«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. AKBANK AXESS SANAL KART

AKBANK AXESS SANAL KART

AKBANK AXESS SANAL KART

Akbank, Axess kredi kartı ile yapabileceğiniz işlemleri garanti kapsamında yapabilmek ve bilgilerinizin çalınmasını önlemek adına sanal kart uygulaması bulundurmaktadır. Akbank Axess sanal kart uygulaması ile kazanılacak avantajlar ve kartın nasıl kullanılacağı, başvuru işlemleri, kart limiti belirleme gibi konuların açıklaması yazımızın içinde yer almaktadır.

AKBANK AXESS SANAL KART NEDİR?

Akbank Axess sanal kart uygulaması hakkında birçok kişinin merak ettiği “Akbank Axess Sanal Kart Nedir?” sorusunun cevabını şöyle verebiliriz: Akbank Axess Sanal Kart, aslında Akbank Axess Kredi kartı ile aynı işleve sahiptir. Hatta fiziksel olarak varlığı bulunmadığı halde içine limit eklenerek internet alışverişlerinde kullanılabilmektedir. Kısaca kredi kartına bağlı olarak kullanılan ve içine sadece alışveriş yapılacağı zaman limit aktarılarak anlık kullanılan sanal kredi kartına Akbank Axess Sanal Kart denilmektedir. Alımı ve kullanımı son derece kolay olan sanal kart için başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağına dair bilgiler ise bir sonraki alt başlığımızda yer almaktadır.

AKBANK AXESS SANAL KART
Akbank Axess Sanal Kart

AKBANK AXESS SANAL KART BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Akbank kredi kartı sahiplerinin internette dolandırıcılık ve hırsızlık gibi durumlarla karşılaşmaması için tercih ettiği en güvenilir yönetim Akbank sanal kart olduğunu vurgulamıştık. Şimdi ise “Akbank Axess Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?” sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Başvuru için iki ayrı işlem yapılabilmektedir: Birincisi bankanızın cep uygulamasını kullanarak sanal kart oluştur butonunu tıklamak suretiyle yapılmaktadır. İkincisi ise müşteri hizmetlerini arayarak sanal kart oluşturmak istediğinizi bildirmeniz suretiyle olmaktadır. Zaten her iki yöntem kullanıldığında da sanal kart sahibi olmanız aynı gün içinde mümkün olmaktadır. Bankanız sanal kartınız için tanımladığı kredi kartı numarasını size ilettikten sonra kartınız için limit belirleyerek alışveriş yapmak son derece kolaydır. Akbank Axess sanal kart limit belirleme ile ilgili detayları da bir sonraki kışında anlatmaktayız.

AKBANK AXESS SANAL KART LİMİTİ NASIL BELİRLENİR?

Akbank Axess kredi kartı sahibisiniz ve sanal kart limiti oluşturdunuz. Kartınızın numarası tanımlandı. Geriye sadece kart limiti belirleme işlemi kaldı. O halde merak ettiğiniz şey: “ ?” sorusunun cevabı. Sanal kartınızı kullanmanız için son aşama olan limit belirleme aşaması da oldukça kolay bir şekilde halledilmektedir. Bu aşamayı şöyle açıklamak mümkündür:

Akbank Axess Sanal Kart limiti Nasıl Belirlenir?

Akbank sanal kart bilgileriniz oluşturulduktan ve kart numarası size iletildikten sonra limit belirlemek için yapmanız gereken tek şey sanal kart içine istediğiniz kadar para aktarımı yapmaktadır. Sonraki aşamada ise istediğiniz alışveriş ortamında ya da ödeme noktasında sanal kartınızın içindeki limit kadar ödeme gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Sanal kartınız kredi kartınıza bağlı olarak hesabınıza tanımlanır. Sadece sizin içine yüklediğiniz para tutarı kadar limite sahiptir. Elinize ulaştığı anda kredi kartı gibi içinde belirli bir limit ile gelmez. “Akbank Axess sanal kart limiti nasıl belirlenir?” sorusunu yanıtladıktan sonra sırada “Neden Akbank Sanal Kart Kullanmalıyız?” sorusunun cevabı bulunmaktadır.

Akbank Sanal Kart Neden Kullanılmalı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Akbank sanal kart elinize ulaştığı anda sıfır limite sahiptir. Siz onun içine ne kadar para yüklerseniz limitiniz o kadardır. Alışveriş sırasında kart numaranız başka biri tarafından ele geçirilse bile içinde para bulunmaması sebebiyle sizi maddi açıdan zarara uğratması mümkün olmamaktadır. Ayrıca kredi kartınız ile bağlantılı olsa da banka bilgilerinizi paylaşmadığınız için kimse banka hesabınıza ulaşamamaktadır. Dolayısıyla en güvenli alışveriş ve ödeme tercihleri için Akbank Sanal Kart kullanılmalıdır.

- Bir önceki yazımız olan Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Nasıl Açtırılır? başlıklı makalemizde odeabank vadeli hesap ve vadeli faiz hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *