«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartları son dönemlerde yaygın olarak kullanılan alışveriş araçlarından biridir. Kullanıcılar bu kartlar sayesinde alışverişlerini gerçekleştirebildikleri gibi aynı zamanda nakit ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir. Kullanımı son derece pratik olan kredi kartlarına başvuru yapmak da oldukça kolaydır. Akbank ise kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır. Kredi kartı başvurusu Akbank müşteri hizmetleri yetkilileri, mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da şubeler aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği kanallar aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Kullanıcılar kredi kartı başvurularını, Akbank şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Kredi kartı sahibi olmak ve başvuru gerçekleştirmek isteyen kişilerin kimlikleri ile birlikte herhangi bir Akbank şubesine başvurmaları yeterli olmaktadır. Banka personelleri müşteri sözleşmesini kişilere imzalattıktan sonra sisteme girişlerini gerçekleştirmekte ve en fazla 3 gün içerisinde kredi kartı başvurusunun sonucu kullanıcılara iletilmektedir.

Kredi kartı başvurusu Akbank müşteri hizmetleri aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcılar kredi kartı başvurularını müşteri hizmetleri yetkilisine iletmekte ve anlık olarak kayıt başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Alınan talepler doğrultusunda sisteme başvuru işlenmekte ve en geç 1 hafta içerisinde başvurunun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığının cevabı banka tarafından kişilere ulaştırılmaktadır.

Kredi kartı başvurusu Akbank internet bankacılığı aracılığı ile de sağlanabilmektedir. Akbank’ın herhangi bir ürününü kullanan fakat kredi kartı bulunmayan kişiler internet bankacılığı aracılığı ile kredi kartı başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Menüden kredi kartı başvurusunu seçen kişiler kayıtlı olan T.C kimlik numaraları ile başvurularını gerçekleştirmekte ve en fazla 7 gün içinde de başvurularının cevabını alabilmektedir. Basılan kartlar ise maksimum 15 gün içerisinde kullanıcıların belirtmiş olduğu adreslere gönderilmektedir. Kullanıcılar tüm bu kanallardan birini seçerek başvuru işlemlerini sağlayabilmektedir.

Başvurular hangi kanaldan sağlanırsa sağlansın başvuru sonuçları kısa bir süre içinde yanıtlanmakta ve kullanıcılar kartlarını teslim alarak kullanmaya başlayabilmektedir. Sunduğu avantajlar doğrultusunda aidatlı ya da aidatsız kredi kartlarından hangisinin talep edileceğini ise kullanıcılar belirlemektedir.

- Bir önceki yazımız olan Fibabanka Krediden Cayma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Fibabanka Dosya Masrafları, Fibabanka Kredi İptali ve Krediden Kaç Gün İçinde Vazgeçebilirim? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *