«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

Son dönemlerde ATM sayısı artmaya başladı ve şehir merkezilerinin birçok noktasında aradığınız tüm bankaların ATM’lerini bulabilmektesiniz. ATM cihazlarından yapılacak olan para çekme limitleri bankalar göre farklılık göstermektedir. Bazı bankalar günlük limit olarak 1000 TL uygularken bazılarında 1500 TL ve daha fazlası olabilmektedir.

ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir? tüm ATM kullanıcılarının ilk akıllarına gelen sorulardan birisidir. İnsanlar daha düzenli para çekebilmek ve ihtiyaçları olanı bir aşamada çekmek istemektedirler. Bunun için günlük limitlerinin yüksek olmasını isterler. Günümüzde ev kiralarının bile yükseldiği bu günlerde ATM günlük limitleri ev kiralarına bile yetmemektedir. Bu nedenle insanlar ihtiyaçları için limit yükseltme yollarını ararlar. Tek seferde yapacakları çekimlerin işlerini görmesini isterler.

Atm Para Çekme Limiti 2019

Tüm bankalar, her yıl düzenli olarak sistemlerinde güncelleme yapmaktadır. Bazı meslek gruplarına göre ATM işlem limitlerini düzenleyebilmektedirler. Ülkemizde tüm bankalar ATM para çekme limitlerini 2019 yılında 1500 TL ve üzeri olarak güncellemiştir. Düzenli maaş alan kişilere para çekme limitini maaş bakiyeleri kadar yapmaktadırlar.

ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir? Bunun için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunun için hesabınızın bulunduğu banka şubesi ile görüşerek hesabınıza özel tanımlama yaptırabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise müşteri hizmetleri ile görüşmektir. Bu yöntemleri deneyerek günlük çekebileceğiniz limiti yüksek tutabilirsiniz.

Günlük Para Çekme Limiti Ne Zaman Yenilenir?

Bankalara ait ATM cihazlarında yapacağınız para çekme işlemleri için bazen kendimiz bazen de banka kendisi limit güncellemeleri yapmaktadır. Bankalar ATM günlük para çekme limitlerini genellikle her yılbaşında güncellemektedir. Günlük para çekim işlemlerinde ise limit güncellemesi her gün saat 24:00’da yapmaktadır. Bu güncelleme ile size yeni bir çekim hakkı tanır. Yani saat 23:50 sıralarında size tanınan en üst limitten para çektiniz ve hesabınızda halen para varsa 10 dakika sonra sistem yenilemesi olacağı ve tarih değişeceği için tekrar para çekebilirsiniz.

Her banka günlük limit yenilemelerini günün ilk saatinde yapmaktadır. ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir? konusunu araştıran hesap sahipleri hemen müşteri hizmetleri ile görüşür ve hesabına düzenli yatan maaş miktarına göre günlük çekim limitini yükseltebilir.

Günlük Para Çekme Limiti Artırma Yapı Kredi

Yapı Kredi bankası ülkemizde bankacılık teknolojisini en iyi kullanan bankalardan birisidir. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve tüm hizmetlerini teknolojik olarak verme çalışmaktadır. ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir? Bu soruya en iyi cevabı veren banka Yapı Kredi bankasıdır. Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri yeni hesap açan ya da hesap sahibi kişilerin yapmış olduğu tüm çağrıları anında değerlendirmekte ve müşterilerinin istekleri doğrultusunda verilebilecek en üst limiti vermeye çalışmaktadır. Ayrıca Yapı Kredi bankası bireysel ve kurumsal müşterileri için farklı limit belirlemektedir.

Kurumsal müşterilerin günlük ATM çekim limitleri daha yüksektir. ATM günlük para çekim limitlerinin sınırlı tutulması müşteri hesap güvenliğinin korunabilmesi içindir. Ayrıca belirlenen limit ve limit üzeri çekimler olduğunda müşteriye SMS ile bilgilendirme yapılmakta ve para çekme işlemini kendisinin yapıp yapmadığı sorulmaktadır. Yapı Kredi bankası standart olarak bireysel müşterilerine 1000 TL kurumsal müşterilerine 3000 TL günlük limit vermektedir. Müşteriler limitlerini istedikleri zaman yükseltebilirler.

Günlük Para Çekme Limiti Garanti

Garanti Bankası ülkemizde müşterisi en fazla olan bankalardan birisidir. Özellikle sanayi bölgelerinde yaptığı yatırımlar ile kurumsal müşterileri daha fazladır. Birçok kurum ile anlaşmalar yaparak çalışanların aylık maaşlarını vermeye çalışmaktadır. Her çalışan Garanti Bankası ATM cihazlarından maaşlarını çekerken bir defada hepsini çekmek isterler. ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir? Garanti Bankası bu soruya müşteri hizmetleri ile cevap vermektedir. Her hesap sahibi müşteri hizmetlerini arar ve aldığı maaş miktarı kadar günlük ATM çekim limitinin artırılmasın ister.

Garanti Bankası müşteri durumuna göre limit artırımı yapar. Garanti Bankası’nda emekli maaşı alan kişiler günlük çekim limiti düşük görünse de para çekme işlemlerinde hesaplarında bulunan paranın tamamını bir defada rahatlıkla çekebilmektedirler. Garanti Bankası, günlük ATM çekim limitini 2000TL yaparak en yüksek çekim hakkı veren bankalardan birisi olmuştur.

Günlük Para Çekme Limiti Ziraat

Ülkemizin en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası günlük 1500TL çekim limiti uygulamaktadır. ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir?

Ziraat Bankası limit yükseltme işlemlerini banka şubelerinden ve çağrı merkezi üzerinden yapmaktadır. Müşteriler, bireysel hesapları için en yakın banka şubesine giderek, hesap kontrollerini yaptırırlar, bilgilerini güncelleştirirler ve limitlerini hesaplarına düzenli olarak yatan para durumuna göre yükseltirler.

Ziraat Bankası, bankacılık sisteminde en iyi güvenlik sistemlerini kullanmaktadır. Bu nedenle müşterilerinin hesaplarını korumak için tüm işlem limitlerini belirli bir seviyede tutmaktadır. Ziraat Bankası günlük çekim limitleri güncelleme işlemlerini gün sonunda yapmakta ve sistem tarihi değiştiğinde müşteri yeni bir çekim hakkı kazanmaktadır. Paraya ihtiyacı olan ve istediği miktarı çekemeyen kişiler genellikle para çekim işleri için gece saatlerinde ATM’ye gider ve saat 24:00 olmadan bir kısmını 24’den sonra da bir kısmını çekmeye çalışırlar.

Günlük Para Çekme Limiti İş Bankası

ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir? Tüm banka müşterileri bu soruyu müşteri hizmetlerini arayarak sormakta ve yükseltilmesi için talepte bulunmaktadır.

İş Bankası, müşteriden gelen talepleri değerlendirmekte ve müşterinin hesap durumu, hesap hareketleri, geçmiş işlemleri gibi tüm incelemeleri yaptıktan sonra limit yükseltilip yükseltilmeyeceğine karar vermektedir. Bu müşteri hesap bilgilerinin güvenliğinin sağlanması için uygulanan bir sistemdir. Günümüzde İş Bankası ATM çekim limiti 1500 TL olarak belirlenmiştir. Bu belirleme BBDK tarafından belirli limit aralıkları olarak bankalara bildirilmektedir. Her banka kendi durumuna göre limit aralığını belirler ve müşterilerine uygular.

İş Bankası müşterileri de diğer bankalarda olduğu gibi banka şubelerinden ATM günlük para çekim limitini artırabilir ve diğer bilgi güncellemelerini yaptırabilirler. İş Bankası müşterilerine hem para çekme işlemlerinde hem de para yatırma işlemlerinde limit uygulamaktadır.

Günlük Para Çekme Limiti Akbank

Tüm bankalarda olduğu gibi Akbank’ta müşterilerine farklı para çekme ve para yatırma limiti uygulamaktadır. ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir? Akbank ATM cihazları, hızlı ve kolay işle yapma özelliğine sahiptir. Akbank günlük ATM para çekme limitleri her yıl düzenli olarak belirlenmektedir. Belirlenen limitten daha fazla para çekmesi gereken müşteriler Akbank müşteri hizmetlerini arayarak limit yükseltmesi yapabilirler. Ya da yeni hesap açtığınızda banka şubesinden limitinizi yükseltebilirsiniz.

Banka şubesindeki müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve hesabınız ile ilgili tüm işlemleri kolaylıkla yapmasını sağlayabilirsiniz. Akbank ATM günlük para çekme limitleri sahip olunan ATM kartına göre değişmektedir. Günlük limit 1500 TL olarak belirlenmiştir. Kartlara günlük çekilebilecek ek limit ise 2000 TL olarak belirlenmiştir. Her kart türüne farklı limitler belirleyen Akbank her gün 23:59’dan sonra limit yenilemesi yapmaktadır. Akbank’ın en fazla çekim limiti olan kartı Neo Business karttır ve günlük çekim limiti 4000 TL olarak belirlenmiştir.

 

 

 

- Bir önceki yazımız olan Hafta Sonu Havale Yapılır Mı? başlıklı makalemizde Cebe Havale Hafta Sonu Olur Mu?, Hafta Sonu EFT Yapılır Mı Halkbank ve Hafta Sonu EFT Yapılır mı Vakıfbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *