«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Arsa Kredisi Veren Bankalar

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Arsa satın almak ve yatırımlarınızı bu yönde yapmak isterseniz eğer sizler de bankaların kapısını çalabilir ve arsa kredisi avantajlarından faydalanabilirsiniz. An itibarıyla birçok banka bu konuda hizmet veriyor ve müşterilerinin dikkatini çekmeyi başarıyor diyebiliriz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden hangi banka ne şartlarda arsa kredisi veriyor sorusuna da birlikte yanıt vermeye çalışalım.

Arsa kredisi için hazırlamanız gereken birtakım belgeler de olacaktır ancak bu belgeler bankadan bankaya göre değişiklik gösteriyor ve bu konuda bilgi almak için kredi alacağınız bankaya ulaşmanız daha doğru olacaktır. Gerekli prosedürler yerine getirildikten ve uygunluk durumu tespit edildikten kısa bir süre sonra kredileriniz tarafınıza aktarılacaktır.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Satın alacağınız arsanın ekspertiz değeri üzerinden yapılacak hesaplama ile birlikte %50’sine kadar bir kullanım söz konusu. Satın alacağınız arsa 200.000 lira ise bankanın size vereceği kredi 100.000 lira olacaktır. Burada aranan en önemli şart ise arsanın imara açık olması ve belediye sınırları içerisinde yer almasıdır. 60 aylık vadeden bahsedebiliyoruz ve bu oldukça uzun bir süre.

Bir diğer detay ise teminat detayıdır. Bankalar, güvence adı altında satın alacağınız arsaya ipotek koyacaktır ve bu gayet normal bir önlemdir. Diğer detayları öğrenmek isterseniz eğer şubeleri ziyaret edebilir ve müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Ziraat Bankası, arsa kredisi konusunda tercih edebileceğiniz popüler bankalardan bir tanesidir ve şartları da diğer bankalara kıyasla çok daha uygun. Detaylı bir araştırma yaptığınızda bunu çok daha net bir şekilde görebiliyorsunuz. Şube ile yapacağınız görüşmelerde ilgili temsilci de bu konuda gerekli bilgileri verecek ve sürecin nasıl işleyeceğini de sizinle paylaşacaktır.

Şekerbank Arsa Kredisi

Konut kredisi ile birlikte arsa kredisi konusunda da güvenebileceğiniz bankalardan bir tanesi de Şekerbank’tır. Ziraat Bankası’na baktığımızda sürenin 60 ay olduğunu görebiliyoruz, Şekerbank’ta ise vade süresi 120 ay olarak karşımıza çıkıyor ve kredi sahipleri için gerçekten önemli bir avantaj olduğunu düşünüyoruz. Ticari amaç için bu krediyi kullanamazsınız ve en önemli detaylardan bir tanesi de budur. Kredi, yalnızca Türk Lirası cinsinden veriliyor ve başvurularınızı da şube aracılığı ile yapmanız gerekiyor. Ziraat Banksı’ndaki benzer durum ile burada da karşı karşıya geliyoruz ve arsa değerinin yarısı kadar kredi alabiliyorsunuz. Faiz oranları sürekli olarak güncelleniyor bu yüzden net bir bilgi sunmak mümkün değil. Şubeler ile iletişime geçerek sizler de konu hakkında yardım ve bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi

İş Bankası arsa kredisi faiz oranı %1.99 olarak belirlenmiş durumda. Vade durumuna baktığımızda ise 60 ay gibi bir vade süresi karşımıza çıkıyor ve birçok bankada olduğu gibi bu süre ideal süredir. İpotek tahsis ücretine baktığımızda ise 110 lira 63 kuruş gibi bir rakam karşımıza çıkıyor ve Ekspertiz ödemesi için de 1.165 liralık bir tutar belirlenmiş durumda.

Teb Arsa Kredisi

Türkiye ekonomi Bankası, arsa kredisi konusunda farklı bir yola başvuruyor ve sahip olduğunuz evi ipotek göstererek sizler de kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Ekspertiz değerinin %60’lık kısmı sizlere kredi olarak sunuluyor. Vade süresine baktığımızda ise 48 ay gibi kısa bir süre karşımıza çıkıyor. En büyük eksilerden bir tanesi budur ancak kısa vadede borcunu bitirmek isteyen kullanıcılar için de olumlu bir detay olduğunu düşünüyoruz.

İslami Kesime Hitap Eden Bankalar

Faiz konusunda hassasiyet gösteren kişiler için de kredi temini mümkündür ve ülkemizde bu bağlamda hizmet veren bankaların sayısı da bir hayli fazladır. Dilerseniz bu bankalara ve kredi detaylarına da hep birlikte göz atalım.

Albaraka Türk Arsa Kredisi

Muhafazakar kesimin en çok tercih ettiği bankalardan bir tanesidir ve kredi konusunda da hizmet vermeye devam ediyorlar. Arsanın ekspertiz değerinin %100’lük kısmını kredi olarak alabiliyorsunuz ve aslında sunulan en büyük avantajlardan bir tanesi de kesinlikle budur. Vade süresi ise 60 ay olarak karşımıza çıkıyor ve bir diğer detay ise krediyi yalnızca Türk Lirası cinsinden alabiliyorsunuz. Albaraka Türk, arsa kredisi konusunda fazlasıyla bonkör ve yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi muhafazakar kesimin de en çok tercih ettiği isimlerden bir tanesidir.

Ziraat Katılım Arsa Kredisi

Ekspertiz değerinin %50’lik kısmını kredi olarak sunan Ziraat Katılım, 60 ay gibi bir vade seçeneği sunuyor. Kar payı teklifine baktığımızda ise %1.75 gibi bir oran karşımıza çıkıyor. Ziraat Katılım da yine faizden uzak durmak isteyen kesimin tercih ettiği isimlerden bir tanesidir. Arsa kredisinde olduğu gibi yüksek kredilerde de faizsiz hizmet sunuyor ancak katılım payı detayını da unutmamak gerekiyor.

Vakıf Katılım Arsa Kredisi

Vakıf Katılım da yine arsa kredisi veren isimlerden bir tanesi ve en az Albarka ve Ziraat Bankası kadar çok tercih ediliyor. 60 aylık vade ile sınırlandırılmış durumda ve bu konuda herhangi bir esneme payı ya da durumu da karşımıza çıkmıyor. Arsa değeri ekspertiz tarafından hesaplandıktan sonra tam değerinin karşılığı olarak kredi veriliyor ve bu konuda da çözümcül bir banka olduğunu görebiliyoruz. İhtiyaç duyulan belgeler, şube tarafından sizlere iletilecek ve gerekli hazırlıklar tamamlandıktan kısa bir süre sonra kredilerinizin temini yapılacaktır.

Vakıf Katılım da katılım payını tercih ediyor ve bu sayede muhafazakar kesime de hitap etmeyi başarıyor. Hangi belgelere ihtiyacınızın olduğunu ise şubeler aracılığı ile öğrenebilirsiniz ve telefon bankacılığı bu konuda ne yazık ki yeterli olmayacaktır. En yakın şubeyi ziyaret ederek oranlar konusunda da daha net bilgi edinebileceğinizi düşünüyoruz ve temsilciler de bu konuda yardımcı olacaktır.

 

 

- Bir önceki yazımız olan Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler ve Güncel Kurumlar başlıklı makalemizde Banka Dışında Kredi Veren kurumlar, Banka Dışında Kredi Veren Yerler ve zor durumda olanlara kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *