«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. ATM’de Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

ATM’de Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

ATM’de Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

ATM’de Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

ATM üzerinden para transferi ve nakit para çekimi gerçekleştirmek haftanın yedi günü yirmi dört saat mümkün. Her bankanın günlük olarak değiştirdiği çekim ya da para transferi hakkı dışında, bu limiti yükseltebileceğinizi biliyor muydunuz? Sizlere ATM’de günlük para çekme limitini nasıl yükseltebileceğinizi aktaracağız.

Gündelik hayatımızda alışverişlerde en çok başvurduğumuz şey kredi kartımız ya da banka kartımız olmuştur. Bu yüzden de yanımızda nakit taşımak yerine banka kartlarına güvenerek hareket ederiz. Bu sürecin sonucunda banka kartlarından para çekmek için daha fazla bütçe üzerinden limit çekmeye karar verirsek ne yapmamız gerekir? Sizlere sitemiz içerisinde bu süreci ve süreci etkileyen durumları açıklayacağız. Bu sorular dışında sıklıkla dile getirilen başka bir konu olan günlük para çekme limiti ne zaman yenilenir sorusunun yanıtı da yine sitemiz içerisinde yer almaktadır.

ATM’den Günlük Para Çekme Limitimiz Ne Kadar

Her bankanın gündelik olarak belirlediği bir para çekim limiti vardır. ATM üzerinden yapacağınız çekimlerde banka hem müşterisinin güvenliğini hem de nakit alışverişini kredi kartı üzerinden yapmak istediği için böyle bir yol izler. Banka müşterileri kart çaldırdığı durumda oluşabilecek mağduriyeti en aza indirmek için bu yola başvurur.

Bankaların gündelik olarak belirlediği limit ortalama 1500 Türk Lirası’dır. Ancak bunu yükseltmek de mümkündür. Bunu yapmak isteyen müşteriler telefon bankacılığından ya banka şubelerine giderek bu konuyla ilgili müşteri temsilcilerinden yardım alabilirler. Maalesef telefon bankacılığı ya da ATM üzerinden bu işlemi yapmak mümkün değil. Süreci daha hızlı takip etmeniz adına bankanızın telefon ya da şube seçeneklerinden hangisiyle yaptığını öğrenerek hareket etmeniz size fazlasıyla zaman kazandırabilir.

ATM’den Para Çekme Limiti

Her bankanın müşterilerine sunabileceği farklı bir para çekme limiti bulunmaktadır. En yüksek oranda limit veren bankaise Akbank’dır. Akbank Business kullanıcılarına günlük 4.000 Türk Lirasına kadar çekim hakkı vermektedir. İş amaçlı kart kullanan müşterilerine tanıdığı bu büyük ayrıcalık sayesinde, nakit taşımayı zorunlu hale getirmekten kurtulabiliyor.

ATM limiti yükseltmekisteyen kullanıcıların kart güvenliğinden emin olmak için 3D Secure kullanmalarında fayda vardır. Bu sayede kart alışverişlerinde meydana gelebilecek olağanüstü olumsuzluklarda (kart çalınması, kartın izinsiz kullanılması ya da uzaktan karta bağlantı gibi), müşteri kendini ve hesabını güvenlik altına alarak daha az zararla bu süreci atlatabilir. 3D Securesizden SMS ile onay aldığı için kullanıcılar her alışverişlerinde geri bildirim yaparlar.

ATM’den günlük para çekme limitini arttırmanın bir diğer formülü de farklı bankalarda, farklı mevduat hesapları oluşturmaktır. Aslında teoride oldukça karmaşık gelen bu durum, oldukça pratiktir. Farklı bankalar üzerinden oluşturacağınız mevduat hesaplarına yatırmak istediğiniz kadar tutarları ekleyebilir ve gün içerisinde farklı bankalarda olan hesaplarınızdan istediğiniz kadar para çekebilirsiniz. ATM’de günlük para çekme limiti nasıl arttırılırsorusunu yanıtlamaya çalıştık, umarız sitemiz içerisinde yer alan diğer yazılarımız da dikkatinizi çeker.

 

Etiket: Günlük Para Çekme Limiti Ne Zaman Yenilenir, ATM Limiti Yükseltmek, En Yüksek Oranda Limit Veren Banka, ATM’de Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır, 3D Secure

- Bir önceki yazımız olan 2019'da Kripto Paraların Durumu Nasıl Olur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *