«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Asgari Ücretliler Ne Kadar Kredi Alabiliyor?

Asgari Ücretliler Ne Kadar Kredi Alabiliyor?

Asgari Ücretliler Ne Kadar Kredi Alabiliyor?

Asgari ücretle geçim sağlayan milyonlarca tüketici bulunmaktadır. Buna bağlı olarak asgari ücretliler ne kadar kredi alabiliyor? sorusu da gündeme gelmektedir. Ayrıca asgari ücretle çalışıyorum ne kadar kredi çekebilirim gibi sorular da son zamanlarda sıkça karşılaşılan araştırma konularındandır. Öncelikle asgari ücretle çalışan bir birey, maaşının yarısını aylık ödeyebilecek şekilde kredi çekebilir. Yani bir asgari ücretli aylık 800 TL borç ödeyerek dilediği bankadan kredi talep edebilmektedir.

Asgari Ücretliyim, Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Yapılan hesaplamalara bakıldığında en çok 48 ay vade baz alınarak bu sene sonuna kadar 40 bin TL’ye kadar kredi çekilebilmektedir. Elbette her bankanın bu konudaki işleyişi farklıdır. Ayrıca kredi başvurusu yaptıktan sonra kredi notunuz da inceleneceği için bu miktar düşebilmektedir. O halde asgari ücretliler ne kadar kredi alabiliyor sorusunun yanıtı, sicili temiz ve yüksek olan bir bireyin 40 bin TL’ye kadar kredi alabileceğini söyleyebiliriz. Asgari ücretle çekilebilecek bu tutar, ihtiyaç kredisi için hesaplanmıştır.

Çekmek için Kredi Notum Kaç Olmalı?

Bankaların yaptığı değerlendirmelerde kredi notunun ne kadar önemli olduğunu belirtmiştik. Bununla beraber düşük ve orta riskli kredi notu grubunda yer alanların rahat bir şekilde kredi çekemeyeceğini söyleyebiliriz. Öncelikle 1100 ve altındaki kredi puanına sahipseniz kredi kullanma ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Ancak 1100 ve üzerindeki kredi puanına sahip olan tüketiciler gerek gelire bağlı gerekse kefille kredi çekebilmektedir. Zaten 1500 ve üzerindeki bir kredi puanına sahipseniz, rahatlıkla kredi alabileceğinizi bilmelisiniz.

Asgari ücretliler için asgari ücretliler ne kadar kredi alabiliyor? sorusunun yanıtı bu şekilde verilmektedir. Ayrıca maaş dışındaki ek gelirleri göstererek bu rakamın 50 bin TL’ye kadar çıkabildiğini unutmayın. Elbette uygulanacak olan faiz oranı ve vade sayısı da farklı olacaktır. Bunun yanı sıra şuan için uygulanan asgari ücretin artmasına bağlı olarak kredi miktarları da artacaktır. İşte bu yüzden bankalarla iletişim kurarak net bir şekilde ne kadarlık kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bazı banklara evrak talep ederken, bazıları da değerlendirme yaptıktan sonra evrak talebinde bulunarak hizmet sunmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Borcumu 1 Ay Ödemezsem Ne Olur? Kredi Notum Düşer Mi? başlıklı makalemizde Kredi Borcu ve Kredi Notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *