«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Araba Almak İçin İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekilir?

Araba Almak İçin İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekilir?

Araba Almak İçin İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekilir?

Araba Almak İçin İhtiyaç Kredisi Çekilir Mi? Arabanın Tamamına Kredi Çekme Sırrı!

Araba almak için ihtiyaç kredisi çekmek hemen her taşıt sahibi olmak isteyen kişinin aklından geçmiştir. Günümüzde kredi faizleri, takip edilemeyecek kadar hızlı bir ilerleyiş sürdürüyor. Yükselen faiz oranları ve buna eklenen araçların fiyat artışı insanları taşıt kredisinden uzaklaştırmaya başladı. konusunda bazı değişkenlere dikkat etmeniz gerekir. Bunu yapmanın herhangi bir riski yoktur. Düzenli geliri olan ve düzenli olarak ödeme yapmayı beceren insanlar kolayca araba almak için ihtiyaç kredisi çekip, araba sahibi olabilir.

İhtiyaç Kredileri ve Taşıt Kredileri Karşılaştırma

Karşılaştırmanız gereken unsurlar şunlardır:

  • İhtiyaç kredisi faiz oranı – Taşıt kredisi faiz oranı
  • İhtiyaç kredisi vade ve faiz oranı – Taşıt kredisi vade ve faiz oranı
  • Dışarıdan kasko yaptırma ücreti – Taşıt kredisiyle bankadan kasko yaptırma ücreti
  • İhtiyaç kredisi kredi masrafları – Taşıt kredisi kredi masrafları

Yukarıdaki değişkenleri her iki şekilde de alacağınız banka bünyesinde değerlendirin. Örnek vermek gerekirse Ziraat Bankasında ihtiyaç ve taşıt kredisi arasında %0,02 gibi küçük bir faiz farkı vardır. Bu durumda daha uygun olan daha mantıklıdır. Dosya masrafı noktasında pek bir fark olacağını düşünmüyoruz. Burada bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise vadeye göre faizin değişkenlik oranıdır. Bu gibi ihtimalleri hesaplamak için bankayla her iki kredi için de görüşme sağlayın. Kredi notunuz da kredi için bir değişken olduğundan, net bir karşılaştırma için net oranları elde etmeniz gerekir.

İhtiyaç Kredisiyle Arabanın Tamamına Kredi Çekmek Hayal Değil!

Arabanın tamamına kredi çekmek ne yazık ki resmi alt yapılara göre taşıt kredisiyle mümkün değil. Bu noktada aracın alış bedeli 100.000 TL altında ise, aracın sadece %70’ine kadar kredi veriliyor. Zaten araç bedeli 100.000 TL ve üzeri ise bu durumda aracın sadece yarı ücreti kadar kredi veriliyor. Kalan kısım hesaplama araçlarından çıkarılarak sizden peşin olarak isteniyor. Kısacası hiç para vermeden krediyle araba almak isteyenlere bu fırsatlar sunulmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Faturalı Hatta Kredi Çekme Dönemi Sonsuza Dek Kapandı! başlıklı makalemizde Faturalı hattın üzerine kredi, Faturaya ek kredi çekememek ve Faturaya ek kredi verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *