«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Aidatsız Kredi Kartları ve Avantajları

Aidatsız Kredi Kartları ve Avantajları

Aidatsız Kredi Kartları ve Avantajları

Günümüzde pek çok kişi alışveriş ihtiyaçlarını kredi kartları ile karşılamaktadır. Kredi kartları ise bankalar tarafından kullanıcıların banka siciline göre belli limitlerde sunulmaktadır. Aidatlı ve aidatsız olan bu kredi kartlarının özellikleri de farklılık göstermektedir. Aidatsız kredi kartları nedir sorusu ise pek çok kişi tarafından yöneltilmektedir. Bilindiği gibi her banka, yıllık kart aidatı ödemek istemeyen kişilere sunmaktadır. Bu kredi kartları kullanılsa dahi, kişiler yıllık olarak belli bir ücret ödememektedir. Fakat bu kredi kartlarının özellikleri de diğer banka kartlarına göre farklılık göstermektedir. Aidatsız kredi kartı seçerken özellikleri iyice öğrenilmeli ve ihtiyacınızı karşılayanı seçmelisiniz.

Aidatsız kredi kartı nedir sorusunu soran kişiler aynı zamanda bu kredi kartlarının özelliklerini de merak etmektedir. Aidatsız kredi kartları ile taksitli nakit avans işlemi sağlanamazken aidatlı kredi kartları kadar yüksek oranda puan birikimi de sağlanamamaktadır. Yani bankaların kendilerine özel olan aidatlı kartları, bu kartlara göre daha avantajlı bir hal almaktadır. Belli bankalar, kullanıcıların nakit sorunu çekmemesi için aidatsız kredi kartlarına da nakit avans özelliği getirmiştir. Bu sayede yıllık kart aidatından kurtulan kişiler taksitli ya da tek çekim nakit avans işlemlerini bu kartlar aracılığı ile hızlı bir şekilde sağlayabilmektedir. Her bankada olan bu kartların özellikleri ise bankaların sunmuş olduğu avantajlara göre farklılık göstermektedir.

Bankalara Göre

Aidatsız kart nedir sorusunu soran kişiler, hangi bankanın hangi kredi kartını aidatsız olarak sunduğunu pek de bilmemektedir. Aşağıda bankalara göre aidatsız kart seçenekleri yer almaktadır.

  • Akbank, Free adı verilen kredi kartını yıllık kart aidatı ödemeye gerek olmadan kullanıcılara sunmaktadır.
  • Garanti Bankası’ndan aidatsız kredi kartı kullanmak isteyen kişiler Flexi kartı tercih edebilmektedir.
  • Finansbank, Fix Kart ile kullanıcılardan yıllık kart aidatı tahsil etmemektedir.
  • ING bankası ise Pegasus adı verilen kredi kartı ile yıllık kart aidatı sorununu ortadan kaldırmayı başarmıştır.

Her bankanın çıkarmış olduğu aidatsız kredi kartı seçenekleri sayesinde kullanıcılar diledikleri kartı kullanabilmektedir. Bu kartların limitleri de kişilerin banka siciline göre farklılık göstermektedir.

- Bir önceki yazımız olan Şekerbank Hasat Kart Ödeme Vadesi başlıklı makalemizde Şekerbank hasat kart kredi başvurusu, Şekerbank hasat kart kullanıcıları ve Şekerbank Hasat Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *