«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. AKBANK SANAL POS

AKBANK SANAL POS

AKBANK SANAL POS

Akbank, kullanıcıları için sanal ticaret yapan kişilere ve şirketlere özel olarak sanal pos uygulaması kullanmaya müsaade etmektedir. Akbank sanal pos ile ilgili detaylar yazımızın içinde yer almaktadır. Sanal pos tanımı, nereden alınabileceği, başvuru ile ilgili detaylar ayrı alt başlıklar halinde verilmektedir. İlk önce “ nedir?” sorusunun cevabı olan aynı zamanda tanım içeren kısmı açıklayalım.

AKBANK SANAL POS NEDİR?

Akbank sanal pos ile ilgili giriş cümlemizde sanal ticaret yapan kişilere ve şirketlere yönelik bir uygulama olduğundan bahsetmiştik. Şimdi “Akbank Sanal Pos Nedir?” sorusuna biraz daha detaylı bir açıklama yapalım. Akbank Sanal Pos, Akbank üyelerine özel olarak internet alışverişinde ödeme almak amacıyla tasarlanmış bir uygulamadır. Sanal pos kurulumu ve başvuru işlemleri son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bunun için takip edilmesi gereken adımları da yazımızın ilerleyen kısmında anlatacağız.

Ak sanal pos, sanal kart mantığında olduğu gibi normalde bir pos cihazı gibi kullanılmaktadır. Ancak sadece bir yazılım şeklinde tasarlandığı için fiziki varlığı yoktur. İnternet satışı yapan kişilerin ödemeleri kendi hesaplarına aktarabilmeleri için bankanın üyelerine sağladığı pratik bir ödeme yöntemi şeklindeki tanım: “Akbank sanal pos Nedir?” sorusuna bir cevap olabilir. Şimdi bu pratik ödeme yöntemini edinmek isteyen satıcıların yapması gerekenler hakkındaki detaylara değinelim.

AKBANK SANAL POS NEREDEN ALINIR?

AKBANK SANAL POS
akbank sanal pos nedir?

Akbank sanal pos almak isteyen ve “Akbank Sanal Pos nereden alınır?” diye merak edenler için bu alt başlığımız önem taşımaktadır. Akbank Akpos edinmek için bankaya gitmeye gerek olmadığı Akbank resmi internet sitesinde belirtilmektedir. Bunun için gerekli adımlar Ak Sanal Pos Başvuru başlığı altında adım adım anlatılmaktadır.

Akbank sanal pos için başvuru yapmak isteyen ve Akbank üye işyeri olmak isteyen kişiler şu adımları takip etmelidir:

  • Akbank sanal pos başvuru için öncelikle Akbank sayfasında yer alan sanal pos kısmında yer alan başvur butonu tıklanmalıdır.
  • Başvur butonu tıklandıktan sonra açılan sayfada başvuru oluşturmak için doldurulması gereken bir form bulunmaktadır.
  • Başvuru için formun doldurulması doldurulup gönder butonunun tıklanması gerekmektedir.

Formda istenen bilgiler arasında en başta TC kimlik numarası ya da VKN istenmektedir. Sonrasında İsim, soy isim, firma unvanı, telefon numarası, güvenlik kodu doldurularak başvuru için birinci adımda gerekli bilgiler verilmektedir. Yukarıda maddeler halinde anlattığımız adımlar Ak Sanal pos başvuru için ilk adımda gerekli olan işlemleri anlatmaktadır. Sonrasında başvuru değerlendirme sürecinden geçirilmekte ve müşteri temsilcileri üye iş yerleri ile iletişime geçerek başvuru sonucunu bildirmektedir.

Ak sanal pos alan üye iş yerleri bu uygulamanın avantajlı özelliklerinden yararlanabilmektedir. Akbank sanal pos özellikleri şu şekilde ifade edilmektedir:

DCC Pos özelliği sayesinde Ak sanal pos ile yurt dışından ödeme almak mümkündür. DCC dinamik kur dönüşümü anlamına gelen bir kısaltma olarak ifade edilmektedir. Bu özellik 15 farklı para birimi ile yapılabilen ödemeleri TL olarak alabilmeyi sağlamaktadır.

Visa ve Master Card kullanımına uygun olarak işlem yapılabilen Akbank sanal pos, internet satışlarında pratiklik kazandırmaktadır. DCC işlemlerinden ek kazanç sağlama avantajı da üzerine eklendiğinde Akbank sanal posun kullanımı üye işyerleri için daha fazla avantajlı bir hal almaktadır.

Uygulama birçok para birimi ile alışveriş yapmayı sağladığı için müşteri itirazlarının daha az olacağı yönünde bir düşünce de bulunmaktadır.

Bütün bu avantajlara ilaveten ticaret ya da satış yapılan veya internet üzerinden hizmet veren firmalar için sektörlere göre farklı kullanım özellikli sanal pos cihazları da bulunmaktadır. Daha fazla bilgi almak için yetkilisi ile görüşmenizi öneririz.

- Bir önceki yazımız olan ZİRAAT BANKASI SANAL KART başlıklı makalemizde ziraat bankası sanal kart, ziraat bankası sanal kart başvuru ve ziraat bankası sanal kart başvuru nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *