«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Avrupa’ da ilk 5G Teknolojisiyle bankacılık uygulaması başladı

Avrupa’ da ilk 5G Teknolojisiyle bankacılık uygulaması başladı

Netaş’ın ana hissedarı , Avrupa’da bankacılık sektörünü 5G’ye taşıyacak önemli olan ilk adımı attı. Telefonica ve Bank of Santander ortaklığı ile Avrupa’nın ilk 5G bankacılık uygulamaları başlatıldı.

Avrupa' da ilk 5G Teknolojisiyle bankacılık uygulaması başladı

Avrupa’ da ilk 5G Teknolojisiyle bankacılık uygulaması başladı

 

Avrupa' da ilk 5G Teknolojisiyle bankacılık uygulaması başladı
Netaş’ın ana hissedarı , Avrupa’da bankacılık sektörünü 5G’ye taşıyacak önemli olan ilk adımı attı.
Telefonica ve Bank of Santander ortaklığı ile Avrupa’nın ilk 5G bankacılık uygulamaları başlatıldı. Netaş CEO’su C. Müjdat Altay “Ana hissedarımız ZTE’nin global çaptaki 5G ve ötesi teknolojilerdeki birikimini, telekom alanındaki 52 yıllık deneyimimizle birleştirerek Türkiye’ye kazandıracağız,Türkiye’nin 5G’ye kendi teknolojisini kullanarak geçen ülkeler arasında olması için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini açıkladı.

İspanya Madrid etraflarındaki Alcobendas şehrinde bulunan iki şubede müşteriler, 5G’yi tecrübe etme imkanını yakalamış olacak. Bu proje bütün bankacılık alanı için örnek uygulama olacak. Netaş CEO’su C. Müjdat Altay “Ana hissedarımız ZTE, dünyada yeni nesil telekomünikasyon teknolojilerine yön veren şirketlerin başında geliyor.
Dünyada en fazla 5G standart esasların patentine sahip olan teknoloji şirketlerinden. ZTE’nin teknoloji dünyasını şekillendiren yeni nesil teknolojilerdeki bu yükselişini, Netaş’ın telekom sektöründeki 52 yıllık bilgi birikimi ve ArGe deneyimiyle birleştirerek ülkemize kazandıracağız” ifadesini kullandı.

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisinde Faizi Düşüren Akbank Oldu başlıklı makalemizde Konut Kredisinde Faizi Düşüren Akbank Oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *