«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Alternatif Bank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Faiz Oranları Nedir?

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Faiz Oranları Nedir?

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Faiz Oranları Nedir?

Araçlarını değiştirmek ya da sıfırdan yeni bir araç satın almak isteyen kişiler için pek çok banka tarafından taşıt kredisi sunulmaktadır. Alternatif Bank taşıt kredisi konusunda önde gelen bankalar arasında yer almaktadır. En az 3 ay en fazla 48 ay vadeli olarak sunmuş olduğu taşıt kredisi kapsamında hem ikinci el hem de sıfır kilometre araçlar için kredi kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Alternatif Bank taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirecek kişiler satın almış oldukları araçları borçları bitene kadar hiçbir şekilde satılmamaktadır. Kredi kefilsiz bir şekilde kullandığından dolayı müşteriler bu krediye yoğun ilgi göstermektedir.

ve Vade Seçenekleri

Alternatif Bank taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler için faiz oranları da oldukça düşüktür. Müşteriler hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirebilmektedir.

 • 0 ile 9 ay arası taşıt kredisi kullanımı için faiz oranı yüzde 1.82 iken;
 • 9 ile 15 ay arası yüzde 1.85,
 • 15 ile 18 arası yüzde 1.87,
 • 18 ile 21 ay arası yüzde 1.88,
 • 21 ile 24 ay arası yüzde 1.83,
 • 24 ile 30 arası yüzde 1.97,
 • 30 ile 36 arası yüzde 1.97,
 • 36 ile 42 arası yüzde 1.98,
 • 42 ile 48 arası ise yüzde 1.98 faiz oranı ile kredi kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Müşteriler 20.000 TL’lik bir taşıt kredisi için 24 ay vade seçeneğini kullandıkları takdirde aylık taksit tutarları 1081 TL olmaktadır. Müşterilerden 175 TL kredi tahsis ücreti talep edilmektedir.

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Başvurusunda Gerekli Evraklar

Alternatif Bank taşıt kredisi başvurusu gerçekleştirecek olan kişilerden öncelikli olarak kimlik belgesi talep edilmektedir.Kimlik belgesini ibraz eden kişiler banka yetkililerinin talep etmiş olduğu ek belgeleri de ibraz etmek durumundadır. Bunlar; maaş bordrosu, son 3 aya ait sigorta dökümü, gelir belgesi ve sıfır kilometre araçlar için proforma faturadır.İkinci el araç satın almak isteyen kişilerden ise araç ruhsatı talep edilmektedir.Müşteriler bu evrakları ibraz ettikten sonra kredi başvuruları gerçekleştirilmekte ve onaylanan krediler hemen kullanılmaktadır.Müşteriler kredileri nakit olarak kullanabilecekleri gibi, kredi tutarını banka hesaplarına da havale edilebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *