşımıza çıkabiliyor.

Nakit paraya her zaman ihtiyacımız var ancak bu ihtiyaca yönelik aramalara bankalar her zaman için olumlu yanıt vermiyor. Eğer düzenli bir işiniz yoksa ve daha da önemlisi sigortanız düzenli bir şekilde yatmıyorsa ne yazık ki bankaların kapısından geri çevriliyorsunuz. Kredi almak için tek seçeneğiniz bankalar değil, yukarıda da bahsettiğimiz gibi esnafa ve özellikle kuyumculara da başvurabilirsiniz ve senet karşılığında bir anlaşma imzalamanız da mümkündür.

Zor durumda olanlara kredi veren bankaların sayısı elbette fazla ancak bankalar daha garantici hareket ediyorlar ve kredi notunuz düşük olduğu takdirde sizlere herhangi bir şekilde yardımcı olmayacaklardır. Bu tür durumlarda elden kredi almak kesinlikle daha mantıklı ve zaten binlerce ihtiyaç sahibi de bu alternatifi tercih ediyor.

İletişiminizin güçlü olduğu ve size gerçekten güvenen bir esnaf ile senet imzalamak kesinlikle daha mantıklı olacaktır. Geri dönüşlerde ödeyeceğiniz rakam daha yüksek fakat acil ihtiyaçlarınızda imdadınıza yetişeceğini düşünüyoruz.

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler ve Güncel Kurumlar

Kredi Veren Kuyumcular

Bankalar ve faktöring firmaları ile iletişiminiz iyi değilse ve kredi için uygun bulunmadıysanız elinizdeki diğer alternatifleri değerlendirmek zorundasınız. Kuyumcular bu işi yapan legal kurumlardır ve senet karşılığında size kredi vermeye hazırlar. Elbette onlara bir güvence sunmak durumundasınız ve yazımızın genelinde de bahsettiğimiz gibi faiz oranları bankalara nazaran daha yüksek olacaktır. Acil nakit ihtiyacında kuyumcuları tercih eden binlerce insan var ve doğru bir alternatif olacağını da belirtmek gerekiyor.

Kredi veren kuyumcular başlığı altında ne yazık ki bir liste oluşturamıyoruz çünkü yakın çevrenizdeki adresleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kuyumcuların yanı sıra ikinci el alım satım yapan dükkanlar da kredi ve nakit ihtiyacı konusunda tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif olarak karşınıza çıkıyorlar. Ürün al sat şeklinde nakit ihtiyacınıza yanıt veriyorlar ve yüksek rakama satın aldığınız bir ürünü daha ucuza satın alarak nakit transferi gerçekleştiriyorlar. Bankalar kapılarını kapattığı takdirde mecburen bu tür firmalara ya da kuyumculara başvurmak durumunda kalıyorsunuz. Tanıdığınız bir kuyumcu varsa bu konuda daha şanslı olduğunuzu da söyleyebiliriz ve en azından yüksek faiz oranlarından kurtulmuş olacak ve geri ödemede sorun yaşamayacaksınız.

Borç Para Veren Hayırseverler

Öğrenciler ve ihtiyaç sahipleri için burs veren çok sayıda hayırsever iş adamı var ve ünlü camiası da bu konuda dikkat çekici çalışmalara imza atıyor. Son dönemde ahbap Derneği’nin de bu konuda ne denli aktif olduğunu görebiliyoruz.

Acil nakit ihtiyaçlarınızda bu tür derneklere ya da hayırsever isimlere başvurabilirsiniz. Gerçek bir ihtiyaç sahibi iseniz eğer emin olun sizleri geri çevirmeyecekler ve gerekli yardımı da düzenli olarak yapacaklardır. Nakit ihtiyaçlarınız için yalnızca hayırseverlere değil, belediyelere de başvurabilir ve iş talebinde bulunabilirsiniz. Çalışacak durumda değilseniz eğer nakit ihtiyacınız için de yetkililer gerekli çalışmaları başlatacak ve imdadınıza yetişecektir.

Borç para veren hayırseverler başlığı altında isim isim liste oluşturmak pek de etik olmayacaktır. Zaten bu isimler de bu tür bir şeyden hoşlanmayacaktır. Detaylı bir araştırma yaptığınız takdirde bu isimleri tespit etmeniz çok da zor olmayacaktır. Bankalardan yardım alamıyor ve kredi notunuz düşük olduğu için sürekli olarak red cevabı alıyorsanız eğer bu tür bir alternatife de göz atabilirsiniz. Borç para ile birlikte acil nakit ihtiyacınızı giderebilir ve elinize para geçtiği takdirde de borcunuzu kapatabilirsiniz. Yalnızca isimler üzerinden hareket etmemek gerekiyor, ülkemizde aktif olarak çalışmalarınıza devam eden binlerce dernek var ve bu derneklere başvurduğunuzda da ihtiyaçlarınıza belli oranda yanıt vereceklerini düşünüyoruz.

- Bir önceki yazımız olan 10.000 TL Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *