«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir? Vadeleri Ne Olur?

Asgari ücretle çalışan bireylerin ne kadarlık kredi çekme hakkının olup olmadığı merak konusudur. Bu anlamda öncelikle bir asgari ücretli ilk kez kredi çekiyorsa, asgari ücrete göre ödeyeceği miktar belirlenmektedir. Yani kredi borcu olmayan bir kişi aylık olarak 800 TL kredi ödeyebilmektedir. Bununla beraber asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir? sorusu hakkında vade gün sayısı da önemlidir. Yazımızın devamında örnekleyeceğimiz miktar ve vadelerle birlikte daha detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Asgari Ücretle

Asgar ücretliler ihtiyaç kredisi olarak 38 bin TL’ye kadar kredi çekebilmektedir. Vade gün sayısı arttıkça ödenecek borç miktarı da artmış olacaktır. Bununla beraber 48 ay vadeye kadar hizmet veren bankalardan da kredi talep edilebilmektedir. Yine de asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir? sorusunun genel yanıtı, bireylerin bütçesine göre şekillenmektedir.

Konut kredisiyle ilgili olarak asgari ücretlilerin ne kadar kredi çekebileceği de bilinmelidir. Bı süreçte yine kredinin ödeme miktarı, asgari ücretinin yarısı kadar olmalıdır. Yani aylık ödemeler 800 TL’ye kadar olabilmektedir. Bu durumda çekilebilecek konut kredisi miktarı 90 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Yine de her bankanın farklı faiz uygulamaları olduğu için güncel bilgilere, bankalarla iletişime geçtikten sonra ulaşabilirsiniz.

Asgari Ücretlinin Kredi Limit Artırma Şansı Var mı?

Bankalara ek gelir göstererek kredi limit artırma şansı bulunmaktadır. Bununla beraber tüketicilerin elde ettiği ek gelirin mutlaka bir kaydı olmalıdır. Düzenli olarak alınabilen bu gelirlerle beraber kredi artırılabilir. Bu durum konut kredileri için de geçerlidir. Örneğin, satın alınacak evin teminat olarak gösterilmesi sayesinde kredi imkanlarında değişiklik yaşanabilmektedir. Fakat asgari ücretliler bu konuda daha avantajlı hizmetlerden yararlanamayabilir.

Genel olarak asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir? sorusunun yanıtları bu şekildedir. Ayrıca önemli bir kriter olan kredi notuna da tüketicilerin dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü günümüzdeki bankaların tamamı öncelikle kredi puanına göre kişilere kredi verip vermeyeceğini belirler. Daha sonra ise asgari ücretliden maaş bordrosu talep ederek kredi süreçlerini başlatır. Bu konuda hangi bankaların faiz bakımından uygun hizmet verdiğini araştırdıktan sonra başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazı ekodurum.com‘a aittir.

- Bir önceki yazımız olan Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ve Taşıt Kredisi Kredi Miktarları başlıklı makalemizde 2018 yılı için taşıt kredisi ve Ne Kadar Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *