Ana sayfa / KREDİLER / Akbank Direkt Mobil Uygulamadan Kredi Notu Sorgulama

Akbank Direkt Mobil Uygulamadan Kredi Notu Sorgulama

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kredi notunun önemini artık bankalardan kredi veya da kredi kartı hizmeti alan her birey tarafından bilinmektedir.  Kredi notunuzu bir referans olarak görmek de mümkündür. Bu nota bakılarak talepleriniz değerlendirilir ve bunun sonucunda iyi yad a sizin için kötü sayılabilecek bir cevap alırsınız. Bir işlem yapmak istediğinizde öncelikle kredi notunuzu bilmek sizin için iyi olacaktır. Bir hayal kırıklığına uğramamak ya da oluşabilecek olumsuz durumlara karşı önceden önlem alabilmek adına kredi notunuzu öğrenin. Kredi notunu öğrenmek isteyenler, eğer Akbank müşterisi ise, sorgulama işlemlerini çok kolay bir şekilde yapabilmektedir. Çünkü Akbank kredi notu öğrenme işlemleri için hem mobil bankacılık uygulaması hem de internet bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde işlem yapmayı sağlamak adına özel bir kategori oluşturulmuştur. Kişiler de bu sayede hızlı bir şekilde sorgulama yapabilmektedir.

Akbank Kredi Notu Öğrenme İşlem Basamakları

Akbank Kredi notu öğrenme işlemleri için yapılması gerekenler kısaca şu şekildedir;

  • Teknolojiyi yakından takip edenler için Akbank tarafından sunulan Akbank Direkt uygulamasını indirebilirsiniz. Ardından bu uygulamayı indirmiş olduğunuz yeren açarak uygulamanın içinde yer alan “Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım” menüsüne girin. Menüye girdikten sonra karşınıza “Findeks Risk Raporu” adlı bir sekme çıkacaktır. Bu sekmeyi tıkladıktan sonra talebinize ulaşabilirsiniz. Bu işlem için sizden küçük de olsa bir miktar talep edilecektir.
  • Akbank İnternet Şubesi üzerinden de bu işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Dikkat etmeniz gereken hususlar arasında bir fark yoktur. Aynı sırayı burada da takip ederek kredi notunuzu en hızlı şekilde talep edebilirsiniz. En kısa zamanda sağlıklı bir cevap alacağınızdan şüpheniz olmasın. Burada da işlemler için sizden küçük bir miktar talep edilecektir. Bu miktar banka tarafında 8 TL olarak belirlenmiştir ve tüm müşterilerinden talep edilmektedir.
  • Şube aracılığı ile kredi notunu öğrenmek isteyenler de olabilir. Bu seçeneği tercih eden Akbank müşterilerinin yapması gereken, hemen en yakınında bulunan Akbank Şubesi’nin yerini öğrenmektir. Bunu internet üzerinden de öğrenebilirsiniz. Ardından vakit kaybetmeden şubeye misafir olun ve talebiniz direk çalışanlara iletin. Bu ve diğer seçeneklerin hepsinin sonucunda talep etmiş olduğunuz bilgi size en kısa sürede verilecektir.

 

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Ödeme Kolaylıkları ve Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Ev Kredisi Faiz Oranları, Ev kredisi hesaplama ve konut kredisi hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Notu Öğrenme

[Toplam:0    Ortalama:0/5] Bankaların kredi verirken aradığı şartların başında kredi notu gelmektedir. Kredi notu, kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir