«
  1. Ana sayfa
  2. Yatırım
  3. Altın Hesabı için Hangi Banka Tercih Edilmeli?

Altın Hesabı için Hangi Banka Tercih Edilmeli?

Altın Hesabı için Hangi Banka Tercih Edilmeli?

Türk halkı tarafından en çok sevilen ve dolayısıyla tercih edilen yatırım araçlarından biri altındır. Güvenilir bir yatırım olarak görülmesinin yanı sıra; düğün, sünnet ya da doğum günü gibi özel günlerde de hediye olarak altın takdim edilir. Yatırım yapıldığında yastık altı olarak değerlendirilen altın, her zaman avantaj sağlar. Yastık altı yapılan yatırımların tüm Türkiye geneli baz alındığında 2.000 ton seviyesinde olduğu bilinmektedir. Geleneksel yatırım yöntemi uygulanarak saklanan altınlar, bankalar yerine yastık altında tercih edilmektedir. Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar ile beraber çok az miktarının piyasaya giriş yaptığı görülen altınlar, geleneksel yatırımcılar tarafından güçlü tutulmaktadır. Altınlarını değerlendirmek isteyen yatırımcılar için avantajlı altın hesabı sayesinde, altınların artırılması sağlanabilir.

Yastık Altı Yatırımları Bankalarda Değerleniyor

yatırımlarının ekonomiye dâhil edilebilmesi adına hükümet tarafından yatırımcılar farklı uygulamalara teşvik edildi. Altın sahibi vatandaşlar tarafından ilgi görmeyen devlet uygulamalardan farklı olarak bankalar tarafından farklı uygulamalar geliştirildi. Bankalar tarafından altın getiren vatandaşlara özel olarak altın hesabı açmayı sağlayan bankalar sayesinde güvenli gelir elde edebilmenin de önü açıldı. Altın birikimlerinin ekonomiye dâhil olmasını sağlayan bankalar aynı zamanda altınlara değer katmada da fark yaratmayı hedef almaktadırlar. Yastık altı altın yatırımlarının banka hesabında değerlendirilmesini sağlayan bankalar sayesinde altınlarda tasarruf daha yüksek seviyede yapılabilme avantajına sahip durumdadır.

Altın Hesabı için Banka Tercihlerinde Neler Önemli?

Bankadan altın hesabı açarak altın yatırımlarını değerlendirmek isteyenler için, banka tercihlerinde öne çıkan farklı kriterler mevcut. Altın hesabı açtırırken banka seçiminin doğru yapılması sayesinde bankalardan elde edilebilecek geri dönüş oranı oldukça yüksek seviyeye ulaşabilmektedir. sorusunu soran geleneksel yatırımcılar için, aşağıda yer alan kriterleri sunan bankaların tercih edilmesi büyük bir avantaj elde edebilmeyi beraberinde getirecektir.

  • Altın hesabında hesap işletim ücreti olmayan bankalar
  • Faiz ve katkı payı getirisi sunan bankalar
  • Altın alış-satış fiyat farkı az olan bankalar

Bankaların sunduğu özel tekliflerle beraber altın yatırımcılarına sunulan avantajlı hesap seçenekleri sayesinde altın hesabı için banka tercihi gerçekleştirilebilir.

- Bir önceki yazımız olan 2018 Yılında Altın Fiyatları Ne Olur? başlıklı makalemizde 2018 altın fiyatları yükselecek mi?, Altın fiyatları ve Altına Yatırım Yapılır mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *