«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Bakan Berat Albayrak: Türkiye İçin Değişim Başlıyor!

Bakan Berat Albayrak: Türkiye İçin Değişim Başlıyor!

Bakan Berat Albayrak: Türkiye İçin Değişim Başlıyor!

Bakan Berat Albayrak videolupaylaşım ile duyurdu. Türkiye için değişim başlıyor! dedi.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün “Malatya İş Dünyası ile Buluşma” programı sebebiyle bulunduğu Malatya’da oldukça önemli mesajlara yer vermişti. Bakan Albayrak, program süresi boyunca vatandaşlarla ve esnafla yakından ilgilendi ve kucaklaştı.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Malatya İş Dünyası ile Buluşma” programında yaptığı konuşmada faiz indirimi konusu hakkında güzel gelişmelere ilişkin bilgi verdi.
Albayrak, “Reel sektör öncelikli yeni dönem politikalarımızla birlikte işsizlikle mücadeleye destek sağlamayı amaçlıyoruz.

Bakan Berat Albayrak: Türkiye İçin Değişim Başlıyor!
Bakan Albayrak, sözlerine şu şekilde devam etti:
“Bankalarımızın, istihdam yoğun sektörlerde istihdam sağlama potansiyeli olan firmalara; belirlediğimiz sektörlerde, özellikle 2 yıla varan anapara ödemesiz, 5 yıla kadar vade içinde, çok uygun koşullarda, çok düşük maliyetli, özellikle uzun vadeli işletme kredisi kullandırmasıyla birlikte 4 yeni ürünü hayata geçireceğiz. Detaylarını kamu bankalarımız paylaşacak.”
Bu durumda iş dünyasına uygun şartlarda finansman sağlanırken, işsizlik ile mücadelede önemli bir adım atacaklarını vurguladı.
“Bir diğer müjdemiz de kurumsal ticari kredilerde. Kamu bankalarımız, 1 Kasım itibariyle rating oranlarına göre yüzde 13 ile yüzde 15,50 aralığında uyguladıkları kurumsal kredi faiz oranlarını 200 baz puan indirerek yüzde 11 ile yüzde 13,50 arasında uygulayacaklar. Bu oranlarla, 2014 yılı nisan ayından bu yana en düşük ticari kredi faiz oranına ulaşmış bulunuyoruz. Tüm reel sektörümüze hayırlı uğurlu olsun.”
Bakan Albayrak, “.Enflasyonda tek haneleri kalıcı hale getireceğiz, 2019’u pozitif bir rakamla kapatacağız” dedi.
Başka bir konu olan terör ile mücadele hakkında da sözlerine yer verdi:
“Görüyorsunuz son günlerde atılan adımları ve siyasi baskıları… Suriye’de terör devletlerini yıkmak için attığımız adımlara tüm dünya birleşmiş gibi. Hayırdır ya…? 8 senedir mülteci meselesinin yükünü çeken Türkiye, maliyetini çeken Türkiye, terörle mücadele noktasında can tehlikesi yaşayan Türkiye. Dünyadan kimseden yardım, ‘geçmiş olsun.’ demek yok. ‘Terörü temizleyeceğim.’ dediğimiz zaman dünya ayağa kalkıyor. Ayağa kalkmayı bırakın aya çıksanız bir önemi yok. Bu ülke ve millet haksızlığa, zulme, teröre, korkuya boyun eğmez. Bir kez daha bunu gösterdik. Gerekirse yeniden göstermekten çekinmeyiz. Bunu bir an olsun unutmamalıyız. Ülke olarak hep beraber kenetlendik. Bunun ekonomik ve siyasi ayağı da bize daha farklı bir sorumluluk verdi. Büyümemizin, gelişmemizin önünde, sistemimizden ve bizden kaynaklı ne varsa değiştirerek bu süreci yöneteceğiz.”

- Bir önceki yazımız olan Kuyum Alışverişlerinde Taksit Süresi Uzatıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *