Ana sayfa / KREDİLER / Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?

İçindekiler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

 Arıcılık kredisi de birçok tarım ürünü gibi kredi kapsamında yer alan yatırım unsurlarından bir tanesidir. Arıcılık insanlar tarafından günümüzde birçok alanın yanında ek iş olarak yapılmakla birlikte çoğu zaman da insanların tek ve ana sermayeli işi olarak hayatlarında yer almaktadır. Arıcılık temel eğitimleri alındıktan sonra yapılması muhtemel getirisi oldukça yüksek olan bir özel sektör işidir. Ancak arıcılık da bir hayvancılık kategorisi içerisinde yer almasından dolayı belli bir maddi yatırıma ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde bankalar bu konuda arı besleyicilerine yardımcı olabilmek maksadıyla birçok kredi seçeneği sunmuşlardır. Özellikle devlet destekli veya tamamı devlete ait olan bankalarda bu kredi imkanları daha da fazladır.

Bu kredi imkanlarından faydalanarak sizler de dilediğiniz şekilde arıcılık faaliyetlerinizi ileri düzeylere taşıyabilir arıcılık yönünde yapacağınız yatırımlarda bankalardan alacağınız uygun krediler sayesinde gerçek ekonomik başarıyı oldukça kısa bir süre içerisinde lede edebilirsiniz. Ödeme kolaylığı açısından da bankaların oldukça iyimser bir politika izlediği bu kredilerden çok memnun kalacaksınız. Aynı bir tarım kredisi gibi hemen bu kredilerden faydalanabilir gerçek bir arıcı olabilmek ve işinizi geliştirmek için adımlar atmaya başlayabilirsiniz.

Arıcılık kredisi az evvel de dediğimiz gibi birçok banka tarafından oldukça iyi şartlarla birlikte yatırımcılara verilmektedir. Arıcılık güzel bir uğraş olmakla birlikte kişinin çabası doğrultusunda devamlı olarak kendisini büyüten bir iştir. Arıcılık kredisi veren bankalar yapacağınız yatırımın %85 oranını maksimum kredi değeri olarak baz alırlar. Kısacası bankalardan kredi çekmek istediğinizde sadece yatırımınızın %85’i oranında destek talep edebilirsiniz. Bu oran temel bankacılık kuramlarında aynı olmakla birlikte bazı özel bankaların kredi oranları dolayısıyla bazı durumlar değişiklik göstermektedir. Veya yatırım boyutuyla alakalı yapılacak değişiklikler sayesinde güncel veriler altına çekilebilmektedir.

arıcılık kredisi
arıcılık kredisi

Arıcılık Kredisi Ödeme Olanakları

Arıcılık kredisi denildiğinde insanların aklına kuytu bir sektör olmasından dolayı oldukça yüksek faiz oranlar gelse dahi bankalar bu konularda uyguladıkları politikalar sayesinde uygun faiz oranlarını ortaya koymuşlardır. Bunun yanında çiftçi müşterisinin yanında durmayı tercih eden bankalar bu bağlamda müşterilerine büyük ödeme kolaylıkları sunarak garanti altına alınmış bir bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bu ödeme kolaylıklarının en büyüğü ise 1, 3, 6 veya 12 ayda bir olacak şekilde kabul edilen taksitlendirme seçenekleridir. Kısacası kredi ödemesi konusunda zaman sınırı koymayan bankalar çiftçinin alınan parayı yatırıma dönüştürmesi için her tülü kobiye uygun süreyi fazlasıyla vermektedir. Bunun yanında bu ödeme seçenekleri arasında birçok bankada fark bulunmamaktadır. Yani ne zaman öderse ödesin ama yatırımını tam yapsın politikası bu kredi türünde hemen her türlü banka bünyesinde hakimdir.

Arıcılık Kredisi Nasıl Kullanılır

Bu krediyi kullanmak için gereken tüm evrakları sunduğunuz takdirde bu kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Arıcılık kredisi bünyesinde sizlere sunulacak olan olanaklardan hemen her türlü bankanın tarım kolundan destek alarak hemen faydalanabilirsiniz. Arıcılık kredisini kullanmak içi temelde 3 adet evrak gerekmektedir. Bunların son ikisinde çıkan aksaklıklar bu krediyi kullanmanıza engel olabilecek kadar büyük olumsuzluklara yol açabilmektedir. Arıcılık kredisi için gereken evraklar:

  • ÇSK belgesi, adınıza düzenlenmiş ve güncel olmalı
  • Çiftçi belgesi, adınıza düzenlenmiş yeterlilik düzeyinde olmalı
  • C Nüfus Cüzdanı fotokopisi adınıza düzenlenmiş kimlik kartına ait olmalı. (Eğer kimliklerinizi yenilediyseniz yeni aldığınız kimlik kartının fotokopisini götürmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kimlik kartı fotokopiniz geçersiz sayılacaktır.)

Bu evrakların tamamını bankası bünyesinde bu tarz bir kredi seçeneği bulunduran herhangi bir tarım bankasına götürdüğünüz kredinizi kullanabilirsiniz.

 

- Bir önceki yazımız olan BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR? başlıklı makalemizde Borç kapatma ve Borç transfer hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

İçindekiler1 Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri1.1 Kredi Kartını Nakde Çevirme 20191.2 Kredi Kartını Nakde Çeviren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir